Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
16. aug 2012

@pristela no len tu na Slovensku ťažko asi, musíš sa presťahovať do zahraničia 😀 napr. boli u mňa si objednávať svadobnú a nechceli vraziť ani do podnosu na tortu resp. len za 2 eurá ten s čipkou okolo 😅 a keď som im povedala cenu za tortu, že to bude okolo 80 -90 eur - 3 posch. tak kukali na mňa, že som spadla z marsu a to som si objednávala veci na ňu za cca 50 eur a to ešte kde je materiál 🙄

jakelina
16. aug 2012

@eliska22 pošli jim odkaz na ty botičky z marcipánu za 35 euro, co tu někdo dával a budou se divit i ušima 😝 😀 😀

florentina
16. aug 2012

@jakelina a když se plní muffinky, tak to tam nejdřív musíš vykutat nějakou díru, nebo se tam ten krém dostane i tak? Asi hloupý dotaz, ale taky bych to ráda někdy udělala a fakt netuším jak na to? 😅

florentina
16. aug 2012

@jakelina hele těžko říct, já jsem, je to už mnoho let, dostala právě tento set - váleček a podložka, jako moderní vychytávku a netušila jsem co s tím budu jako dělat, to jsem ještě neměla vlastní kuchyň🙂...teď váleček využívám hojně a podložku vůbec, právě z toho důvodu co jsem psala. Výhodu plastového válečku spatřuji spíš v údržbě, je lépe omyvatelný než dřevěný, povrch je více hladký a je lehčí. Já i prkýnka koupila plastový, mám to raději, kvůli údržbě, i když dřevo mám ráda, tak na vaření ne....drží pachy, bakterie atd....ale že by byl plastový váleček jinak v něčem lepší si nemyslím.

jakelina
16. aug 2012

@florentina normálně plnícím nádstavcem, záleží co máš za špičky, na tady to je taková dlouhá tenký, taková trubička.

jakelina
16. aug 2012

@florentina prkýnka mám taky všechny plastové, nesnáším krájet maso na dřevěném prkne, jak z toho teče tak krev - blééééééé. Ale váleček mám nenom dřevěný. On se dá i plnit vodou ne?? Na kynuté těsto teplou a na těsta co se roztékají studenou.

florentina
16. aug 2012

@jakelina jo to chápu, špičky mám. Spíš jsem to myslela tak, že když něco plním krémem, tak v tom mám dírů....trubičky, rakvičky atd...ale ten muffinek je plný těsta, tak kam se ten krém vleze.... 😅

florentina
16. aug 2012

@jakelina jo, dá se plnit vodou, ale já to nedělám. Nemám pocit, že by to při zpracování těsta byl takový rozdíl, akorát vím, že bych to pak musela nechat dlouho vysychat a to se mi nechce....prostě čistá lenost 😀

jakelina
16. aug 2012

@florentina já jsem dávala jenom nugetu a ona se tam prostě někde nacpe, jsou tam takové ty malé dírky v tom těstě a když to pak jím, tak je tam ta nugeta vidět. Krém jsem ještě nezkoušela, ale myslím, že by to šlo taky, kdyby byl trochu povolený a ne úplně tuhý z lednice.

jakelina
16. aug 2012

@florentina když si koupíš koblih, tak má taky z boku dírku a je tam naplněná marmeláda.

lamps
16. aug 2012

@pristela 😀 😀 😀 Žanetka, tak vytaj v klube, mňa tento týždeň môj najstarší synátor označil za pojašenú maminu, tak to sme dve asi také isté 😀 😀 😀 a inak aj inteližentná žena môže byť pojašená 😀 😀 😀

florentina
16. aug 2012

@jakelina no jasně, prostě to tam někam vleze, určitě vyzkouším....a jasně kobliha, vždycky na mne tou dírkou ta marmeláda vyteče 😀 , jen jsem nějak nepřemýšlela nad výrobou koblihy, jsem si myslela, že se asi pečou s výdutí, ale to je asi blobost...tak jsem zase chytřejší....děkuji 😉

dada2007
16. aug 2012

......baby, kolko vás, tie čo si dávate rezať podložky z dreva vyjde v Baumaxe jedna? .....že si tam kúpite platnu dreva a dáte narezať......kolko za to cca zaplatíte a kolko podložiek z toho vyjde.............dakujééééééééééééém z info 😉

dada2007
16. aug 2012

a tuším som sem nepridala moje minulotýždnové....takže tu sú:

....inak, nadalej zostávam u rodičov na dedine-mamina stále jazdí o 2 barliach 😅 , takže nadalej mi zostáva na krku, rukách a nohách barák, dvor, obrovská záhrada(polievanie, okopávanie a aj zaváranie) jasko-varenie pre 6 až 12 ludí-podla počtu osadenstva.....ale nesťažujem si!!!!-aby ste si nemysleli, som tu dobrovoľne a rada.....a ten dvor s ,,výbehom" pre moje deti je na nezaplatenie!!! .....pomedzi to jasko občas pečiem torty, plus dopredávam detské veci z nášho skrachovaného obchodíku ☹ 😢 (mám to nafotené na FB, ak by ste niektorá chceli kuk) takže prepáčte, že vás zanedbávam a nie som tu častejšie......

dada2007
16. aug 2012

.............hm.............práve ma napadlo, že možno som vám aj tie foto sem dala, tých 2 tortičiek 😕 ......ak hej, tak sorry......ale trošku my to vynecháva 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀

muffinka8
16. aug 2012

@florentina od Tupperware mám aj ja, a naozaj to treba pod tým jemne navlhčiť, ale ak máš takú drsnejšiu prac. dosku tak sa to asi aj tak bude šmýkať. Ja mám úplne hladkú, bez povrchovej štruktúry tak to drží.

lokalistin
16. aug 2012

babule zlate prosim vas mate nejake extra inspiracie na tortu zamok dvoj alebo trojposchodovu? dakujem 😉

pralinka25
16. aug 2012

@florentina aj ja mam tu istu "dosku" z tupperware a ako pise @muffinka8 mozno to bude tym ze mas tu podkladovu dosku trosku drsnejsiu a preto ti to nedrzi. mne to na hladkom stole aj uplne hladkej linke drzi ked to prejdem mokrou handrou. vobec sa to nesmyka

ajaku
16. aug 2012

@florentina raz som pozerala reláciu, kde sa držia baktérie najviac, tak práve v plastových 😉 , ale tiež ich používam najradšej

reruna
16. aug 2012

@kovik hera není máslo! do pařížáku dej určitě pravé čerstvé máslo 82% tuku

nika1985
16. aug 2012

@florentina aj ja mam tu podlozku dostala som ju od tety ako darcek aj s valcekom na starej linke mi drzala perfektne ale teraz sme si dali novu a ma taky nie hladky povrch tiez mi to smyka dole uz mesiac hovorim ze si kupim klasicku silikonovu len som sa nedostala do obchodu tak valkam na linke a valcek pouzivam iba na klasicke kolace na torty nie to mam z dreva take tenucke spravene aby som nemusela tak tlacit lebo ten valcek mi je lahky.

lamps
16. aug 2012

@lokalistin ja mám uloženú túto - nie je to môj výtvor, nie je síce dvojposchodová, ale dá sa prispôsobiť

teodorie
16. aug 2012

Zdravím vespolek a chci vám ukázat svůj druhý potahovaný dortík. Dcerce ke 3. narozkám. Není moc povedené potažení, dole se mi neskutečně dělaly varhánky, trochu se trhal potah a kolem písmenek je to nějaké opatlané od barvy, ale vyniklo to až po nafocení 😒 Nicméně všem se moc líbil a i chutnal, takže jsem ráda 🙂 po těch měsíčních přípravách a čerpání rad od vás i jinde 😀

peroli
16. aug 2012

se jdu pochlubit se svým dnešním nákupem.. 😵 sice nevím jestli to vůbec budu potřebovat 😅 😀 ale nechte to tam, že jo? Za vše jsem platila 395,- (cca 15-16 euro)

pristela
16. aug 2012

@lokalistin fuha , ja ani nevedela ze ich mam tolko ulozenych 😕 😕 sa ospravedlnujem za tapetovanie 😕

Ako píše Andrejka, pridať alebo ubrat poschodie nieje problem , tak isto ako zmeniť farbu 😵

aduskatt
16. aug 2012

@pristela mam rada tvoje tapetovanie🙂

lawli
16. aug 2012

moja dnešná... 🙂

lujzabb
16. aug 2012

ahojte, prosim vas potrebujem poradit. som amater, zatial som urobila 2 potahovane torty a teraz idem robit dalsiu...len si neviem presne spomenut ako na ten potah(uz to bolo davno)..robila som z cukrikov, asi som dala aj citronovu stavu a kopu cukru...a chcem urobit rovnaky/podobny, lebo bol velmi dobry (to si pamatam 🙂 ). hodil by sa mi daky uceleny receptik a postup..dakujem

mamina1978
16. aug 2012

@lawli Ta tvoja mysickova je kraaaasna 😉 😵 😵 😵

pipka
16. aug 2012

@pristela tapetuj aj dalej 😎 mozes mi sem dake audiny hodit 😅 😀 😀 dost aktualne potrebujem 😝 😅