Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. jún 2010

ali ako to robis ze tak krasne malujes barbami po postavickach? ja som vcera uz ako tak mala hotovu zebru z toho nestastneho madagaskara a celu som ju dokaslala ked som pruhy malovala 😔

petruna110
22. jún 2010

teda holky... to vám závidím, já takové krásné dorty udělat nikdy nemůžu... o tom si můžu akorát nechat zdát :D ale ty vaše to jsou fakt pecky. až mám chuť se do toho pustit, i když vím, že to dopadne špatně :D

icejane
22. jún 2010

ahojte baby..ja som tiez skusala ten potah z MMF..je taky matny..da sa s tym nieco spravit aby bol leskly? dakujem
pripajam foto..moj prvy a druhy pokus

sse
22. jún 2010

Ahojte dievčence, nemáte náhodou niekde uložený fotopostup na bábiku. Bola by som veľmi vďačná. 🙂

hejdita
22. jún 2010

@icejane lesk myslim vodou alebo trocha naolejovane ruky??? potvrdite mi to dievcata ci vyvratite??? 😕 😀 😀 😀 😀 😉

zdenallicka
22. jún 2010

Hotovo jest...

Ovca je trochu víc vrásčitá..☹

beruska2x
22. jún 2010

@zdenallicka ovce ja jak z TV 😲 😀 je krasna, fakr a ty stromecky bezva 😉 to mas vykrajovacku na kopretinu tu kyticku??

zdenallicka
22. jún 2010

Beruško, děkuji...🙂 Jj, jsou tam tři velikosti, je to tohle - http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... (ta malinká) a tohle jsou ty dvě větší http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

beruska2x
22. jún 2010

@zdenallicka a ty z tohodle obchodu nakupujes? jsi spokojena? prave hladam kde si koupit nejaky vykrajovatka, barvy a tak....

beruska2x
22. jún 2010

a ovci jsi delala mackadlem na cesnek??

kamilecka
22. jún 2010

AHojte

mam na vas otazku...co robite s hmotami ktore sa vam zvysia? Mam asi 250g zafarbenej zltej...len neviem,ci je mozne uz zafarbenu skladovat a ako dlho.

zdenallicka
22. jún 2010

Beruš, jj, nakupuju...🙂 Spokojená jsem.. až na jedno zpoždění v dodávce..🙂 Ale to jsme si vykomunikovali a mela jsem zaslani zdarma..🙂

Ovečka je dělaná injekční stříkačkou - rozehřála jsem si potahovku, nandala do stříkačky a různě nanášela.. brzy to ale v té stříkačce tuhlo, takže jsem to opakovala asi 10x..

zdenallicka
22. jún 2010

Kami, ja je používám dál..🙂 Nejsou zkažené..🙂

beruska2x
22. jún 2010

@zdenallicka diky tak ja poradne kouknu vecer co maji a zkusim 😉

dm1
22. jún 2010

@kamilecka aj ja pouzivam normalne dalej. dam do sacku a do ladnicky a vydrzia dlho. robim z MMF

@zdenallicka nadherna torticka 😵

zdenallicka
22. jún 2010

Dm, děkuji..🙂

sloniiicek
22. jún 2010

@zdenallicka - kraasna torticka. si sikulka.

alionuska - ja ta obdivujem, ze vies robit s tym MMF. ja som skusala 2x a vobec mi to neslo. strasne sa mi drobil. ☹

baby, co ste robili torticku hellou kitty - nemate nejaky obrazok? mohli by ste mi poslat mailom? dakujem.

kamilecka
22. jún 2010

Ja som robila v Aprily synovi na 3 narodeniny tortu a ostala mi zlta...tak som ju zabalila ze mozno do jula vydrzi...ale nedala som ju do chladnicky...tak som na vazkach teraz.

Pridavam aj moju tortu, Noddy

murinka
22. jún 2010

zeny,ja vas tu tajne vzdy ,,spehujem,, a v duchu vam zavidim a obdivujem vase diela 😵 😵 😵 je ich skoda zjest 😉 keby som mala klobuk na hlave tak ho pred vami skladam 🙂 mate sikovne rucicky 😉

zdenallicka
22. jún 2010

Sloni, ja se chystam zítra na tuhle:

http://www.flickr.com/photos/neviepiecakes/2921...

beruska2x
22. jún 2010

@zdenallicka to jsem na ni zvedava, mam rada takove nepreplacane 😉 fakt pekny...

beruska2x
22. jún 2010

http://www.flickr.com/photos/neviepiecakes/2941...

tahle je dobrej ulet pro fandu scifi 😀 😀 😀 😀

anibas
22. jún 2010

icejane - krásnučké obe 😵 😵 😵
zdeni - super pohodáčka ovca 😉 😉 a to musela byť fuška so striekačkou 😨 😨 😨 😨

@dm1 ja som loptu najprv potiahla tenko bielou a potom som vystrihla kocky a lepila - ak nepasovali, dali sa natiahnuť

ináč som práve skúšala farbiť na čierno a červeno WI - p e r f e k t n é - hmota ako guma, nič sa nedrobilo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a farby krásne

vinka
22. jún 2010

@zdenallicka Ako vždy profesionálna fakt 😉 Aj ostatné torty su kráásne.Bože ja som už zas mala túto noc tortomániu 😀 😀 Sa mi snívalo s kittynkami 😀 😀

sloniiicek
22. jún 2010

@anibas - ja som bola na jednom stretku a tam tiez robili len s WI. normalne ma inspirovali a rozmyslam, ze si kupim. ja som doteraz robila s mliecnym marcipanom. a to WI vyzera perfektne. fakt jak plastelina a vydrzi dlho makke. bez toho, aby som to musela zohrievat mikrovlnke. tak ako ja s mliecnym.

sloniiicek
22. jún 2010

zdenalicka - tak ta vyzera tiez zaujimavo. 😀

beruska2x
22. jún 2010

kdyz budu objednavat tak bych tu Wi taky zkusila, maji 1kg, na kolik to mnozstvi staci????

anibas
22. jún 2010

ja som si objednala WI 2 kg - ale chcem ho len na kvietky a pod. tie veci čo sa z MMF nedajú zafarbiť, poťahovať asi nie... a dúfam, že nebudem musieť robiť Mc Quina, I - Pod, PC a pod. červeno-čierne veci 😝 😝 😀 😀

zdenallicka
22. jún 2010

Děkuji, babuchy...🙂

benjik
22. jún 2010

@zdenallicka opravdu povedená ovce.