Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
10. aug 2012

ďakujem veľmi pekne si veľmi milá a ochotná 🙂

anibas
10. aug 2012
daniz
10. aug 2012

@bzucinka2 ak nie je neskoro, ja by som tie 4 kvietka drobné, a žlté kostice - teda ak sú ešte voľné..ďakujem

pipka
10. aug 2012

@mates22 a zelvicka nema nozicky? 😕 😅 😎 😎 ale kraasne torty a ta Ruzenka...no fakt krasna 😎

bzucinka2
10. aug 2012

@zuul pisem si v pohode, ked nie zbehnem aj tak do obchodu, lebo teraz vykladali len tovar 🙂

bzucinka2
10. aug 2012

@daniz v pohode, ved zbehnem kupit 🙂

baby tak nieco uz mam doma, ale nie vsetko , zajtra skocim este pozriet, lebo vykladali tovar a nevedia co vsetko dostali 🙂

pipka
10. aug 2012

no ja pridavam dnesnu lienocku na zajtrajsiu oslavu a idem hladat nejake inspiracie pre 18 rocnu slecnu... 😕 😅
ze nic konkretne, len aby bola pekna...no ake lahke, ze? 😀

reruna
10. aug 2012

Tak dokončené, ale moje nervy, kluci mi to ujídali pod rukama, podle toho ty růžičky taky vypadají, určitě poznáte, že mě inspirovali peroli a její fotky z netu, akorát můj není tak dokonalý jako předloha. Vanilkový krém s tou bílou čokoládou pro mě nic moc, uvidím, jak to bude chutnat celkově, dala jsem tam ještě malinovou směs, tak snad to bude dobré

mates22
10. aug 2012

@pipka děkuju moc,................... no na nožičky už nějak nezbylo ☹, byl to zbytek potahovky z minulého a tohohle dortu a už se mi táááák nechtělo barvit 😝

pipka
10. aug 2012

@mates22 no to je jasneeeee, nemusis sa ospravedlnovat 😅 😉 😀

reruna
10. aug 2012

@artepf ty br'do, tak tohle přesně potřebuju a nikde jsem nenašla inspiraci, s dovolením ukládám a pokusím se asi něco podobného vytvořit pro Míšu, v září bude mít 5, taky nechápu, ale Kitt se mu prostě strašně zalíbil, jednou jsme to omylem přepli na Primu a tam to ráno chodí, příšerný seriál, ale to mluvící auto, které jezdí samo ho úplně nadchlo🙂 Mohla bys mi prosímtě vyfotit to auto zblízka?

bzucinka2
10. aug 2012

@pipka krasna lienocka 🙂

1katuska73
10. aug 2012

prave dokoncena cela coko+dzem,vaha2,8kg,potah mmf.

pipka
10. aug 2012

@bzucinka2 dakujem...moja veeelka vdaka patri @dadka212 , ze mi dovolila si vziat inspiraciu 😵

bzucinka2
10. aug 2012

tak ja mam tiez skoncene, uz len odfotit poslednu tortu, len este sa loptam prilepuju ruky 🙂

martinex
10. aug 2012

@bzucinka2 krasne torty.....prosim ta,na tej prvej poschodovej,aku perlet si tam pouzila?
dik

bzucinka2
10. aug 2012

@martinex dakujem, obycajnu perlet PME ale podklad bol maslovy... 🙂

martinex
10. aug 2012

@bzucinka2 ahaaa...lebo ja som kupila uz niekolko perleti a mam pocit,ze ziadna neperleti 😎

bzucinka2
10. aug 2012

@martinex ale ba fakt?, ja tuto pouzivam casto a vzdy je v poriadku 🙂ale je sprejova samozrejme ...

maya30
10. aug 2012

ahojte pridavam prvu dnesnu, este ma cakaju 2...zadanie bolo postel, prevedenie nechali na mna, dufam ze to nie je pruser, ako inspiraciu som mala jednu torticku z flickra....uz len ti milenci mi tam vadia, nechapem co sa ludom na tom paci 🙄

79zuzana
10. aug 2012

dievcence, prosim... zvysilo sa mi velmi vela kremu (raffaelo - vanilkovy puding, maslo,Salko,kokos). Myslite, ze ho mozem dat do mraznicky a potom este pouzit na nejaky kolacik? Robim malej torticku na zajtrajsie meninky a som to nejak zle vypocitala a plnku som urobila ako na nejaku trojposchodovu. 😝 😀 😀 😀

eliska22
10. aug 2012

moja prvá dnešná 🙂

eliska22
10. aug 2012

dokelu foto 😝 😀

muffinka8
10. aug 2012

Práve dokončená.
1,1 kg
priemer len 18 cm, 2 krát kakaové cesto, parížsky krém (bez masla), maliny.

evvina
10. aug 2012

Ahoj holky, prosím prosím postup na postavičku kačera donalda. Prosím 😉 😉

lifinka
10. aug 2012

dnešní dokončený, ale myslela jsem, že mě trefí šlak, vypnuli u nás proud a tím pádem nešla i lednice, že! naštětsí jen hodinu... 🤐

eliska22
10. aug 2012

moja ďaľšia a už môžem víkendovať 😵 😵 😵 tento krtko sa mi veľmi dobre robil 🙂

a ozaj dnes mi prišlo vyúčtovanie za elektriku, dobre som sa modlila, síce nedoplatok, ale nič hrozné 😉

lija15
10. aug 2012

@79zuzana ako si robila tu plnku chystam sa robit mojmu skoro rocnemu drobcovi torticku a väcsinou robim cokoladove ale pre drobca chcem taku chutnejsiu mohla by si mi napisat recept dakujem 😉teda aj psotup este raz velmi pekne dakujem

baby krasne torticky davate no mate velmi sikovne rucky 😀

79zuzana
10. aug 2012

@lija15 je to velmi jednoducha a fantasticka plnka. Dnes som ju robila prvy krat, sice jest ju budeme s tortou az zajtra, ale dnes sme dooooost ochutnavali 😀 😀 😀
uvaris si 2 vanilkove pudingy v 7 dcl mlieka. nechas vychladnut. 1 maslo si vymiesas so salkom a potom do toho primiesas ten vychladnuty puding a asi 7 lyzic struhany kokos. A je to.... mnamky, bude vam to urcite chutit.

Prosim prosim.... da sa tato plnka odlozit do mraznicky? Teda viem, ze sa da, ved ked ju tam dam tak je tam 😀 😀 😀 len ci este bude po rozmrazeni jedla 😝 😝 😝