Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
17. aug 2012

@jakelina diiiiky Brona 😀 kedze som ja clovek tvrdohlavy a daka zatarasa na ceste m zly nacitavac v obchode , pokazeny tachometer , zhoreny doska , stvrdnuty korpus , potototo dite ma nezlozi , peciem druhy 😝 😀 😀 😀 sedim pri trube a divam sa do nej co sa deje 😝 😀 zatim je to OK , dceru som aj s krpcom vyhodila von , a ja ciiiiham na trubu , teraz peciem prvy x cokoladovy korpus , zatial je pekny vysoky rovny ....uvidime 😀 z tej pritvrdnutej som orezala boky , vnutrajsok je super aj chutovo aj konzstecne a ostal mi sice len kruh o priemere 18 cm z 26 cm 😝 , za to bude torta poschodova 😝 -----no a puncoviny budem mat do aleluja a este trochu ----no ak sa zas teda nic nepritrafi 😝
Zarucene sa pridem pochvalit 😀 😀 😀

mima1311
17. aug 2012

@eliska22 riskla som to - druhy pokus 😀

mima1311
17. aug 2012

@aduskatt no mne ide dnes karta . odstavka vody je blba , poznam z panelaku , ja teraz byvam v rodinnom dome a teplu vodu mame len ked sa zakuri a svokor prudko setri 😠 😠 😠

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 tak to by som asi nezniesla.ze len ked sa zakuri.ja mam rada pohodlie

mima1311
17. aug 2012

@aduskatt to mam aj ja , sme tu rok a som na nervy , co ti budem hovorit , to je do inej temy , kuri sa len ked ,, niekto,, potrebuje ...ked si tu este ta rychlo vyuzijem , prosiiiim , ked sa zmiesava plnka , dava sa puding do masla , ci maslo do pudingu ...

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 ja davam puding do masla🙂)

mima1311
17. aug 2012

@aduskatt diiiiik , idem na to , ak sa mi to sekne , tak tu seknem aj ja s tym vsetkym , drz palce moja ....

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 a vy tam hore mate zimu.......nerada som tam chodila babke na prazdniny, vzdy som skoncila v nemocnici poprechladana...........tam ona funguje dodnes ze latrina a uz ma asi 10 rokov umyvadlo aspon so studenou vodou.....inak..drevenica, jedna izba, ktora sluzi ako spalna, kuchyna obyvacka, kuri sa z pece, proste otrasne nieco.......

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 drziiiiim

jakelina
17. aug 2012

@mima1311 já jsem upekla ještě jednou kynutý koláč s drobenkou i s nožem, plastová rukojeť se roztekla po celém plechu, koláč černý, už bylo teda něco ukrojené a snězené. Já blbá jsem ho tam večer strčila ať neoschne a pak jsem si pustila troubu, že budu péct kuře a odešla jsem pro něco ven. Smrdělo to tu jak v pánské šatně po tělocviku ještě dva dny 😝 😝 😝

mima1311
17. aug 2012

@aduskatt no veru tu je ako na Sibiri dakedy ....no trochu sme na tom lepsie 😝 😀 mame murovanny dom , aj wc , i ked caka nas prerabka , ze podedene po svagrovcoch , sme sa tu po nich stahovali a ,, radsej bez komentara,, dole je uz kupelna hotova , hore u nas to caka , oni ked tu zili ani vodu v kuchyni nemali , skoda reci , postupne to tu davame do hromady , takze bojove podmienky v niektorych smeroch ...
Dobra spraaaaava , plnka sa mi nesekla , boze sa tu tesim ako decko , ....prosim ta robila som pol litra mlieka , 2 coko pudingy + cokolada a 1,5 masla s cukrom , moze to ist pod potah , ze ? teraz je to dake mäkke , stuhne mi to ????? jeeeej da , uz sa bojim a cesto sa uz pototo zas v trube , doteraz bolo OK rovnucke, teraz zas sopka a prasknuta , truba pojde von oéknom ked sa nasetri na novu 😖

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 ak mas viac pudingu ako masla, nemozes to dat pot potah...........

jakelina
17. aug 2012

@mima1311 pod potah by mělo být víc másla než pudinku, já bych ho tam asi nedala. Já pořád dávám jenom máslo cukr, čokoládu a odřezky.

mima1311
17. aug 2012

@jakelina ja som tak raz prihrievala spagety v plastovej miske na peci 😀 😀 😀 nechtiac som zapla iny gombik a ked som zistila podla smradu ze sa nieco deje , dvihla som misku a dno ostalo na peci aj s priskvarenymi spagetami 😝 😝 😝 takze prudko mi je to zname 😀 😀 😀

mima1311
17. aug 2012

@aduskatt
@jakelina tak kolko by som musela mat masla ? ked bolo z pol litra mlieka ?

aduskatt
17. aug 2012

odober trochu z toho kremu a zaslahaj tam este tu ostatnu polku masla a to by uz malo byt v pohode🙂

florentina
17. aug 2012

@muffinka8 no vidíš, asi to bude tím povrchem pracovní desky, já mám hrubší a navíc jsou v ní vytlačená písmenka, takže ten povrch není hladký

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 ak pol litra mlieka, tak minimalne pol kila masla............ale to je ratane na cely krem, takze ked odoberies z toho kremu a das tam tu ostatnu polovicu masla, malo by to byt OK

mima1311
17. aug 2012

@aduskatt dakujem , daj adresu , asi ti z nej poslem za pomoc 😀 😀 😀

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 aale ved aj ja som zacinala a pomahali mi.tak ja to zasa beriem tak🙂) ty zasa, ked budes mat nieco odpecene, budes pomahat inym🙂)..ale ponuka laaaakava.akurat ze v chladnicke mame co? tortu, xixi...........

florentina
17. aug 2012

@ajaku a vysvětlovali tam, čím to je? Mě se to teda zdá divné....vždyť dřevo nasáká všechno mnohem více, podle mne to nejde pořádně umýt a dlouho to vysychá, což podle mne množení přispívá....plast strčím do myčky, kde se při vysoké teplotě podle mne lépe umyje než v ruce a hned oschne....

pristela
17. aug 2012

@maca77 och kludne ukladaj, toto nie moj vymysel, tiez som robila podla foto co si poslala tetuška 😵
@mima1311 ju nechcela by som zažiť, des a hrôza ☹ ale tiež som sa pri čítaní hodne nasmiala 😀 😀 promiiiin , ale v dobrom akoby som sa v tebe videla 😀
@cabalkova ja netusim kolko potahovky som na nu minula, absolut to nevažim 😕 ale 1kg asi to budes mat problem potiahnut, totiz ked potahujes tortu musis mat ten potah vyvalkany na vacsi rozmer nez je samotna torta 😕
@maya30 ale vypadá úúúúúúžasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 strasne sa mi taketo pacia 😵 😵 len ja ked vidim kolko patohovky na tom je 😝 a kedze ju nelubim a ani nikto okolo mna by som si ju nedovolila robiť ☹ ☹ tak aspon poslintam ocami na tvojej 😅 😅

a holky este raz dakujem za páčitkááá 🙂

jakelina
17. aug 2012

@mima1311 na půl litra dvě másla

mima1311
17. aug 2012

@jakelina diiiik , uz som tam doslahala aj tu druhu polku a predtym trochu odobrala z toho kremu ....teraz ma tak este napadlo , do puncoviny mozem trochu toho kremu primiesat ? toho myslim pred tym pridanim masla , ja viem ze mi je dobre rozumiet 😀 😀 😀

lamps
17. aug 2012

@maya30 je prenádhernááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ako si nakoniec namiešala tú ružovú?

mima1311
17. aug 2012

@pristela moja zlata , ja by som sa rada videla ako autor pri tvojich dielkach 😀 😀 😀 ty si musela asi vsetkych predbehnut 😝 😝 ked sa sikovnost a zrucnost rozdavala 😀 no a ja zas asi zakopla a ostala som na chvoste 😝 😀

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 mozes🙂

mima1311
17. aug 2012

@aduskatt cmuk 😵 pochopila co chcel basnik povedat 😵

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 no jasne🙂))

maca77
17. aug 2012

@mima1311 jémine to si si teda užila 😒 ale tiež som sa chvíľami zasmiala, no nešlo to inak... dnes už len sadni pred telku a vylož nohy .... 😉