Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
14. aug 2012

@sisix a co slovensky nerozumies?🙂) vidis, ja mam tiez obcas problem s vasimi slovkami, ale fakt len obcas a malilinky🙂)

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 gulicky na snurke mam aj ja rada, kupujem v eshope.mozno zmenim dodavatela 🙂

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt ani ja nechodím do cukr., ale je dosť vychytená, robila torty aj Banášovaj a Ficovi 😉

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt na Hlavnej 22 vo dvore na schodoch. Je to tam, kde je 101 drogerie. Aj by som ti povedala za koľko ich má, ale ja u nej neplatím, tak veru neviem 😀

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 a ktora je to cukraren? mne to fakt nic nehovori, lebo tych par, co som tu v tt skusila bol podla mna humus na ntu............teda vynimka na studentskej, ale kremova sklamala aj tam

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 noooo, tak 101ka sa uz orientujem🙂

sisix
14. aug 2012

@aduskatt hodne veci se da pochopit z textu. Ale neco ne. Bylo mi trapny se ptat 😀 (ted uz nevim co to bylo za slova) Ale uz budu 😉

aduskatt
14. aug 2012

@sisix 🙂) sa treba spytat.zastavam nazor, ze radsej byt za blbca minutu ako cely zivot, xixi....ale neber to zasa tak doslovne a neuraz sa pls🙂

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt http://www.monikinetorty.sk/ ale teda chuťovo sú tie torty otrasné. Kým som nepiekla ja, mamina si dala ku nej urobiť dve k 60. - ke a hrozné. Žiadala ju ako známu, že chce maslo, no ani počuť. A punčová bola len farebná piškóta poliata sladkou vodou. No des a tie ceny...

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt mňa študentská už sklamala. Mávali lepšie zákusky, ale menili aj nejakých dodávateľov. A teda aj dodávatelia asi špekulujú ako najviac zarobiť a prídu mi tie zákusky umelé. Už asi neexistuje normálny zákusok. Ja som chodila do tej francúzskej v meste, to bolo nebíčko v papuľke, také ja v živote nenapečiem a teda podľa mňa na Slovensku nikto.

sisix
14. aug 2012

@aduskatt neee to mas pravdu 😀

pipka
14. aug 2012

cafte zienky, hlasim sa po troch dnoch doma z chalupy...ale teda vas docitat...no romaaaaan 😅 😀 😀

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 ja mam najradsej kremes a ten si doma urobim z poctivej slahacky, takze cukraren nemusim🙂.rovnako aj gastanove pyre 🙂 a odkedy peciem aj torty, si vystacim uplne sama............
a co jej dala miesto masla?

pipka
14. aug 2012

@bzucinka2 neblaaaazni moja, ved jasne, ze cena musi byt aj s postovnym 😉 ja by som to od teba bez postovneho ani nevzala 😝 😀 😎
ozaj...si mi tusim do IP este neposlala cislo uctu a sumu 😉

mia114
14. aug 2012

ahojte
tak tu je moja torta pre nasho drobca k dnesnym 5 narodeninakam 😵 prosil si vela postaviciek z rozpravky finley 😀
a jasne ze nasa Nellka chcela tiez tortu tak som jej narychlo spravila taku malu s kitty tak bola happy aj ona, a tak sme fukali dve torty 😀 😀

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 opisuje ich ako najlepsie na svete🙂

pipka
14. aug 2012

babulky ja sa tu morim s tym Audi 😅 🙄 🙄 ale mm mi tu pomaha po technickej stranke...uz mi vyratal ako velke ma byt, aby koleso mohlo byt z oreo keksika 😅 😀 😀

len sa modlim, aby som sa zmestila do 4 kil 😝 bo ja take poctive torty...veela ovocia a kremu...ale do auta asi moc ovocia nemam davat...co? 😕 😅 teda banany konkretne tam chcu 😝

popolo
14. aug 2012

mám velkou prosbu-mám dělat svatební dort ,,kominíka,,dort by měl být 2D,asi45-50cm velký. Namáte někdo nějaký tip,nebo obrázek? Moc by mě to pomohlo,diky

wera.g
14. aug 2012

Baby prosím vás, z ktorého e-shopu mi dnes objednaný tovar príde v štvrtok? Chcela som z tortomanie objednávať, ale nemajú farby aké potrebujem a nemám skúsenosti, len s pecenie s kamkou, ale už si nepamätám ako rýchlo dodávajú ☹(

aduskatt
14. aug 2012

@wera.g kamka ti doda na druhy den

sisix
14. aug 2012

@mia114 klobou dolu. Moc pekny.A mas zajimave pismenka.

mariann2
14. aug 2012

@wera.g pečenie hrou

jakelina
14. aug 2012

@pipka já jsem do Ferrari dávala mandarinky, jahody a broskve a pribináčkový krém, tak chtěli a je fakt, že se to blbě dělá, jak to seřezáváš, tak ti vylézá to ovoce. 😝 😝 Kola jsem dělala z čokolády, nalila jsem do kulatých platíček od bonboniéry a pak obalila marcipánem a taky to šlo. Auto vážilo pět kilo, já malé neumím udělat nebo co. 😒

jakelina
14. aug 2012

@mia114 krásné děti a dorty jsou boží. Pohádku neznám, tak postavičky nevím co je, ale vypadá to krásně.

pipka
14. aug 2012

@jakelina sak toto...ze aj ja neviem spravit malu tortu 😅 ale neva..aka bude, taka bude...len tak akoze sme si povedali, ze okolo 4kg...tak hadam sa trafim a ak nie, zaplatia 😉

no dam banany len na stred, aby mi nevyliezali, ked orezem..a dam kolieska, nebudem ich krajat pozdlzne 😉

este by som potrebovala vediet, aku farbu mam dat okien 😕 😒 ked auto chcu cierne...biela mi pride ako moc kontrast 😒 tak rozmyslam medzi sedou a bledomodrou...hmmm? 😕 😖

jakelina
14. aug 2012

Holky takový blbý dotaz, ale fakt nevím. Když je pod dortem hmota přes podložku, víte jak to myslím, že je celá třeba kulatá podložka potažená marcipánem a ne tom je dort, tak to se potahuje z dortu, jako že potáhnu dort a pak urovnám ten potah i na tu podložku?? Nebo se potáhne podložka a na to se přenese už potažený dort??? Nevím jak bych to měla udělat, chtěla bych to zkusit a potahovat dort na už potažené podložce to bych asi měla škaredé ne?? Neumím si představit, že by se mi to povedlo tak hezky ořezat a nepoškodit tu spodní plochu.
Děkuju za radu. 😉

mia114
14. aug 2012

@jakelina dakujem, je to taka rozpravka o hasickom aute Finley 😀 sranda je ze som robila drobcovi toto hasicke auto ked mal 3 roky 😀 a teraz si ho zase zelal o 2roky neskor 😅

jakelina
14. aug 2012

@pipka asi šedou bych dala. Já jsem tehdy byla domluvená na tři kila a přetáhla jsem to na pět. No já jsem fakt nemožná, nakonec jsem se domluvila a zaplatili mi jenom čtyři kila.

jakelina
14. aug 2012

@mia114 tak je vidět, že ji má rád.
U nás frčí krtek, krtek a zase krtek a pak ještě Potkali se u Kolína. Na dva roky jsem mu dělala krtka a všechny kamarády a snad na tři už něco jiného. Ale ty dva medvědy od Kolína bych teda dělat nechtěla 😀 😀 😀

mia114
14. aug 2012

@jakelina ja to robim tak ,ze potahujem priamo z torty az na koniec podlozky tu hmotu, len vacsinou davam dokola potom aj ozdobnu stuzku alebo lepiacu pasku dole okolo podlozky, bo sa mi moc bnedari tu hmotu pekne na okraji odrezat 😅