Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
4. aug 2012

@pralinka25 za chvilku budem prezrata toriet, co vsetky kombinacie "musim" doma skusat ako to chuti 😀 😝

lussy23
4. aug 2012

@pristela nádherná
@zklimekova je krásnučká
@miciatko krásnučká

lussy23
4. aug 2012

@nika1985 krásnučká
@daducha krásnučká
@florentina krásny
@janula.h jejo tá je krásna
@broucek2 krásna
@miciatko nemá chybu tá polievka a tie nožinky 🙂
@lifinka krásna

rapunzel1
5. aug 2012

@pristela eeej ty si iný macher, parádne to vyzerá a toto teplo je fakt úžastná vec, práve robím žabinky ako párik zalúbencov, ha, to bude tiež sranda ako na to pozerám :D

miciatko
5. aug 2012

@stardust ja mam doma 80 % rum a teda to je rozdiel oproti tomu nasmu, vo farbe i v chuti

njonja
5. aug 2012

@lussy23 z WI nafarbena Wiltonom.🙂

njonja
5. aug 2012

@pristela krasna, ako vzdy🙂

iwulka23
5. aug 2012

Moj včerajší výtvor..pravý domáci marcipán,korpus-brownies,plnka s mascarpone a gaštanovým pyre..váha 3 kg 🙂)) ale doniesli mi ochutnať..no som spokojná...faaakt velmi chutná 🙂))

pristela
5. aug 2012

holky , dakujem mooooooc za páčitkovanie, stale vravim, ze ste tu vsetky hrozne sladkeeee 😵 😵 😵 a ja ze z coho stale len priberam 😠 !

@iwulka23 z čoho je pravy domáci marcipán ? 😕

iwulka23
5. aug 2012

@pristela robila som ho z 300g a cukru..čo som našla recept na nete...

pristela
5. aug 2012

@iwulka23 300g čoho ? 😀 😀 😀 bo pravy marcipan je z mandlí a cukru 😀

iwulka23
5. aug 2012

@pristela no šak z mandlí 😀

pristela
5. aug 2012

@iwulka23 😀 😀 😀 😀 😀 tak to obdivujem 😵 des draha torticka , ale sladkááááá 😵

iwulka23
5. aug 2012

@pristela veruže to bolo dosť drahe..ale naozaj stála za to..bola pre milovníka marcipánu..takeho pravého...tak som sa snažila 🙂 fakt chutila...najprv pojedol všetky ozdoby 🙂 heh...no viem že s pravým marcipánom už robiť nikdy ..naozaj nikdy nebudem 😀

zuul
5. aug 2012

dievcata prosim ked robite cisto bielu svadobnu torticku, prifarbujete este potahovku bielou belobou? aby bola echt biela. 😝 dakujem.

@iwulka23 mnam, hned by som si dala. 😀

iwulka23
5. aug 2012

@zuul ja som mala..mi doniesli kusok ochutnať 🙂 to brownies hrozneeee fajne...a plnka? uuuf..paráádna 🙂 nevyzerá tá torta boh vie ako..ale fakt snou boli spokoný 🙂))

zuul
5. aug 2012

@iwulka23 super, to je najdolezitejsie. 😵

muffinka8
5. aug 2012

@iwulka23 obdivujem, že si tým dokázala potiahnuť tortu. Ja som raz kúpila len minu kúsok pravej marcipánovej hmoty, že s nej len vykrojím ozdoby a mala som dosť. Drobilo sa to, trhalo, lepilo 😖 chuťovo verím, že to bolo super 🙂 lebo ja zas z poťahovky ako Smartflex nezjem ani kúsok 😅 nie že by mi to nechutilo, alebo čo, ale proste to nejem.
A stále ma udivuje prečo to deťom tak chutí 😀 😀

nikulqa
5. aug 2012

ahojte zienky prosim o radu...ako to ze sa Vam podari potiahnut tortu bez toho aby vam dole pri okrajoch torty neostali vlnky...mne sa to totiz nikdy nepodari potiahnut na 100% bez vlniek,a potom to musim maskovat hocijakymi lemami alebo perlickami alebo tak pod. dakujem vopred za odpovede...pekny dnik

lamps
5. aug 2012

@nikulqa skús si pozrieť toto video 😅 a samozrejme, že každou ďalšou tortičkou sa ju lepšie podarí potiahnúť 😅

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8
monikad1
5. aug 2012

@pristela nádhernáááá 🙂

lucka_o
5. aug 2012

@daducha nadherna !!!ornamenty si ako robila?

lucka_o
5. aug 2012

@mrka2 krasna ako si robila ten spodok? su lepene vedla seba?

dajna11
5. aug 2012

@peroli no ja už nie,to auto mi práveže pripomenulo to,že sme na ceste zo svadby auto naburali 😀 😀 😀

teodorie
5. aug 2012

@ajka82 Když jsem poprvé zkoušela krém mascarpone, tak jsem neměla jiné ovoce, kromě kompotových broskví, které jsem nakrájela na kostky a chutnalo to výborně. Všichni se jen oblizovali. 😀 Ale někomu to chutnat nemusí. 😝

mima1311
5. aug 2012

Baby nebol ny nejaky napad ako ozdobit tortu ked neni potiahnuta a nepouzit piskoty a trubicky? asi coko , ze hej ? a keby ze aj bez coko ? 😝 😝 😀 😀

mima1311
5. aug 2012

alebo este ma napadlo , keby ze polejem coko a ozdobky z mmf , bude to OK ? znesie sa to ? 🙂

peroli
5. aug 2012

@dajna11 tak byl asi řidič nervoznější než nevěsta a dal se jednu na kuráž.. 😅 😀 😀

dajna11
5. aug 2012

@peroli no nie,to sme sa už vracali nad ránom domov,bol unavený a my tiež,chytil mikrospánok chudák moj 😀 😀 celý den nepil na svadbe aby robil šofera a nakoniec si zarobil 😀

peroli
5. aug 2012

@dajna11 no tak to je pak jasný.. taková společenská únava je nejhorší.. 😉 😀