Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
15. aug 2012

@miciatko juu to jsou ty co mi prisli vcera, vyzkousene jeste nemam

miciatko
15. aug 2012

@sisix tak vyskusaj moja a podaj hlasenie 🙂

sisix
15. aug 2012

@miciatko v patek vyzkousim a reknu

jakelina
15. aug 2012

@miciatko moc to není vidět, tak nevím jaké to jsou. 😒

eliska22
15. aug 2012

kočky ktoré ste už vystužovali tortu, ako to mám presne urobiť???? myslím teda do tých slamiek mám dať špajdle a až potom to pichnúť do torty...a mám si to skrátiť na dĺžku výšky torty, či ako? a chcem tam dať pod to tú tortovú oblátku, aj ju mám obaliť do folie, či dávate ju tam len tak na holo 😀

aduskatt
15. aug 2012

@lubi22 do kauflandackej si chodim dvihat sebavedomie pohladom na ich torty, xixi.....ja si peciem sama, takze mi je to uz jedno🙂

aduskatt
15. aug 2012

@eliska22 staci slamky, nemusis dat do nich uz nc, strcis do torty, aby si videla, ňaka ma byt dlha, potom ju odstrihnes a das naspat....a ako podlozku mozes pouzit dno z plastoveho tanierika, to je tenucke

aduskatt
15. aug 2012

@lubi22 hmoty v TT obcas, ale veeeeeeelmi obcas v Lagune...ale iba jeden druh a netusim ake................

hmmmm, tusim si predsalen otvorim ten kamenny obchod cukrarsky 🙂

lubi22
15. aug 2012

@aduskatt - tak torty maju skarede, to som si vsimla aj ja pred tyzdnom 😅 Ale pecivo a kolaciky celkom fajn, ja peciem rada, ale niekedy ked su nejake oslavy, tak nestiham, a potom je jednoduchsie kupit hotove, viac druhov, z kazdeho po par kusov, nie cely plech 🙂

ajka82
15. aug 2012

@miciatko vykrojene podla vonkajsieho a zvysok otlaceny...ja ich mam 😉

ajka82
15. aug 2012

miciatko ...ono tie listy ozdobne su na sposob ako je funky abeceda 😉

dadka212
15. aug 2012

@mariann2
@dm1
@miciatko dík kočky, hádam to nejako zbúcham 😝

aduskatt
15. aug 2012

@lubi22 pecivo ano, ale zakusky mi nechutia.................chyba mi tam ta poctiva tucna slahacka a maslo v kremoch.sami margarin a rastlinna slahacka, bleeeeeeeeeeeeeeeee.toto ja v zakuskoch nemusim...........ja aj na objednavky pouzivam do tort zivocisne produkty🙂

itka79
15. aug 2012

@zz134 dakujem krásne za pochvalu-ja som tiež začínala MMF a niektoré baby nedaju na nu dopustiť-myslim že to nebude hmotou-kamarátka robi modelovačky ako ja z velvetu-ale tiež mi vravi že bábätku splaští vždy hlavičku...
ja si najprv pekne v rukách prehnietim hmotu-a skontrolujem aby nebola taká pokrčená-ak sa dobre vyjadrujem stranou ktoru dávam dovnutra-aby nemala vrásky potom.-dobre natlač kosticou gulatou najmä tam kde má hlavičku a ritku-a potom ešte prstom v mikrotenovom sáčku popritláčam zvrchu formičku-dám na nejkých 15 min do mrazáku-vylupnem a nechytám do zaschnutia-neviem či ti to pomôže-ak nie-kludne sa ozvi ešte...ináč ja som tiež najprv neviem kolko bábätiek urobila a nepáčili sa mi-odkladám ich a potom z nich robim zvieratka-vždy časť ktorá neni pekná-prekryjem uškami,čapičkou atd🙂

patri22
15. aug 2012

@miciatko já s těmi lištami dělám,ale dělá se to špatně :-/ nejde to z toho vyndavat a je to na motiku,takže radím dát potravinářskou folii a přez ní to vytlačit,pač z té lišty to pak nedostaneš a potrháš to

lawli
15. aug 2012

@lussy23 ďakujem pekne 🙂

...aj všetkým ostatným za popchvaly a lajky 😵 😵 😵 😵

zz134
15. aug 2012

@itka79 dakujeeem!vyskusam a dam vediet. Dufam ze sa poradri

janula.h
15. aug 2012

http://wowparty.net/item_14/Sugar-Baby-Shoes-Ca... aha žienky a že robíme drahé torty a tu iba topánočky 35 dolárov

aduskatt
15. aug 2012

@janula.h ulozim a ked bude niekto brblat, ukazem🙂

jakelina
15. aug 2012

@janula.h ty jo, tak to je fakt hodně, to tady uděláš celý dort za tu cenu, nějaký malý.

janula.h
15. aug 2012
janula.h
15. aug 2012

jaaj žienky neviem či niekto dával ale v Kaufe je maslo za o,79 e

jakelina
15. aug 2012

Já jsem byla včera v Lídlu a u nás zase mají ty velké XXL marmelády za skvělou cenu, pokud někdo chcete na dorty.

eliska22
15. aug 2012

@aduskatt vidíš také tanieriky mám aj doma 😉 díky 🙂

florentina
15. aug 2012

@lokalistin jé, moc děkuji za inspiraci, to je opravdu první včelařský dort, který mi přijde hezký a vkusný, děkuji moc.
@dm1 také ti moc děkuji za nápad, každá myšlenka se hodí a přispívá k celkovému obrazu....tak celou noc mi to nedalo spát, protože už si říkám, že mám nejvyšší čas začít dělat nějaké ozdůbky na dort a představu už mám, jen se obávám, že realizace se tak nepovede, oproti tomu co vidím v hlavě 😅 ....nakonec jsem se rozhodla, že udělám dvě patra, jednoduchý kulatý dort a zkusím zkombinovat nějaké kreslení s 2D a 3D detaily na bocích...no uvidím, jak se mi to povede....hlavně se bojím toho kreslení, ale prostě to risknu. Na jedno patro zkusím výjem okraje lesa, kde stojí včelí úl a na druhé zkusím ovocný sad, louku či tak něco....jen ještě nevím jak to zakončím nahoře, zda tam dám jen jméno a věk, či zda ještě nahoru zkusím vymodelovat něco jako sem před chvílí dala Lokalistin....ale právě nějaké stromky a úl a roj a tak už jsem zamýšlela na ty boky, tak to možná zakončím jen tak jednoduše....

lamps
15. aug 2012

@maya30 😅 😅 😅 nebuď paf, ja som veľmi rada, že som ťa potešila 😅 😅 😅, bábetinko si uložila do nádhernej postieľky a celá tortička je veľmi pekná 😅 😅 😅

bzucinka2
15. aug 2012

@mariann2
@lamps
@zuul
@ajaku
@rapunzel1
@ajaku
@vlada111 dakujem vam baby, ja to tu nechcem nejako rozoberat, to nie, len som vas chcela uistit, ze som na vas isto nezarobila 🙂 som rada, ze to beriete v pohode a ked budete nieco niekedy potrebovat, dajte vediet, rada tam zbehnem alebo objednam zo stranky 🙂
@muffinka8 no neviem ale ked si ju aj ty nasla asi ju teda ma, ale ma ju mat tak ako ten druhy ... ale hlavne ze chutila 🙂
@rapunzel1 prisli uz som ti napisala, len som ti zabudla dat za nick aj 1 ☹
@pipka neposlala, lebo cakam ci dostanu tento tyzden tie detske, lebo ich uz nemali 🙂
@wera.g aj www.natortu.sk posielaju hned 🙂

bzucinka2
15. aug 2012

@maya30 prosim ta, ked si vyrezavala tie kolieska do lemu tak to si rezala az na torte? 🙂

florentina
15. aug 2012

@lamps prosím, ty jsi tady naše odbornice na malování na dorty🙂....chtěla jsem se zeptat, jaké práškové barvy na to používáš...ty obyč z drogerie, nebo na to máš nějaké speciální?
A ještě mě trápí, jak vyválím hmotu na potažení, normálně to dělám v cukru, ale ten pak nejde pořádně dolu a v tom by se mi ty obrázky rozpíjely. No a potřít to předtím olejem taky nemůžu, to by asi pak nedrželo. Tak asi vyválím mezi foliemi, ale to bude hrozná práce.....

janula.h
15. aug 2012

@bzucinka2 ja veľmi pekne ďakujeeeeeeem za veci a vieš čo si o tom myslím 😉

bzucinka2
15. aug 2012

@aduskatt super napad ten tanierik 🙂