Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
22. jún 2010

@daniz ja v tych hrncekoch z Polska peciem podla potreby...to vidis,ze uz je hotovy...alebo pichni nozik,spajdlu,co mas...ci sa lepi,ak ano este pec...ja najskor peciem pri 180stupnoch a potom,ked ten vrch ocervenie,tak este na 150 dopekam..niekedy aj hodinu...zalezi od velkosti torty.

alionuska
22. jún 2010

@dm1 na zebru malujem pruhy stetcom,ale skusla som uz aj take tenucke pasiky z ciernej hmoty a to bolo este krajsie...len asi viac piplacka... 😀

@icejane Ved MMF je pekna ked je matna...ta hmota..ale ano staci vodou potriet a bude leskla.... 😉
@zdenallicka tvoja ovecka je naaaderna!!! ma dlhsi chvostik,ale inak torta na jednotku!!! 🙂
@vinka to mi hovor..aj mne sa sniva o tortach!!! 😀 😀

A mam objednyvku na koniec juna...baby odpadnete...taku morbidnu tortu..fuj fuj...je to pre taku mladu babu a sama si ju dava piect...su tam oči a krv a prsty...červíky a podobne...no hnus...ale uz sa aj tesim,take nieco som este nepiekla... 😀 😀 😀

zdenallicka
22. jún 2010

Ali, děkuji za pochvalu, moc mě to potěšilo..🙂 No jo, ocásek se mi malounko vymknul z ruky...😀

sloniiicek
22. jún 2010

beruska2x - a kde predavaju po 1kg? ja co som videla, tak ponukali len 7kg kyblik. 😖

benjik
22. jún 2010

@beruska2x potěším tě,dnes jsem v krámě vyděla hotové růže a taky se jim třepil okraj. Navíc mi to příjde přirozenější.

beruska2x
22. jún 2010

@sloniiicek http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

@benjik 😉 ja jsem prave videla na MMB http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8585 a koukej jak to ma nerovny 😀

dneska jsem si "vyrobila" sablonu na motyla, tak to vecer zkusim, 😉

anibas
22. jún 2010

@alionuska takúto ?

beruska2x
22. jún 2010

@anibas tak to je mazec, na sladky jsem hodne ale tohle bych si klidne odpustila, 😅

dm1
22. jún 2010

ali aj ja som malovala tenkym stetcom len nemam talent na take veci 😔 . z pruzkov ciernej tazko kedze ta moja sa drobi jak slak to len tak vacsie kusky sa daju male ani nahodou

dm1
22. jún 2010

mate skusenosti ze nafarbite pastu dama top na cierno gelovkou nie extra a nedrobi sa? lebo rozmyslam ze kupim od kamosky len tak pol kila na ciernu ak treba lebo s tej mojej som uz zufala ☹

vinka
22. jún 2010

@alionuska už som videla na nete takú morbidnú 😀 😀 No neviem čo tých ludí fascinuje na tom. 😀 😀

anibas
22. jún 2010

@dm1 kludne kúp - vraj sa dobre farbí

alionuska
22. jún 2010

@anibas nie takuto!

alionuska
22. jún 2010
alionuska
22. jún 2010

@vinka to je taka 18 rocna baba... uplny blazon asi...lebo ja som sa jej pytala,ci sa mama nebude na nu nevat,ked si da taku tortu k 18-ke upiect a povedala,ze nie,mama sedi vedla mna a tiez sa jej paci! 😀 😀 😕

vinka
22. jún 2010

@alionuska tak to bude streštená celá rodina 😀 😀 😀 Ved mladá to po niekom musela zdediť nie? 😀 😀 Mne príde aj torta v tvare dieťaťa morbidná 😒 Neviem čo by som prvé rezala či hlavu či ruku ☹

vinka
22. jún 2010

Ali to nieje už tvoja však 😕 Lebo ako keby si ju ty vyrobila hotové umelecké dielo. 😀 😀

zuzanka.j
22. jún 2010

...kokso, tak ta torta je riadny narez 😲 😲 😖 😀

anibas
22. jún 2010

@alionuska fuj - ved to je ešte horšia 😲 😨 😒

vinka
22. jún 2010

@anibas ja som už videla také alebo ruka odrezaná vnútornosti a tak.Už ludia nevedia čo zo sebou 😀 😀 😀 Ale je to ináč umelecké dielo 😀 😀

dm1
22. jún 2010

ali no to je fuuuuj. nechapem ako sa to moze niekomu pacit 😨

anibas
22. jún 2010

Prípad pre psychológa ....

beruska2x
22. jún 2010

tak to je fakt maso
@alionuska nejmenuji se Adamsnovi????

beruska2x
22. jún 2010

nebo sazeji na sok hostu a dort pak zustane jen jim 😀 😀 😀

benjik
22. jún 2010

@alionuska no potěš koště,je mi blbě jen ten dort vidím.

@beruska2x vždyť ani kytky v přírodě nejsou dokonalý,kámoška mi tuhle řekla,že ty dokonalý dorty viz flickr.com jsou tak dokonalý,až to hezký není.

beruska2x
22. jún 2010
beruska2x
22. jún 2010

http://www.flickr.com/photos/debbiedoescakesnet...

nebo tenhle 😀 pro chlapi jak delany 😀 😀 😀 😀 😀

alex21
22. jún 2010

Ahojte.
Slonicek nebola si nahodou na stretku teraz u nas v SC. 😉 Inak aj vsetky moje torty su z MMF.
Idem vam pridat moju poslednu tortu v tomto mesiaci.
Heni je to ten kapor co si ma presviedcala aby som ho robila, strasne som sa jej bala, ale nakoniec som rada, ze som sa na nu dala.
Teraz budem uz len oddychovat, v piatok sa pobalim, nakuknem na karneval co bude u nas a v sobotu ideme na predlzeny vikend do Bojnic. 😵

alionuska
22. jún 2010

@vinka Nie tuto tortu som nerobila ja,ale mladej som povedala,ze ta moja bude este krajsia 😀 😀 😀
@dm1 to je slaby kava...ja uz som videla cukraren ,niekde tusim v pekingu,kde robia a predavaju iba ludske torty...tvare,ruky a hlavy...mali toho plne vytrtiny...vyzeralo to tam ako na patologii a to uz bol teda iny hnus... az mi zimomriavky isli po tele,ked som to videla.... 😝 😝 😝
@anibas asi tak...pre psychologa... vidis,niekto sa tesi z ruzovej kvetinkovej a niekto sa tesi z takejto... a
@beruska2x a tie torticky su naaaaaaaadherne... na flickri sa da najst kopa kopa nadhernych diel. 🙂 🙂
@alex21 Tvoja ryba je krasna!!...taka zlata rybka🙂 😀

henikav
22. jún 2010

alex, veru krasny je ten kaprik, pekne sa ti podaril
alionuska no fuj, ale tak co uz, ked su ludia cudni, nic s tym nenarobis, lenze ja by som asi chut na taku tortu nemala 😀 😀 😀