Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
13. aug 2012

@aduskatt ano klasicke to kauflandacke modre ja kupujem vacsinou len to

aduskatt
13. aug 2012

@dm1 diky🙂 asi pojdem zajtra na nakupy 🙂

wera.g
13. aug 2012

@aduskatt 🙂 no aj to 🙂 juj ale normálne mám trému, aby sa páčila a hlavne aj aby chutila.. aby mi ju o hlavu neotrieskali 🙂 ale varovala som pani, že som amatér, že len skúšam, tak snáď nebude sklamaná 🙂

ajka82
13. aug 2012
levandulka3
13. aug 2012

@pristela prelúskala som ich všetky pekná práca, tá snád vlastní všetky silikonky a otláčačky čo existujú, ale ku koncu som sa už nudila neviem ako vám ale mne prišli všetky na jedno kopyto, tvoje alebo aj niektorých iných dievčat odtiaľto mi prídu zaujímavejšie a krajšie

pristela
13. aug 2012

@dm1 och , dnes som boal ale nemala som vela prachov ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ sakra
a ze srdiecka rychlovky!!!! umrem z teba zena, uuuzasneee 😵 😵 aj torticky sa mi to strasne paci take vytienovane 😵

@levandulka3 jo jo tak aj u mna , som myslela ze nieco najdem pacili sa mi tam dve ci tri hoodne ale boli s farbou 😝 co u mna chcu bez
Ja celkovo nechapem ako moze nechat nevesta hlavnu 10kg tortu na "cukrárke" 😕 akoze mne sa pacia take ciste krasne, nekrajkove , nevolanikove, len hladky biely potah a naadherne farebne!! 😵 kvety na rozne sposoby ulozene , ale co ak im nie , ked uz aj farbu vyhodim z nich 🙄 aaach , to bude iny bojim bojim pri odovzdavani 🙄

lubicakovac
13. aug 2012

@vlada111 ahoj, no už sa všetko predalo :((

dm1
13. aug 2012

@pristela dakujem ale pri tych srdieckach som ozaj porusila to co o medovnikoch plati ze po upeceni maju dychat 2 dni 😝. v noci som upiekla a do polnoci boli aj nazdobene. teda jedno jeden den a druhe druhy. som sa aj bala ze do rana ta poleva opadne 🤐

inak aj ja robim v septembri hlavnu 10kg svadobnu a ze je to na mne len nech je to bielo - zlate 😕 . mate nejake napady kocky?

pristela
13. aug 2012

@dm1 ja robim na buduci vikend bielo zlatu poslali 3foto, vybrali sme jednu podla Anastazie , taka ta klasika a tiez ze mozes kvety hocake ako chces, ale biele 🙄 preco sa ldia boja farieb, biela torta vsak to ani vidiet nebude

wera.g
13. aug 2012

baby prosím vás neviete kde zoženiem kúpiť takúto vykrajovačku, tak, aby mi to stihlo prísť do štvrtka najneskôr? 😅 ĎAKUJEEEEM 🙂 http://img.mimibazar.sk/h/bs/10/091211/08/l5485...

dm1
13. aug 2012

@wera.g to je z floral sady zelenej.... ale podoba sa to na freziu len ta je teda mnesia aj ked tvar by sedel http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/frezia/

dm1
13. aug 2012

@pristela a co mas teda dat zlate ked kvety biele? 😕 . ja mam sice volnu ruku je jedno co bude zlate ale vobec sa neviem rozhodnut...

wera.g
13. aug 2012

keď sme pri tých svadobných tortičkách.. takto vyzerala naša 🙂 a normálne sa divím našej skvelej tete cukrárke, že tie moje strašné požiadavky vzala a spravila ju presne podľa mojich predstáv.. kokso, keď si predstavím, koľko musela mať roboty s tými minitortičkami.. no každopádne ja som bola veeeľmi spokojná 🙂))

pristela
13. aug 2012

@dm1 ona myslela ze rozne druhy kvetov len v bielom prevedení 🙄 a to ma mat torta len 5kg, ukecala som na 6 poschodova 😅 ale bude ich malo takze chapem len tych kvetov teda nemozem vela aby nezavázili.
ja budem dava len zlate stuhy nastastie, v tomto pocasi sa bojim mazat farby, ked mi vsetko tecie 🙄

wera.g
13. aug 2012

@dm1 Ďakujem 😉 ja by som s tým chcela tú slnečnicu robiť, tak asi potrebujem väčšiu ☹ kurnik, tuším musím v stredu do BA na otočku kvôli tomu, snáď to niekde budú mať ☹

ajka82
13. aug 2012

@wera.g danka ti uz pisala vidim...keby nahodou mas cestu cez BA tak ti poziciam 😉

dm1
13. aug 2012

@pristela spej by si mala v pohode on drzi dobre. a teda 6 poschodova ci 6kg??? no som zvedava co vykuzlis.

dm1
13. aug 2012

@wera.g u nas maju niekedy z floral sady tie vykrajovacky aj zvlast po jednej mozem kuk. ja som to ale robila z inej skus si najst nahradu ved to ani nemusi mat 3 lupene ved aj tak sa to prereze. nemozes jedno obycajne kolecko vykrajovacku tak prerobit na ten lupen jeden?

wera.g
13. aug 2012

@ajka82 ďakujeem, skúsim ale zohnať, veď využijem aj neskôr asi snáď 😉 a ty máš tú istú prosím ťa, či väčšiu?

ajka82
13. aug 2012

@wera.g ak to je naozaj floral, tak tu istu...

wera.g
13. aug 2012

@dm1 ako myslíš, že prerobiť? 😅 nie som moc technicky zdatná totiž 🙂)) no zajtra to skúsim nejako ručne ak by som nenašla nikde, lebo tá troj sa mi zdá veľmi malá...

dm1
13. aug 2012

@wera.g mas kovove kolecko prstami ho zohnes - splostis hore cip ako vrch lupena a dole nechas trosku sirsie. proste poohybas to ako ti vyhovuje

pristela
13. aug 2012

@wera.g slnecnice sa daju robit aj z vypichovaca na margaretky, ja robila s nou kazdy jeden lupen som odrezala , stensila a bolo, ja robila ale kazdy jeden na drotiku https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3883502... ale to je jedno ci das na drot ci len lepis

@dm1 nee, 6kg 😀 😀 😀 dvojposchodacka, veru nemas na co tesit, pojdem podla foto tam sa nic ine nebude dat vymyslat , aspon ze mi dovolili "vyhodit" odtial sperkovnicu s prstienkami a aj borduru černicovu 😀 ze sa im paci tiez cistejsie

ajka82
13. aug 2012

ja tiez mozem pridat nasu svadobnu? nam to bolo vlastne jedno ako bude vyzerat, my sme dali len poziadavku, ze nesmie byt margarin v nej a nejake ovocie na ktore su svagrinej deti alergicke... a mala byt s nadychom smotanovej 😅

ajka82
13. aug 2012

ked teraz pozeram na tu fotku nasej torty 😅 ... a to sa nam vtedy zdala aka pekna...
ale brali sme ju aj tak skor ako dezert ku kavicke za neskorym obedom a hlavne aj to, ze sme "museli" s mm tortu prekrojit prvi, lebo svokra 😝 ...a hlavne ze chutila

aduskatt
13. aug 2012

@ajka82 no, velmi sa do tej smotanovej farby netrafili🙂

ajka82
13. aug 2012

mne sa taaak nechce modelovat teraaaaz 😖 ☹ ale musim este dorobit 5 medvedov, z polovice uz su hotovi... no ale leniva som... a potom mam este dalsie figurky na modelovanie, tak treba mi to zajtra uz dokoncit na 100% 😅
a neviem ci mam prerobit tuto zirafu...bo mm mi zahlasil ze to je tiger krizeny uz neviem s cim ☹ mala by yto byt baby zirafka... 😅 😕

aduskatt
13. aug 2012

@ajka82 nahodou je ta zirafka velmi milucka

levandulka3
13. aug 2012

@pristela akým zázrakom dokážeš urobiť 6-poschodovú tortu o váhe 5 kg? 😕 😕

aduskatt
13. aug 2012

@levandulka3 ziadnym, zabudla dat ciarku, malo tam byt ukecala som na 6, poschodova🙂)