Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
ajka82
9. aug 2012
@ankalv1 ja som citala, ze uz sa neda zohnat, ani som ju nikde nevidela teraz v poslednej dobe, ale mozno pomoze toto http://tortyodmamy.sme.sk/slubeny-postup-na-kve... ak mas klasicky calyx vykrajovacku (nemusi byt ani slzicka z plechovky, mozno mas doma aj slzicku klasicku vykrajovacku, co sa ti hodi
ankalv1
9. aug 2012
@ajka82 ďakujem tú calyx tiež nemám,dá sa objednať z netu?
pipka
9. aug 2012
@ajka82 no aspon sa nenudis :-N
dufam, ze tebe manzel nepovie vecer ako mne...ze co tu tak cele dni robim? :-p 8-( sa vzdy schuti zasmejem ]-( 😃 😃
pipka
9. aug 2012
@muffinka8 hej, urob dvojitu davku, z 8 vajec a to ti v pohode postaci, pec na miernom stupni, ja tak 130-150°C 😉 podla potreby 😉
ajka82
9. aug 2012
@ankalv1 da sa aj z netu, alebo aj hockde u cinana mavaju tu 3ks sadu...podla toho ake chces 😉
ajka82
9. aug 2012
@pipka nieee...on mi zas frfle, preco beriem objednavky ked nemusim nic robit len sa detom venovat 8-( ...lenze keby nezoberem, tak by som sa doma len tak zcvokla :-p :-N takto zarobim aspon na potaovku, co mi zjedia moje deti, lebo chcu tiez modelovat 😃 :-p
pipka
9. aug 2012
@ajka82 ja mu zas poviem, ze kebyze nezarabam ja, tak nemame z coho zit...bo on nezaraba ]-( :-p :-p
a ze tiez by som si rada na gauci lezala a deti nech si robia co chcu...ako to robi on, ked ich naaahodou hodinu strazi 8-(

pre mojho manzela predstava o zene na MD je, ze deti sa hraju v izbe a ona spi alebo lezi pri telke..a max ide poobede na ihrisko ]-( ]-( :-N jaaaaaaaaj raz ho tu necham na tyzden s detmi sameho, nech sa zobudi :-p 😃 😃 😃 😃
anibas
9. aug 2012
@pipka počkaj na 22.9. !!!!! 😃 😃 😃 😃
pipka
9. aug 2012
@anibas saaaaak uz sa dockat neviem 😃 😃 😃 len sa hrozim toho, co tu najdem, ked sa vratim :-N
ale hadam budu aspon živí =-) :-N 😃 😃
ajka82
9. aug 2012
@pipka tak to mame doma uplne ine...moj aj ked je doma, tak pracuje a deti mu vtedy nesmu behat za chrbtom, lebo sa nevie sustredit a neda sa mu pracovat a ked som ho nechala sameho doma, ze som sla na zumbu, tak sa za 2 hodky ani vycurat nesiel, lebo on musel sediet pri detoch aby sa nahodou nepobili alebo aby niekde nespadli a neudreli sa :-p :-N a vtedy nevie nic ine urobit, iba deti "strazi" nenavari neuprace, nenakrmi a pod. ani telefony vtedy vraj nedviha 😃 :-p
a na druhej strane ja fakt na tom nezarobim lebo dost torticiek ide ako darceky a na navstevy nosime a pod. 😉 naozaj to mam skor pre zabavu a relax
ankalv1
9. aug 2012
@ajka82 ďakujem 🙂 prosím ťa a z akej hmoty robíš ozdoby? lebo minule som skúšala z PDT a nebolo to ono
mariann2
9. aug 2012
@ankalv1 ak by si chcela, mám jednu calyx vykrajovačku doma, neotvorenú, ale iba jeden kus v balení, nepoužitá, nerozbalená, ak chceš posuniem za symbolickú cenu,večer ti premeriam veľkosť
ankalv1
9. aug 2012
@mariann2 super ďakujem 🙂
lucula73
9. aug 2012
@ankalv1 u nás majú činania ten calix všetky tri veľkosti za 2,50 tuším...viac isto nie,ak by si chcela,možem ti poslať,v pondelok pojdem určite do mesta 😉
dm1
9. aug 2012
@ankalv1 ked chces aby sa ti leskla cela torta tak kup radsej perletovy sprej je to rovnomernejsie praskom je to flakate ten je skor na ozdoby
ajka82
9. aug 2012
@ankalv1 ja robim zo smartflex velvet vsetko, aj potahujem aj ozdoby, figurky...
ankalv1
9. aug 2012
@lucula73 ďakujem pekne,pozriem zajtra u nás či to nemajú a keď nie napíšem ti 😉 😉
pipka
9. aug 2012
@ajka82 no tak o tom zarobku ani u nas az tak nemoze byt rec...ale tak nieco mu povedat musim :-N 😃
inak by ozaj zaspal na vavrinoch :-p :-p

ja zatial vsetko co zarobim , oplieskam na pomocky :-N
ankalv1
9. aug 2012
@dm1 super to je presne ono,ďakujem 🙂 ale aký,strieborný?
lucula73
9. aug 2012
@ankalv1 pokukaj,vyzerá to tak že už takmer v každom meste ich majú tieto vykrajovačky ,treba hľadať 😉
dm1
9. aug 2012
@ankalv1 nie perletovy - tu ich maju teraz najlacnejsie http://www.natortu.sk/sprejove-a-glazura/sprejo...
mrka2
9. aug 2012
@ankalv1 ja ked chcem,aby sa mi leskla torticka,tak praskovu - take nieco http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... farbu si naklepem do vrchnacika a jemne rozfukam na tortu. niekde som to citala a je to fakt pekne, nemas ziadne flaky. a hlavne vydrzi dlho taka farba 🙂
lussy23
9. aug 2012
@nika1985 krásne
ankalv1
9. aug 2012
😉 😉 😉 @mrka2 @dm1 skvelé baby ďakujem
mrka2
9. aug 2012
@sisix a aj teraz v lete je formix OK?
lifinka
9. aug 2012
holky z kolika vajec pečete ve formě 15x15cm?Je to malinká forma. :-N
lussy23
9. aug 2012
@janula.h krásne @simasa krásna @petraxy6 krásna @ajka82 krásne figúrky @mariann2 krásna korytnačka @bzucinka2 ďakujeeeeeeem. Klobúk , torta s opičkami a srdiečko s motýlikmi, z toho si už len vyberiem. Ešte raz ďakujem.
pipka
9. aug 2012
@lifinka podla mna zo 4 😉 alebo teda podla toho aka je hlboka? mozno aj z troch by stacilo 😉
lifinka
9. aug 2012
@pipka počítám, že má na výšku tak 6-7cm.díky
lucula73
9. aug 2012
@lifinka mramorák ti zo 4 vajec podľa mňa ujde z tej formy 🙂 ,neviem teda,aký máš recept =-)