Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
5. aug 2012

@peroli ale ako tá torta svadobné auto tá bola teda moc krásna 😀

mrka2
5. aug 2012

@lucka_o kruzok som stencila kosticou do polovice,aby sa zvlnil a lepila vedla seba 🙂

mima1311
5. aug 2012

baby ziadna neporadite ?

voskovaeva
5. aug 2012

@mima1311 ja polevam cokoladovou polevou kolik cokolady horkrj alebo na varenie tolko smotany na slahanie zahrievam a pak ked je tak akurat tak polievam tortu a na boky čokotransfer a na vrch mašlu coko 😉

mima1311
5. aug 2012

@voskovaeva dik , ja som ju uz oliala coko 😉 , cokotransfer nemam a ani cas robit maslu ☹ ☹ , som vykrajovala kolieska z mmf , len hadam mozu ist na cokoladu 😕 , teraz som ju dala tuhnut a neviem ci tie kolieska lepit uplne po stuhnuti , ci iba trocha nechat zaschnut 😖

jakelina
5. aug 2012

@mima1311 já taky moc neporadím. Dělala jsem čoko jenom pár a byly hnusné. Ale normálně jsem na to položila marcipán i květy a nic se jim nestalo. Ale čokoládu jsem ředila jenom trochou 100 % tuku, žádná smetana. Já s tím nemám žádné zkušenosti, nerada s čoko dělám. 😝

mima1311
5. aug 2012

@jakelina ja som tiez ku coko pridala tuk 🙂 , no uz som ju dorobila , fakt torta ,, na kolene,, co bolo doma , este som tam chcela dat napis , no abecedu som pozicala , tak cakam kym mi ju este kamoska donesie 😀 , ani by som coko nedavala , tiez to s nou neviem aj ked teda chuti mi 100% - ne 😝 ale uz som nemala doma cukriky na mmf , tak som prudko improvizovala ....asi ako ja vzdy 😝 😅

lussy23
5. aug 2012

@iwulka23 krásne srdiečko♥

Mne sa sníva? vy ste napísali len 1 stranu a len jedna jediná tortička:? štipnite ma niekto! 😀 😀 😀

fodorka
5. aug 2012

ahojte pridavam moje tohto vikendove len skoda ze ta s hroznom je fotena strsim mobilom inak bola ovela krajsia...

lamps
5. aug 2012

Dievčence moje, objednávku na svadobnú tortu zrušili, nakoľko je veľmi teplo, aby po prevoze z nej nezostala len placka a keďže mala torta putovať až do Talianska,tak ich plne chápem. Aj som rada zajtra musím robiť lečo 😀 a keby som mala ešte aj piecť asi by ma v kuchyni z tepla piclo. Na tento týždeň mám aj tak dve torty, takže zapotím sa ja bez tejto svadobnej. Akurát, že kvietky už mám nachystané, ale snáď bude možnosť využiť ich 😅

wera.g
5. aug 2012

krásny večer vám prajem 😉 toľko krásnych tortičiek ste popridávali, no nádhera 😉 Pridávam moju najnovšiu, moja prvá "bonboniéra" 😉

jakelina
5. aug 2012

@lamps to je škoda, ale zase chápu, že než aby Tvoje práce byla zbytečná a celé se jim to rozteklo, tak raději nic. Měla by jsi z toho nervy i ty a ani to za to nestojí.

lamps
5. aug 2012

@jakelina no presne tak, pani to veľmi mrzelo ospravedlňovala sa, že aby som sa nehnevala, ale chápem ich.

janula.h
5. aug 2012

@lamps aj tak dobre mala by sa pokaziť ☹ bola by to škoda neboj bude ďalšia 😉 ja som musela 3 poschodovú svadobnú zrušiť lebo idem s dcérou na ME v mažoretkovaní neva príde ďalšia

lokalistin
5. aug 2012

ahojte mam dve torticky jedna je robena pre neterku ja som piekla,plnila a so sestrou sme tvarovali a zdobili(schvalne ci uhadnete co to je?) a druha je moja robota len par lupienkov mi stensovala segra a listky robila ona a synovec vykrajoval lupene na ruze

dm1
5. aug 2012

@lokalistin je to jasny levik

dm1
5. aug 2012

ja pridavam svoju neplanovanu vcerajsiu nocnu

dm1
5. aug 2012
rapunzel1
6. aug 2012

@lokalistin superské, ten lev nemá chybu

lokalistin
6. aug 2012

@rapunzel1
@dm1 dakujem vam nasa viki miluje leva, isli na dovolenku do chorvatska a ked tam prisli hned sa opytala a kde je lev? 😀

lokalistin
6. aug 2012

@dm1 velmi pekna slnecnice sa mi pacia 😉

eliska22
6. aug 2012

@dm1 krásna, to máš akú podložku pod tou tortou? ja potrebujem takú bielu okrúhlu ale 😝 neviem zohnať 😖

dm1
6. aug 2012
eliska22
6. aug 2012

@dm1 dík, opýtam nevesty, ale tak keby mi ho vrátili, tak možno kúpim, alebo keby si ho zaplatila 😝
a bude mi stačiť táto veľkosť čo si mi poslala ten guľatý na tortu s priemerom 28 cm ? a myslíš že udrží 3 posch. tortu ?

mima1311
6. aug 2012

Ahojte , tu je jedna na pobavenie 😀 😀 😀

mima1311
6. aug 2012

Baby ste zlate ze sa vam moj priserak paci 😀 😀 😀 cmuk vsetkym 😵

luciahromadkova
6. aug 2012

Pridavam svoju minulotyždňovú, skúška čo dokážu gelové farby, keďže som mala málo poťahovky, pre krsneho mojho synčeka k 40, juniorskému reprezentantovi v jachtingu, niečo jednoduchšie, urobená šablóna mojim manželom 😀 a mnou vymaľované...nie je to celkom ono, ale vraj pre chlapa fajn 😉

ikula2
6. aug 2012

Ahojte dievcata, tak po dlhej dobe a prvy krat po porode som robila torticku pre moju princeznu na krstiny 🙂 . Idem dopozerat vase vytvory aspon co stihnem.

lamps
6. aug 2012

@ikula2 tortička je krásna a veeeľmi gratulujem ku malej bábike 😅

muffinka8
6. aug 2012

Prosím poraďte nejaký recept na svetlý korpus do formy 21cm.