Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
16. aug 2012

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat zda by jste daly k vanilkovomáslovému krému mandarinky? Mám dělat ten svatební chcou světlý korpus 25x25 i 15x15cm formy a ten vanilkový krém, myslím, že mandarinky by se tam hodily, že?Kdyby to chtěli osvěžit, bude to lahodnější podle mého....

mamina1978
16. aug 2012

Ahojte dievcata, pridavam moju prvnu Barbie torticku.....Taaaaak som sa tesila, ze mozem aj ja robit jednu cisto dievcenskuuuuu 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Je to moja 16. torticka ....biely korpus a pribinacikova plnka s malinami 😉 🙂

kovik
16. aug 2012

@jakelina @reruna @dm1 - děkuji vyřídila jsem. Takže třeba do pudinkových krému také patří máslo?

anibas
16. aug 2012

@lifinka mandarinky sú super, alebo broskyne 😉

anibas
16. aug 2012

@lujzabb úplne na prvej strane tejto diskusie máš recept od Alionušky 🙂

pristela
16. aug 2012

@pipka zlatinko 😀 obrazky torticiek real aut neukladam , bo to vzdy robim podla fotky skutocneho auta, tak sa mi to neoplati ukladat 😝

monika76
16. aug 2012

Ahojte baby 🙂 som nazad, bolo mi smutno 😉 požiadala som obnovenie kedže to bolo na moju žiadosť .

lifinka
16. aug 2012

@anibas děkujíííí a postup na kaly nemáš?

lujzabb
16. aug 2012

@anibas diky. to je presne ono 🙂

ajaku
16. aug 2012

@mamina1978 je krásna, ja by som sa ešte chcela opýtať, ako robíte tie podložky? Je to kartón potiahnutý nejakým nelepivým papierom? Alebo? 😉

aduskatt
16. aug 2012

@lifinka kaly su lahucke🙂)postupov je viac...ja robim tak, ze si vyrezem srdiecko, stocim, dam vysusit. vytvarovany stred dam tiez vysusit a potom to zlepim dohromady a nafarbim ako treba...............kdesi som tu davalaj fotky, ako to susim

dadka212
16. aug 2012

@pipka ja robím autá podla skutočného modelu, nájdem si na nete tie technické výkresy obkreslím auto zboku, zvrchu, spredu a zozadu a idem 😀 len tie kolesá mi vždy robia problém 😀 napríklad túto audinu som robila

pristela
16. aug 2012

@lifinka fakt je vela postupov , napr . : http://tortyodmamy.sme.sk//rychla-kala

janula.h
16. aug 2012

ahooooooj po týždni oddychu som začala s takouto "lahôdkou" kombinácia neskutočnáááááá na prianie zákazníka 😀

jakelina
16. aug 2012

@janula.h nejdřív se nacpou hambáče a pak si povolí a udělají záševky na oblečení, protože je bude řezat v pase přes břicho. 😀 😀 😀

janula.h
16. aug 2012

@jakelina tak toto si zabilaaaaaa!!!!

lussy23
16. aug 2012

@mamina1978 krásnučká
@janula.h krásna tortička
@dadka212 krásna audina
@monika76 krásna tortička

lussy23
16. aug 2012

@mimcak krásnučká @zuzana124 krásna @marci2305 krásnučká @aduskatt krásny. synovi skoré uzdravenie @gabika84 nídherná a to meno krásne je. @lawli krásnunká @teodorie nádherná @dada2007 krásne tortičky @cestovatelkaandrea krásnučká

aduskatt
16. aug 2012

@lussy23 dakujem, odovzdam🙂)

eliska22
16. aug 2012

moja dnešná, robená podľa fotky torty, čo mi poslali 😝 ale urobila som samozrejme zmeny 😉
zajtra ma čaká tá svadobnááááááááááááá uáááááááááá a nikde nemajú maliny 🙄 všetky lidli vybrakované 😝

@dadka212 nevykúpila si mi ich v PK tie maliny ??? 😀 😀 😀

eliska22
16. aug 2012

@janula.h kombinácia neskutočná, ale dobre to vyzerá, krásne si to zvládla, šikula 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
16. aug 2012

@monika76 jééééééééééj vitaj, som rada, že si tu späť 😵 😵 😵 😵 😵

halienka
16. aug 2012

Ahojte babky 🙂 chcela som vás poprosiť, či nemáte nejaké inšpirácie na tortu so štvorlístkami 🙂 ja keď som si zadala do googlu, tak mi vyhodilo samé také, čo je celá torta v tvare štvorlístku, ale ja takú nechcem, chcem tvar buď klasika kruh alebo štvorec, len výzdoba by bola zo štvorlístkov a také akosi neviem nájsť... a vy tu máte také úžasné inšpirácie, že neviem kam na to chodíte 😀

eliska22
16. aug 2012

@lujzabb postup na cukríkovú hmotu je na prvej strane 😉

aduskatt
16. aug 2012

@halienka no, ked si povedala stvorlistok, tak ma hned napadlo, ako by som to robila, ale z hlavy to nenakopirujem sem🙂 skoda

mamina1978
16. aug 2012

@eliska22 Ta torticka spongiova je bombovaaaaa 😵 😵 😵 😵 😉 🙂

eliska22
16. aug 2012

@mamina1978 jéj ďakujem 😉 ja som si zase pri tvojej bábike povedala, že hezkééééé 😵

miciatko
16. aug 2012

jaj baby tak rada sem chodim, kazdu volnu chvilocku ,ale nieco ma tazi na dusi , vcera som ani spat nemohla, dnes ako bez duse .. . . .. .. vcera nahodou som si precitala co tu @bzucinka2 napisala citujem ,, baby, co ste si nieco objednavali, dost ma zamrzelo, ze si niekto mysli, ze vas chcem oklamat alebo co, ze som na vas zarobila, ale to nie je pravda, treba ratat aj s postovnym . .. . ...
bzucinka2 len ma to tak zamrzelo, ono to tak mozno nemyslela ta baba, ale tak blbo to vypalilo, ked mi to zratala bez zlavy a ze kde je ta zlava...
pisala o mne ,ale ja som vobec nepytala zlavu ,prave naopak zdalo sa mi po scitani sumy a odcitani zlavy za gelovky male postovne , tak som naprv poslala peniazky a az potom to preratala a vyslo mi ze strasne male postovne tam vychadza , tak som sa spytala ci zlava bola len na gelovkach a vobec som sa nepytala kde je zlava ,ale este som jej vypisala tovar ktory som si objednala aj z cenou zo stranky, nech to ma lahsie ako hladat co som si to objednala, chcela som to len ulahcit, vcera sme si to so bzucinkov vysvetlili, ze to zle pochopila a je fakt ze pismenka nedokazu vyjadrit ako to vsetko je myslene, pisem to hlavne pre tie ktore mi poslali IP aka som ja len nevdacnica, nemam rada ak ma niekto odsudi a nepozna druhu stranu
tu je este vycuc konverzacie
Bzucinka : Ahoj, vecicky uz mam pripravene, poprosim ta zaslat mi xxxna ucet xxxxxxx a nezabudni mi napisat adresu kam to poslat 🙂
Ak by nieco nesedelo, co sa mi mohlo stat, daj vediet, poriesime 🙂
Dakujem za pochopenie!
Maja
Ahoj, prave som zaslala sumu , malo by ti to hned nabehnut,mame rovnaku banku
Moja adresa : .. . . .. . . .. .
chcem sa len spytat jedine na com je tam zlava oproti ich ceniku su gelovky ci zle ratam??, dakujem, dada
vypisala som vsetok objednany tovar , napsala sumu a napisala ze je to suma bez akej kolvek zlavy a poprosila nech na to kukne
bzucinka mi potom napisala zlavene sumy , tak som jej podakovala ,, ok ,ja som ti to len pre ulahcenie spisala, dakujem moooc, si zlata a tym sme pisanie skoncili,vobec som netusila ze ma pocit krivdy .. . skoda ze si nenapisala najprv mne
Ale aspon som spokojna ze sme si to so Bzucinkou vysvetlili a opat si tu mozme hrkutat o tych nasich sladkych kraskach 🙂 , prepacte ze som to sem dala ,ale ja musela , bo ani dychat sa mi nechcelo .. . . .

jakelina
16. aug 2012

@miciatko to je ta nevýhoda psaného slova, že to někdy vyzní jinak než je to myšleno. 😒

miciatko
16. aug 2012

@janula.h ta je krasna ten habac uplne na zahryznutie a ta ihla ako ziva. . . .