Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
6. aug 2012

Babule, ja by som tiez potrebovala nejake inspiracie. Mam robit tortu neterke k 17tke a som fakt akasi vygumovana. Hlavne je to na rychlo zorganizovane (oslava) a este pred nasim odchodom na dovolenku 😝 Tak davajte vsetko, co mate 😀 Vopred velka vdaka 😵

lussy23
6. aug 2012

@ikula2 krásna tortička, gratulujem k maličkej, veľa zdravíčka
@luciahromadkova krásna
@mima1311 krásne zlaté
@dm1 krásna tortička
@lokalistin aj košík aj levík sú krásne
@wera.g krásna
@fodorka krásne tortičky

lussy23
6. aug 2012

baby, budem robiť tortu neteri a sestre, ale neterrobia dobre krémové torty. neviet emi poradiť recept na punčovú tortu? Mám ju robiť ako Punčáky, alebo máte nejaký iný recept na tortu bez krému?

ajka82
6. aug 2012

@lussy23 ja robim ako puncove rezy a miesto polevy navrchu obtrem maslom s cukrom a dam potah 😉

dada2007
6. aug 2012

ahojte baby......nemám vás absolut dočítané, minulý týžden sme boli na chate v Jasenskej doline......v piatok mi mamča upiekla korpusy a my sme v sobotu došli a šup plniť, poťahovať....v nedelu ráno už aj šli k zákazníčke 😉
snád vás aspon trošku dočítam.....ak budem mať čas 😝 ...paaaaačko micky 😵

pristela
6. aug 2012

holky take krasy sem davate 😵 😵 😵 😵 sliny mi tecu a ja doma nic, tak pijem sladke horuce kakao 😠 nechcete ku mne niektora dobehnut na caficko ? žeby ste ako príchodné dosli s mini tortickou 😀 😀 😀

pipka
6. aug 2012

@pristela napodobne moja...ja uz zo zufalstva som horalku vytiahla 😅 😝 😀

a takuuuu chut mam napr. na nejaku puncovu 😅 😀

pristela
6. aug 2012

blee, s puncovou ku nám nikoho nepustam 😀 😀 to nic pre nas 😅
@pipka keby u nas aspon horalka bola, to by bol ako zazrak 😀 😀 😀 ja mam doma kobylky !!!

lamps
6. aug 2012

@pristela Žanetka dobehni, mne dnes mm doniesol veľkú bomboniéru 😅 som ochotná podeliť sa s tebou 😀

pipka
6. aug 2012

@pristela no sak ja ju tu aj tak nemaaaaam 😅

ale horalku som ti ochotna hodit, tu este mam schovanu, tak chytaaaaj 😀 😀 😀
ja tu mam kobylky tiez..ale uz mam svoje skryse 😝 😅

ajka82
6. aug 2012

dnes poobede som zacala rozmyslat co urobit mm kamosovi narychlo, idu si robit grilparty(budu sa podavat ryby na grile) 😅

ajka82
6. aug 2012

@pristela z toho "kapra" mi zostal kusok, co som vyrezala medzi chvostom, tak baby maju z toh zas lienku...ale tu som nefotila, tak mozes dobehnut ku nam 😎

abriela
7. aug 2012

@simasa Kabelka, kozmeticky kufrik. Co ty na to? 😨

simasa
7. aug 2012

@abriela dakujem za napady. Kabelku som jej robila minuly rok. Ja uz normalne rozmyslam, ze si nieco navrhnem sama. Uz som preluskala tolko obrazkov, ze mi z toho sibe. Ale este raz diky.

muffinka8
7. aug 2012

Dobré ráno 🙂
tak včera som robila cesto podľa receptu na Cupcake. Zvonu sa upieklo pekne, aj a vnútra v podstate, je jedlé, ale nepáči sa mi jeho celková konzistencia 😒 tak bud mať len manžel na večeru s lekvárom 😀
Dnes ráno som upiekla biely korpus podľa receptu od Lorny, že koľko vajíčok, toľko lyžíc cukru a múky. Lenže ona tam má kryštál cukor a mám pocit, že sa mi to nevyšľahalo dostatočne. Síce cestíčko krásne narástlo, nechala som ho trochu vychladnúť ešte vo forme, ale aj tak sa mi scvrkolo 😖 je veľké natoľko aby sa rozrezalo len raz, teda na dve časti, čo mi v podstate stačí. Čo som spravila zle? 😕 ako som ho mala dať vychladnúť, alebo inak upiecť? Robila som 5 vajíčok do 21cm formy.

janula.h
7. aug 2012

pokus o medvedíka Me to you 😀

muffinka8
7. aug 2012

foto k predchádzajúcemu príspevku

cestovatelkaandrea
7. aug 2012

@zklimekova ukladam ako inspiraciu na krstinovu po porode. fakt krasna torta

anjelik026
7. aug 2012

nejaka maminka sikovna, co ochotne vyrobi postavicku na nasu tortu ?? dakujem .. 🙂

jakelina
7. aug 2012

@muffinka8 někdy to udělá, když dáš hodně prášku do pečiva a já tady ten recept taky mám a nerada ho dělám, korpus je nízký a spotřebuješ spoustu vajec. Z pěti vajec dělám mramorovaný do formy 24 cm a je ho plná forma.

muffinka8
7. aug 2012

@jakelina do tohto ani PDP nejde. No ale dala som tam krém, maliny a manžel bude musieť zjesť 😀
ja som vedela prečo nerada robím biele korpusy a teda som ich ani nikdy nerobila. Ani mi nevadí, že sa to nepodarilo, lebo šak aj tak sa človek učí, len ma mrzí to množstvo surovín 😒
Takže ostanem pri tom ako som to robila doteraz, že len na plechu upečiem a vyrežem ako treba a skúšať budem inokedy. A hodí sa k pribináčkovému krému aj tmavé cesto? Lebo celkom sa mi pozdáva tá kombinácia s malinami a tmavým cestom.

zklimekova
7. aug 2012

@janula.h krásny pokus 🙂

jakelina
7. aug 2012

@muffinka8 hodí

muffinka8
7. aug 2012

@jakelina práve som si kúsok odkrojila, dobré to je s malinami, mňam. Cesto je také zbité 😠 no, ale jedlé, ale cudziemu by som sa také hanbila dať.
Tmavé cesto mi veľmi chutí z receptu "krtkova torta na plechu" , tak najbližšie skúsim s tým.

pristela
7. aug 2012

@muffinka8 a preco vlastne nerobis mramorak ? 😕 ten vyrastie uzasne, ci nechuti ti ? ja robila aj klasicku piskotu na torty ale prestala som kedze vela vajec a nevyrastla tak ako mramor.
K bielym plnkam sa vzdy hodi viac tmavy korpus ako bledy aj chutovo aj na vyzor, osobne mne pribinacik so svetlym korpusom absolut nechuti, ale viem ze ho tu holky robia i tam 😀

muffinka8
7. aug 2012

@pristela doma sme odjakživa robili len čoko alebo orechové korpusy. A vidím, že tie biele sa asi fakt k ničomu nehodia. Musím skúsiť najbližšie už aj ten mramorový, len kto to poje potom keď sa nepodarí 😀 😀

A ešte sa chcem opýtať, či stále delíte korpus na 3 časti, alebo niekedy len 2? Lebo napríklad ako som teraz skúšala ten prib.krém tak sa mi to páči aj s 2 cestami, keďže je to plnka bez masla a nie môže byť aj hrubšia.

muffinka8
7. aug 2012

@pristela
@jakelina
a máte rovnaký recept na mramorový korpus, či tiež je ich niekoľko?

muffinka8
7. aug 2012

včera som spravila len ešte nemám kde použiť 😀

petraxy6
7. aug 2012

@muffinka8 ja som skúšala mramorový už 2 krát a ani raz sa mi nepodaril 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a urob kokosové gule keď sa ti nepodarí, sú z toho výborné 😎 😎 😎 😎

zuul
7. aug 2012

@pristela a moze byt mramorak aj bez kakaa? ze bude cely vanilkovy, teda ze by som tam z receptu nedala to kakao? dakujem.