• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Babule, ja by som tiez potrebovala nejake inspiracie. Mam robit tortu neterke k 17tke a som fakt akasi vygumovana. Hlavne je to na rychlo zorganizovane (oslava) a este pred nasim odchodom na dovolenku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak davajte vsetko, co mate :grinning: Vopred velka vdaka :dizzy_face:
6. aug 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 krásna tortička, gratulujem k maličkej, veľa zdravíčka
@luciahromadkova krásna
@mima1311 krásne zlaté
@dm1 krásna tortička
@lokalistin aj košík aj levík sú krásne
@wera.g krásna
@fodorka krásne tortičky
6. aug 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, budem robiť tortu neteri a sestre, ale neterrobia dobre krémové torty. neviet emi poradiť recept na punčovú tortu? Mám ju robiť ako Punčáky, alebo máte nejaký iný recept na tortu bez krému?
6. aug 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ja robim ako puncove rezy a miesto polevy navrchu obtrem maslom s cukrom a dam potah :wink:
6. aug 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby......nemám vás absolut dočítané, minulý týžden sme boli na chate v Jasenskej doline......v piatok mi mamča upiekla korpusy a my sme v sobotu došli a šup plniť, poťahovať....v nedelu ráno už aj šli k zákazníčke :wink:
snád vás aspon trošku dočítam.....ak budem mať čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...paaaaačko micky :dizzy_face:
6. aug 2012 o 23:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
holky take krasy sem davate :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: sliny mi tecu a ja doma nic, tak pijem sladke horuce kakao :angry: nechcete ku mne niektora dobehnut na caficko ? žeby ste ako príchodné dosli s mini tortickou :grinning: :grinning: :grinning:
6. aug 2012 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela napodobne moja...ja uz zo zufalstva som horalku vytiahla :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

a takuuuu chut mam napr. na nejaku puncovu :sweat_smile: :grinning:
6. aug 2012 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blee, s puncovou ku nám nikoho nepustam :grinning: :grinning: to nic pre nas :sweat_smile:
@pipka keby u nas aspon horalka bola, to by bol ako zazrak :grinning: :grinning: :grinning: ja mam doma kobylky !!!
6. aug 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Žanetka dobehni, mne dnes mm doniesol veľkú bomboniéru :sweat_smile: som ochotná podeliť sa s tebou :grinning:
6. aug 2012 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela no sak ja ju tu aj tak nemaaaaam :sweat_smile:

ale horalku som ti ochotna hodit, tu este mam schovanu, tak chytaaaaj :grinning: :grinning: :grinning:
ja tu mam kobylky tiez..ale uz mam svoje skryse :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
6. aug 2012 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dnes poobede som zacala rozmyslat co urobit mm kamosovi narychlo, idu si robit grilparty(budu sa podavat ryby na grile) :sweat_smile:
7. aug 2012 o 00:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@pristela z toho "kapra" mi zostal kusok, co som vyrezala medzi chvostom, tak baby maju z toh zas lienku...ale tu som nefotila, tak mozes dobehnut ku nam :sunglasses:
7. aug 2012 o 00:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simasa Kabelka, kozmeticky kufrik. Co ty na to? :fearful:
7. aug 2012 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela dakujem za napady. Kabelku som jej robila minuly rok. Ja uz normalne rozmyslam, ze si nieco navrhnem sama. Uz som preluskala tolko obrazkov, ze mi z toho sibe. Ale este raz diky.
7. aug 2012 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dobré ráno :slight_smile:
tak včera som robila cesto podľa receptu na Cupcake. Zvonu sa upieklo pekne, aj a vnútra v podstate, je jedlé, ale nepáči sa mi jeho celková konzistencia :unamused: tak bud mať len manžel na večeru s lekvárom :grinning:
Dnes ráno som upiekla biely korpus podľa receptu od Lorny, že koľko vajíčok, toľko lyžíc cukru a múky. Lenže ona tam má kryštál cukor a mám pocit, že sa mi to nevyšľahalo dostatočne. Síce cestíčko krásne narástlo, nechala som ho trochu vychladnúť ešte vo forme, ale aj tak sa mi scvrkolo :confounded: je veľké natoľko aby sa rozrezalo len raz, teda na dve časti, čo mi v podstate stačí. Čo som spravila zle? :confused: ako som ho mala dať vychladnúť, alebo inak upiecť? Robila som 5 vajíčok do 21cm formy.
7. aug 2012 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pokus o medvedíka Me to you :grinning:
7. aug 2012 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
foto k predchádzajúcemu príspevku
7. aug 2012 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zklimekova ukladam ako inspiraciu na krstinovu po porode. fakt krasna torta
7. aug 2012 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nejaka maminka sikovna, co ochotne vyrobi postavicku na nasu tortu ?? dakujem .. :slight_smile:
7. aug 2012 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 někdy to udělá, když dáš hodně prášku do pečiva a já tady ten recept taky mám a nerada ho dělám, korpus je nízký a spotřebuješ spoustu vajec. Z pěti vajec dělám mramorovaný do formy 24 cm a je ho plná forma.
7. aug 2012 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina do tohto ani PDP nejde. No ale dala som tam krém, maliny a manžel bude musieť zjesť :grinning:
ja som vedela prečo nerada robím biele korpusy a teda som ich ani nikdy nerobila. Ani mi nevadí, že sa to nepodarilo, lebo šak aj tak sa človek učí, len ma mrzí to množstvo surovín :unamused:
Takže ostanem pri tom ako som to robila doteraz, že len na plechu upečiem a vyrežem ako treba a skúšať budem inokedy. A hodí sa k pribináčkovému krému aj tmavé cesto? Lebo celkom sa mi pozdáva tá kombinácia s malinami a tmavým cestom.
7. aug 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h krásny pokus :slight_smile:
7. aug 2012 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7. aug 2012 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina práve som si kúsok odkrojila, dobré to je s malinami, mňam. Cesto je také zbité :angry: no, ale jedlé, ale cudziemu by som sa také hanbila dať.
Tmavé cesto mi veľmi chutí z receptu "krtkova torta na plechu" , tak najbližšie skúsim s tým.
7. aug 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 a preco vlastne nerobis mramorak ? :confused: ten vyrastie uzasne, ci nechuti ti ? ja robila aj klasicku piskotu na torty ale prestala som kedze vela vajec a nevyrastla tak ako mramor.
K bielym plnkam sa vzdy hodi viac tmavy korpus ako bledy aj chutovo aj na vyzor, osobne mne pribinacik so svetlym korpusom absolut nechuti, ale viem ze ho tu holky robia i tam :grinning:
7. aug 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela doma sme odjakživa robili len čoko alebo orechové korpusy. A vidím, že tie biele sa asi fakt k ničomu nehodia. Musím skúsiť najbližšie už aj ten mramorový, len kto to poje potom keď sa nepodarí :grinning: :grinning:

A ešte sa chcem opýtať, či stále delíte korpus na 3 časti, alebo niekedy len 2? Lebo napríklad ako som teraz skúšala ten prib.krém tak sa mi to páči aj s 2 cestami, keďže je to plnka bez masla a nie môže byť aj hrubšia.
7. aug 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@jakelina
a máte rovnaký recept na mramorový korpus, či tiež je ich niekoľko?
7. aug 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
včera som spravila len ešte nemám kde použiť :grinning:
7. aug 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (25)
@muffinka8 ja som skúšala mramorový už 2 krát a ani raz sa mi nepodaril :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a urob kokosové gule keď sa ti nepodarí, sú z toho výborné :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
7. aug 2012 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a moze byt mramorak aj bez kakaa? ze bude cely vanilkovy, teda ze by som tam z receptu nedala to kakao? dakujem.
7. aug 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok