Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
13. aug 2012

a vsak foto 🙄
torta nieje moja, inšpiračka z netu !!! 😉

aduskatt
13. aug 2012

@pristela krasna je ta torta

mamina1978
13. aug 2012

@pristela To je nadherna inspiracia na tortu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Mas viacej takych skvostov ulozenych ????? 😉 🙂

mrka2
13. aug 2012

@daducha veď zrež vrch a hotovo 🙂

mamina1978
13. aug 2012

@pristela ale tuto tvoju som tam veru nevidela. Styl niektorych je podobny. Tak ak by si tu stranku nasla , hod prosim aj pre nas ostatne info , lebo su faaaakt moc krasne elegantne 😵 😵 😵 😵

pristela
13. aug 2012

@mamina1978 no vsak prave , ja ju nasla na azete, ale tam tiez nema ani tuto 😠 a viem ze tuto mam stiahnutu z Fb , aaach 😠

pristela
13. aug 2012

ha, nasla som 😀 http://tortyodmamy.sme.sk/user/8745/images 😉
ale cisto v bielom som si aj tak nevybrala 🙄 ale sikofffna to žienka 😵 😵 😵 😵 😵

lussy23
13. aug 2012

@adrika202 krásna lienka

pristela
13. aug 2012

baby , tak také to podnosy si prosííím 🙂))) : http://www.save-on-crafts.com/we2.html

anibas
13. aug 2012

@pristela uááááá - to je stránka 😨 😨 😨 😨 😨 😨 fantázia !!!!!!!!!!!

anibas
13. aug 2012

@pristela Mayra je aj na FB - Mária Ištoková 😉 😉

anibas
13. aug 2012

žienky - teraz mi udrela do očí 😨 😨 😨 😵 😵 😵

adenka
13. aug 2012

@luciahromadkova ja som MMF skusala ako prve, vyzeralo to vseliako, ale nakoniec sa podarilo...tot moja prvotina co som vobec robila pred 3 rokmi, potiahnuta MMF https://www.facebook.com/media/set/?set=a.12224...
a musim uznat ze to je zatial asi najchutnejsia potahovka aku som jedla... ale pri tych mojich certikoch nemam cas vyrabat. uy dlhsie spekulem aj nad tou varenou potahovkou, ale nakoniec vzdy na poslednu chvilu kupujem marcipan 😅

wera.g
13. aug 2012

jeeeeej, no dlhšie som tu nebola a neviem sa vynadívať, koľko prenádherných tortičiek ste sem popridávali 🙂 pokúsila som sa aj dočítať, ale drobec sa mi nejako budí zase dnes, tak som rada, že som stihla pri ňom aspoň tortičky popozerať 🙂 Mám na vás otázočku, prosím vás, koľko by ste si vzali za takúto nejakú tortičku (len jednoposchodovú okrúhlu - foto je inšpirácia z netu), 26cm priemer, plnka tvarohovo-malinová? Povedala som, že cca 30.. je to málo, či veľa? Moja prvá platená objednávka a ja neviem koľko si vypýtať 😅

dm1
13. aug 2012

@wera.g no ak by bola 2x plnena tak by mala okolo 3,5kg takze donedavna u mna 30 teraz 35 😉

dm1
13. aug 2012

@anibas
@pristela
@mamina1978 jj kocky ved to je mayrickyna praca to poznam uz aj z kilometra. aj ked vela bab ju kopiruje. ona nieco vymysli ako aj tieto obluciky a do tyzdna - dvoch to niekto spravi tiez 😅

wera.g
13. aug 2012

@dm1 Ďakujem 😉 fííha, tak som potom veľmi veľa povedala, keďže ty si PANI tortárka, ja som ešte v plienkach 😀 no nič, zrátam si to a poviem jej menej, poteší sa, lebo aj táto suma sa jej zdala byť veľmi dobrá 🙂

lamps
13. aug 2012

@dajna11 no to takto napadlo aj mňa, len som jej to tak nechcela povedať. Ona to chce mať 2 v 1, že dcéra dostane tortu a hneď aj darček. Ale už predstavu mám tak približne v hlave asi ako to urobím, uvidím, čo stvorím 😀 😀 😀. Zatiaľ čo som pozerala torty s týmito zvieratkami ani jedna mi nepadla do oka, prídu mi také veľmi prečačkané až až... veď ja foto určite dám aj sem, tak posúdite všetky, čo sa mi podarilo.

lamps
13. aug 2012

@anibas tá je prenádherná, och aj snívať sa mi o nej bude 😅

dm1
13. aug 2012

@wera.g podla mna sa nedrz ja som len makka pytat viac 🤐

dm1
13. aug 2012

kocky pridavam z min. tyzdna 2 torty a tiez 2 srdiecka na podstavci boli neplanovane a na poslednu chvilu tak za par hodin zbuchane aj s upecenim 😝

wera.g
13. aug 2012

@dm1 hm, lebo fakt netuším koľko pýtať, kamarátka mi vravela, že keď si posledne dávala robiť tortu, bola nejaká úplne jednoduchá a že chutila strašne, že tak zlú ešte nejedla a že pani si za ňu vypýtala 60 eur... a takisto aj nám čo dávali robiť torty na krst pre nášho drobca, že jedna stála 40 eur a to bola priateľská suma a druhá niečo cez 50.. tak som usúdila, že 30 eur s takou plnkou by mohlo byť fajn, ale neviem, no zrátam si to a asi poviem menej 😀

aduskatt
13. aug 2012

@wera.g no, na priemer 26 bude torta cca 3,5 kg, takze okolo 30-35 eur je to uplne v pohode🙂

wera.g
13. aug 2012

@aduskatt Ďakujem veľmi pekne, viac než 30 teda isto nepoviem, asi to vidím tak, že pôjdem ešte aj pod tých 30 😀 a to keby ste ma videli, aká som bola červená, keď som mala cenu povedať 😀 eej, zo mňa obchodník nebudeee 🙂

dm1
13. aug 2012

ozaj baby viete o tom ze je maslo v kAUFE za 0,79 EUR? a spotreba v pohode skoro do konca 9/12

aduskatt
13. aug 2012

@wera.g len aby si neprerobila na nej, ked pojdes ma menej ako 30

aduskatt
13. aug 2012

@dm1 vieme, ze do stredy...len este som sa nedopatrala k tomu, ci to klasicke 82%ne. Nevies nahodou?

wera.g
13. aug 2012

@aduskatt nooo, veď to, ona ráta s tými 30, tak uvidím spočítam si to všetko keď ju spravím tak podľa toho 🙂 lebo šak aj 500g tvaroh, maliny...

aduskatt
13. aug 2012

@wera.g no aj tvoja praca aby bola ohodnotena🙂