Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
15. aug 2012

@adenka nie nie nie...to len ze ak by to bolo tu, tak by som nabehla kuk 😉
ale ja uz toho mam tooolko, ze nejak zvlast vymyslat radsej nepotrebujem 😅 😀 😀

nejdem, neotrepem 😝 😅 😀

pipka
15. aug 2012

@pristela tie vdacne tu mam ja doma...vymenim ti? 😀 mne zas nema kto torty drzat pocas jazdy 😅 😝 😝

lokalistin
15. aug 2012

@nika1985 mozes skusit ja som to skusala corkla som to mamine ale mala som zlu hmotu a mala som to take popraskane, ale myslim,ze s dobrou hmotou to pojde

halienka
15. aug 2012

@dajna11 presne ma to napadlo, že či by to tým starosvetským strojčekom 😀 mama ho mala, musím jej zavolať či ho ešte má a či sa dá aj dáko nastavovať hrúbka tých rezancov...

adenka
15. aug 2012

@pipka oki 🙂 ,ja som zas na tie gerbery pozerala uz davno, ale drahe boli, ale tak za 2ecka, no nekup to 😀

pipka
15. aug 2012

@adenka tak tie uz mam, uz neviem za kolko presne ale tiez tu od tetusky z trznice, tak urcite dobra cena... 😉

no sak to...cena taka, ze kupim vzdy aj to co neviem na co sa pouziva 😅 😀 😀
ale tak nekupte to 😅 😀

mimcak
15. aug 2012

@adenka maju ich aj u činana pri lidli dole v Astorke.Tiež som si tam niečo nakupila a pritom je to český výrobca. 🙂 A kde konkrétne na terase skúsim tam niekedy skočiť či nemá aj niečo iné.Náhodou valčeky ozdobné s nevidela?

dajna11
15. aug 2012

@halienka ide to tým a aj som to niekde vdiela vo fotopostupoch že presne tieto kvety robili a s tým robili tie páse..my máme doma iba na slížiky a to je tenké...ale maju tie strojčeky aj v hobby obchodoch

bzucinka2
15. aug 2012

@lokalistin niet za co, rado sa stalo 🙂

miciatko
15. aug 2012

@dajna11 ja som nedavno robila polievku , tak mam inspiracie

dajna11
15. aug 2012

@miciatko díky moc...musím ta dať aj pokrievku a to premýšlam ako na rto

adenka
15. aug 2012

@mimcak pod OD terasa je este jedna budova a tam je velky cinan a tam su aj domca potreby. takyto valcek tam mali http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/valcek-na...

artepf
15. aug 2012

ahoj holky, jdu k vám pro radu - můj Kubík nastupuje za dva týdny do školky a já bych tam chtěla přinést ten první den nějaký dort, ptala jsem se paní učitelky a prý by sice moc neměli, ale dovolí dětem si ho dát 🙂 . Teď jen nevím, jak velký a hlavně, co by na něm mělo být - je to pro 28 dětí + učitelky. Máte nějaký nápad nebo už jste dětem na takovou příležitost něco vytvářeli 😕 ? Díky moc 😵 .

miciatko
15. aug 2012

@dajna11 asi aj ja by som tak urobila

miciatko
15. aug 2012

@artepf a nechces radsej ozdobene muffinky??

artepf
15. aug 2012

@miciatko to mě taky napadlo, ale za prvé mi tolik jako dort s nějakým dobrým krémem nechutnají a za druhé jsou (alespoň pro mě) mnohem pracnější, muselo by jich být fakt hodně 😝

dajna11
15. aug 2012

@artepf určite muffinky,aj ja som vela krát robila.krásne ozdobiš,fdeti sa po nich budu biť

aduskatt
15. aug 2012

taaaak, pre synacika..lezi v horuckach, ale tortu nezabudol, ze som mu dlzna, takze premierovo vtakopysk Perry🙂
a premierovo raffaello krem

miciatko
15. aug 2012

@artepf pre kazdeho jednu, to mas zachvilu upecene, ja som robila 40 ks a mozem povedat ze bych robila aj kazdy vikend .. . ., ale ak chces radsej torticku tak bych robila tak aby nebolo vela porcii nazvys ...

pipka
15. aug 2012

@artepf a maju triedy deti nejak pomenovane...napr. kuriatka, dubaciky, zajkovia...to by si mohla pouzit ako motiv 😉

a ak nie, tak by som spravila napr. klasicky kruh a hore nieco detske..saso, alebo macko... 🙂

reruna
15. aug 2012

@artepf já bych udělala normální velikost - 26 nebo 28 průměr, ony ty děti sní jen malý kousek a třeba naší kluci z dortu sní jen potah a ten vnitřek vůbec nemusí mít a ozdobila bych to nějak barevně - kolečka, proužky, figurky raději ne, aby se o ně nehádali. Ale ty muffinky nejsou špatný nápad - zdobení nemusí být složité, vykrojíš kolečko a nahoru stačí vykrojit nějaké kytičky, pro kluky jednoduchá malá autíčka. Já taky uvažuju právě, jestli něco takového udělat do školky, oba kluci budou mít v září narozeniny, dokonce existují na muffiny malé jedlé papíry kulaté s pohádkovými motivy

muffinka8
15. aug 2012

@adenka vďaka za typ na obchod 😉 tam som niekedy bývala 😅 jááj len kedy sa tam zas vyberiem, ale dobre vedieť, že aj v KE sú také obchodíky. Lebo ja som za tie gerbery čo si dala link dala tuším 16€ 😖

lucula73
15. aug 2012

@artepf ja si myslím,že deťom lepšie budú chutiť mafnky ako krémová torta.....moja dcérka ak chodila ešte do školky,tak mufiny mali vždy vačší uspech ako torta,či už k sviatkom,alebo na besiedky..... 🙂 🙂
do vnútra možeš dať kusky čokolády,ja dávam aj mandarinku niekedy a nie sú suché 😉

muffinka8
15. aug 2012

Prosím vás z čoho robíte piestiky do ľalie? Ak z floristického drôtiku, tak akú veľkosť? A čo farba?

mimcak
15. aug 2012

@adenka fí tak ten by som brala hned. No tak to tam niekedy musím isť pohladať.Dík za info

vlada111
15. aug 2012

@zuul ty si tu cukráreň navštevovala? Júj, ja keď si spomeniem na tie zákusky, hm tak mi je za tým ľúto. A čokoládové s chrumkavými vrstvičkami nugátu, alebo s pomarančovou polevou, alebo muffinky plnené krémom. No radšej už prestanem, lebo si kúpim letenku do Paríža 😀

artepf
15. aug 2012

holky, moc díky za rady, popřemýšlela jsem a asi opravdu udělám ty muffiny, jen mě napadlo, že bych je mohla udělat klasicky z mramorového těsta, co dělám korpusy na dorty, do toho švihnout lžičku nutelly a na upečené pomazat troškou krému a na to nějakou ozdobu z marcipánu 🙂 . Už jsem je jednou zkoušela, ale bylo to jen holé těsto, pomazala jsem je marmeládou a navrch marcipán a takhle mi to teda moc nejelo 😖 , tak to zkusím s tím krémem 🙂 .

vlada111
15. aug 2012

@marci2305 vyzerá geniálne, mňam 😝

jakelina
15. aug 2012

@artepf když chceš aby nebyly suché, tak je můžeš naplnit, tak jako se plní třeba koblihy, normálně zdobičkou tam dáš dovnitř nějakou nugetu a bude to mňamka. Dírku schováš pod marcipán.

nika1985
15. aug 2012

@lokalistin skusim vacsinou ozdoby robim s velvetu a ten snad pojde