Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
9. aug 2012

@bzucinka2 jaj to su pečiatky?ja že vykrajovačky..

nika1985
9. aug 2012

@bzucinka2 ahoj mozem sa spytat ake ruze som vas tu tak letmo precitala valcek aj tie vytlacatka podobne mam ale tie ruze ma zaujimaju lebo s tym sa stale trapim

bzucinka2
9. aug 2012

@nika1985 to su len take 2D ruze 🙂

bzucinka2
9. aug 2012

@dajna11 to su take peciatkovace na potah miesto valceky by som povedala, neskusala som ci sa s tym aj vykroji kvet, vecer, ked budem potahovat, tak vyskusam 🙂

bzucinka2
9. aug 2012

@vlada111 este sa ty vyjadri ci nieco chces ci nie 🙂

nika1985
9. aug 2012

@bzucinka2 aha dik

nika1985
9. aug 2012

baby mam taku mozno stupidnu otazku ked si vyrabate dopredu figurky a tak ako to skladujete aby to nestvrdlo lebo o 2tyzdne mam zas 2torty na raz a chcela by som si povyrabat po troske ked mam casu aby som sa potom nenahanala pri malej

dajna11
9. aug 2012

@bzucinka2 ok,tak dakujem zatal

muffinka8
9. aug 2012

@pipka ja som len myslela nejaká cesto na plech rovný. Keď potrebujem na nejaký koláč bielu piškótu tak stále robím hrnčekový pohár: 3 vajíčka, hrnček cukru, pol hrnčeka oleja, hrnček mlieka, dva hrnčeky polohrubej múku s práškom do pečiva. No a keby som z neho chcela kakaovú verziu, tak koľko kakaa asi pridať? A aby to cesto nebolo príliš hutné, tak by som mala odobrať toľko múky koľko dám kakaa?

A technická otázka: Môžem potiahnutú tortu v chladničke skladovať aj v tej uzatvárateľnej dóze na tortu?

bzucinka2
9. aug 2012

tak baby zatial len na rychlo lebo idem makat na tortach kym su chalani vonku s ockom, toto som zhrabla v obchode navyse, tak ak ma niektora zaujem napiste, lebo inak posuvam dalej na predaj 🙂

petkaa28
9. aug 2012

@bzucinka2 to posledne detske kolko stoji prosim? 🙂

pipka
9. aug 2012

@bzucinka2 ja si prosiiim tie ceresnicky a aj tie destke vykrajovacky...kocik, konik, flasticka a bodynko...aka je cena? 😎

bzucinka2
9. aug 2012

@petkaa28 1 € kus ako pre nas 🙂

ajaku
9. aug 2012

ja by som chcela tie čerešničky, koľko a kam poslať - prosím? 🙂

ajaku
9. aug 2012

tak som to nestihla 😎 tak tie vločky

bzucinka2
9. aug 2012

@pipka tie detske 4 €+ 1,8 ceresnicky a pribalim ti to potom k tym gelovkam 🙂
a niektora ste chcela tie brectanove listy, tak dnes ich uz mali 🙂

bzucinka2
9. aug 2012

@ajaku ja tie ceresnicky mozem ist este kupit nie je problem ak ich budu mat, zapisem si ta, tie stoka 1,8 🙂
a vlocky 1,90 🙂
daj mi do IP adresu, aby ma nezmazali, ze tu nieco ponukam, ale na vas nezarabam 🙂 🙂

mailka
9. aug 2012

prosim mala by som zaujem o vypichovače srdiecka a margaretky a o ten vzorovany valcek dakujem

mailka
9. aug 2012

kolko a kam poslat?

pipka
9. aug 2012

@bzucinka2 vyyyyyborne moja, tak mi to zosumiruj, nabal, napis cenu a posli...ja len platim 😎 😀 😀

dnes som navstivila moju milu tortomaniu...a zas 65€ v prachu..... 😝 😅

ajaku
9. aug 2012

@bzucinka2 jasné, píšem ti, a moc ďakujem 🙂

ajaku
9. aug 2012

@pipka dnes som bola vybrať balíčky v podobnej sume 😝 😎

ajka82
9. aug 2012

@pipka 😀 z teba tam musia mat radost.. som sa inac chcela opytat ci si bola pozriet v trznici, ci mala nejake silikonky 😉

pipka
9. aug 2012

@muffinka8 ja to cesto pouzivam na akykolvek plech..aj rovny aj hocijake formy..a ked pridavam kakao, tak cca 5 PL a v pohode to zafarbi, mozes odobrat trosku muky..ale ja ani neodoberam a je to v pohode 😉

a co sa skladovania tyka, tak to neviem... 😒 ja skladujem len na podlozke, otvorene 😉

pipka
9. aug 2012

@ajka82 ajus...no vzdy sa usmieva ked tam vojdem 😝 😀
ale tak len za smartflexy to bolo cez 50..takze zas tolko navyse som neplatila 😅

v trznici som bola v pondelok..a silikonky nema zatial...ale ze akurat jej dosiel tovar, len nemala este vybaleny, ale ze len nejake podlozky strukturovane a valceky jej dosli..a klasika piestikove vykrajovacky rozne 😉

tam som sa krotila, len cezmínu a srdiecka..a nejake radielka som vzala...tusim aj do 10€ som sa vtrepala 😀
a zase mi odpustila 42 centov...to je taka mila dusa ta tetuska 😵

ajka82
9. aug 2012

@pipka tak to hej...ja som bola tot pred 2tyz. pre smartflex a musim ist znova najneskor bud. tyzden 😅 vsetcia vsetko len "na poslednu chvilu" by chceli v lete... vcera mi pisala svagrina ze pre sefku 3D Mcqueen na vikend 🤐 🙄 to budem mat fajny vikend, ked pozres za Fifi, tam su dalsie postavicky na tortu na zajtra 😀

ankalv1
9. aug 2012

Ahojte baby prosím potrebovala by som takúto vykrajovačku,neviete niekto kde sa dá kúpiť?

ankalv1
9. aug 2012

A ešte sa chcem spýtať-dá sa posypať torta takým ako keby perleťovým práškom?čo to je?ďakujem 😎 😎

ankalv1
9. aug 2012

@bzucinka2 to si kúpila v lv? a kde prosím ťa?

muffinka8
9. aug 2012

@pipka ja len nemám chuť teraz experimentovať s novým cestom čo som nerobila nikdy. A keď čítam rôzne iné recepty, tak väčšinou tam je, že ak chceme kakaové tak odobrať toľko múky koľko dávame kakaa. No ale keď tak ešte uvažujem, keď vravíš, že to mramorové cesto používaš aj na plech, mohla by som skúsiť. A to postačí to množstvo na plech zhruba 40x30?
A robíš podľa tohto receptu? http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...