Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajaku
9. aug 2012

ctrl a mínus stlač aby sa ti zmenšila obrazovka, aj viackrát ak ju máš tak veľkú.
Ahojte, díky za radu s tou silikónovou formou,
obdivujem tu vaše práce - šikulky ste veliké, ja idem teda zajtra upiecť korpus a v sobotu sa hrať s narodeninovou, tak držte palčeky 😎

dajna11
9. aug 2012

@bzucinka2 je kde si to zohnala?tie sú krásne

mariann2
9. aug 2012

@muffinka8 ja som tak robila, ale už to nebol jogurtový, ale vanilkový krém s ovocím, nebolo to zlé, ale ani jogurtové 😝

bzucinka2
9. aug 2012

@lamps valcek 6,4 kupim ti u cinana, do IP mi hod adresu 🙂

bzucinka2
9. aug 2012

@vlada111 pre mna ich maju www.natortu.sk 😉 oki posli adresu do IP dnes asi kupim... a este mi zhrn co vlastne chces od cinana 🙂

bzucinka2
9. aug 2012

@dajna11 u nas u cinana 🙂

bzucinka2
9. aug 2012

@janula.h a ty teda co chces tie otlacacie kvety? 😉

janula.h
9. aug 2012

@bzucinka2 ahojky 🙂 mne sa páči tá ruža s vytlačovačom a ten valček krájací zdobiaci ten koľko stál??? ale ja na stretko nejdem ☹ poslala by si mi to?

janula.h
9. aug 2012

@bzucinka2 akurát pozerám že 6,4 kúpila by si mi ho?

janula.h
9. aug 2012

ženy ale že takú objednávku ste ešte nedostali!!! taká som nasr.... chce kruh do 3kg!!! a každá polka iná !!plnkou a aj vzorom kurnik čo som ja kúzelník? povedzte ja som divná??? či?

muffinka8
9. aug 2012

@mariann2 sa preto pýtam, lebo ten tvaroh sa mi zdá dosť ťažký a šľahačkovo jogurtové je to predsa len ľahšie.

A ako robíte parížsky krém či ako sa to volá. Lebo ja som raz robila, že som mierne zohriala šľahačku a jednu celú čoko v tom. Nechala do druhého dňa v chladničke a potom vyšľahala. Krásne to stuhlo. Len teraz neviem presný pomer surovín. Ako ho robíte? a čo je k nemu vhodné? napríklad čoko cesto a nejaké ovocie?

anibas
9. aug 2012

@janula.h Jani a nevyhovorila si im to ??

nika1985
9. aug 2012

ahojte baby konecne po 4 prebdenych nociach mam odovzdane 2 torty. Vsetko som vyrabala hlavne na tej flasi vsetko je rucne robene lebo pani mala poziadavku ze to chce presne podla originalu a este aj ze to ide mrazit tak som to nemohla len otlacit alebo tak ale vsetko som modelovala.Je to moja prva 3D torta

muffinka8
9. aug 2012

Prosím zas o radu.
Robila som dávnejšie parížsky krém, zo šľahačky a čokolády. Viem, že bol krásne tuhý keď sa torta krájala, ale ani za svet si neviem spomenúť, či som čoko v tej šľahačke topila rovno na ohni, alebo na miske s vodou, ako keď sa topí čoko. A potom neviem, či som to po vyšľahaní na druhý deň hneď dávala do torty, alebo nechala vyšľahané najprv stuhnúť ešte a až potom plnila 😕 jááj, čo si nenapíšem hneď zabudnem

marci2305
9. aug 2012

@muffinka8 Kukni tú novú stránku na krémy..Ja som tam dávala krémik, ale nájdeš tam určite aj parížskú šľahačku.. 😉

pipka
9. aug 2012

@muffinka8 ja to topim priamo v hrnci na ohni, slahacku a do toho coko...ale neprevarat, len do varu doviest a odstavit, poriadne nechat vychladit , najlepsie do druheho dna a potom so ztuzovacom vyslahat 😉 ja si to vacsinou doobeda vyslaham a cez obed ked decka spia, tak plnim..cize medzi vyslahanim a plnenim cca na hodku-dve to mam este v chladnicke 😉

muffinka8
9. aug 2012

@pipka aha ... to som nevedela, že či hneď dávať, alebo sa môže počkať. To by sa mi aj hodilo, že kým to bude chladnúť si spravím cesto. Len to som si pamätala, že to bolo krásne tuhé aj bez stužovača, ale ten to asi nepokazí že?
Tá torta čo som robila, to bolo len také cesto, na tom pudingový krém, maliny a ten parížsky krém. Ja som sa najviac bála toho parížaku a napokon on krásne držal a ten pudingový krém sa mi roztekal.
A to sie tiež pamätám, že neprevárať.

dm1
9. aug 2012

@janula.h veru aj ja uz som tak robila ze 3kg a 2 druhy cesta a 2 kremy.... ale len preto som s tym suhlasila ze som piekla aj ine veci a aj ten krem som pouzivala aj do inych tort inak nie..... a to chcu na jednej strane ten kosik a na druhej hambac? akoze polozit ci ako?

muffinka8
9. aug 2012

Nemáte nejaký recept na kakaové cesto? Ale normálne ne plech, nie to tortovej formy. Aby bolo jemné.

dajna11
9. aug 2012

@bzucinka2 a náhodou sa tam nechystáš?že by si mi tiež kupila...ak by si bola ochotná 😀

mates22
9. aug 2012

@nika1985 no fíha, to se obávám, že já bych paní poslala někam....taková piplačka, ale krásně se ti to povedlo

miciatko
9. aug 2012

@bzucinka2 ja si urcite nieco objednam, ale mozem az okolo 5 ti to poslat, bo mame doma hotovu psychiatriu . . . .

nika1985
9. aug 2012

@mates22 dakujem pekne no len ona to povedala az potom ked som to zobrala a k tomu este mala byt ta torta len jedna ta flasa a tyzden pred odovzdanim mi povedala ze flasu ak nestihem nevadi ze srdce je prednejsie skoro ma porazilo lebo vsetko som mala pokupene na tu flasu tak som uz spravila obe aby sa mi aspon nieco vratilo co uz s tym sprejom potom

moka
9. aug 2012

ahojte, chcem sa opytat, ked plnite tortu pribinacikovym kremom, davate aj nejake ovocie? Ake? A pouzivate ho aj do nejakeho zakusku? Vyzera velmi dobre, urcite ho vyskusam. Dajte tipy 😉

muffinka8
9. aug 2012

@moka ja som ho prvý krát skúšala s malinami a veľmi mi to chutilo.

pipka
9. aug 2012

@muffinka8 stuzovac ti to urcite nepokazi, v najhorsom ak sa mi zda stale nie velmi tuhe, bachnem tam creme ole kakaovy a je jak beton 😎 😀
a kakaove cesto ja robim mramorovy korpus a dam do celej davky kakao...
proste ja mam mramorak ako univerzalne cesto...bud dam donho orechy a mam orechove, alebo ho necham ciste biele, alebo do celeho dam kakao, alebo aj trosku instantnej kavy a rozne aromy...skratka nakombinujem si ho podla potreby, a zatial klop klop vzdy chutilo 😉

pipka
9. aug 2012

@moka pribinakovy krem mozes kombinovat s akymkolvek ovocim...to chuti snad s kazdym 😉
ja som ho uz kombinovala s malinami, jahodami, broskynami, ananasom, mandarinkami...a raz som dala don trosku granka a kombinacia s bananmi a tiez super 😉

bzucinka2
9. aug 2012

@janula.h valcek stoji 6,4, ale dnes mi prave pani vzala pred nosom posledny, ale ked dostanu tovar kupim, ruze maju tie ti mozem kupit. Na stretko nejdem ani ja, babam to posielam postou 🙂 do IP mi posli teda adresu, ked budem mat obidve veci dam ti vediet a poslem ti to 🙂
@nika1985 ty brdo tie ozdoby su perfektne, ja by som to asi ani nevedela urobit take prtate ...🙂
@dajna11 jasne len mi napis co by si potrebovala 🙂
@miciatko jasne pockam do 5, objednam az vecer 🙂

dajna11
9. aug 2012

@bzucinka2 mne sa páčili tieto kvetinky,to som ešte nikde nevidela,to je balene po 3ks?a su dve varianty?

bzucinka2
9. aug 2012

@dajna11 myslis co som davala fotku? tie peciatky? tie su 4 rozne kusy v baleni...