• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
u nás sa jedia len ľahké krémy, maslové mi nikto nechce našťastie :slight_smile: ani neobjednávajú maslové, jedine maslový čo robím je čokoládový, ale tam to nie je cítiť to maslo :wink: ani orechové torty napr. ja vôbec nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 vždyť margarín je vlastně našlehaný olej, fuj. Já když jsem studovala tak jsme se učili ten postup výroby a co se tam všechno dává, aby to vydrželo. No fakt hnus a ty reklamy, že to má máslovou chuť. Nechápu.
Máslo se po nějaké době může roztéct, zkazit, protože je to přírodní produkt, ale tuk snad vydrží i rok, než se mu něco stane. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle super, je si to podobné. A píšeš, že jsi malovala na marcipán...hledám někoho kdo má zkušenost s malováním na pravý marcipán...čeká mě to teď v pátek a bojím se, že to moc nepůjde, ta struktura není tak hladká jako např. u smartflexu...
@evvina tak to mě velmi mrzí. Hlavně se brzo uzdrav. Já měla jednou natržené vazy v koleni a byla to bolest jako čert. Sádru jsem nedostala hned, což bylo klíčové a proto se další uzdravování protáhlo na 6 měsíců. Tak raději poslouchat lékaře to je jasné, i když jsem se těšila, že se mnou pojedeš už z Prahy a cesta bude lepší, ale tak nebude to snad poslední setkání a zdraví je přednější.
@jakelina no tak snad se ještě ozve....já tohle nechápu, že někdo něco domluví a pak ticho po pěšině...kytičky krásné a dusno dnes bylo fakt strašné. Já v pátek budu malovat na marcipán, tak jestli bude takovéhle vlhko, tak se obávám, že z toho bude jeden velkej flek :sweat_smile:
21. aug 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina a co budeš kreslit???
21. aug 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix krásnučká @jakelina krásne kvietky @mishulle waw úžasné
21. aug 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no těžko to popsat, mám takovou vizi v hlavě a vůbec nevím, zda se mi ji podaří zrealizovat. Jde o ten včelařský dort pro manžela. Nakonec jsem se rozhodla, že udělám patrový a ozdobím ho zboku. Na první patře bude les, houby, nějaké detaily a včelí úly a na druhém bude sad, lavička, nějaké další detaily a včlí úly. A líbí se mi právě, když je to kombinace více technik. Takže něco chi vymodelovat, něco udělat jako 2D obrázky a něco nakreslit...aby to byl takový živější pohled na krajinu. Nahoře bude jen jméno a věk či tak něco. No takže budu malovat stromy, možná nějaký úl atd. a v tom měřítku to bude vše dost malé. A mimo tepoloty se dost bojím toho malovat na marcipán a ještě na bok...jsem si to pěkně vymyslela...uvidíme co z toho bude....
21. aug 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina z boku to jde, ale trochu hůř, já jsem na malování trdlo. Já tak malovat akurát stěny doma. :grinning: :grinning: :grinning:
21. aug 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 dakujeeem :dizzy_face:
ale jasne, na domace pouzitie dobre...zamaskujes :sunglasses: :wink:
21. aug 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to je blbé, že sa kamoška nehlási, držím palce, aby to dobre dopadlo
@florentina ak sa ti torta orosí, bude sa ti blbo maľovať, hlavne práškovými farbami to ide dosť blbo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina Majka, maľovanie stien je veľmi užitočná a záslužná práca. A ja ju aj celkom rada robím :grinning:
21. aug 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps u vypínačů bych mohla malovat každý týden a dole má nejmenší svoji stopu z oplatků a různého jídla :grinning: :grinning: :grinning:
21. aug 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina to mi je dôverne známe, máme po stenách packy detí vo výške každého jedného z nich :grinning: :grinning: :grinning:
21. aug 2012 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ahojte žienky, prosím si informatívnu radu. kedy robiť marcipánovú hmotu? myslím takto: napr. v sobotu potrebujem mať už tortu hotovú, tak kedy si možem urobiť hmotu? v štvrtok, piatok? či až v daný deň? rozumiete ma dúfam. ďakujem :slight_smile:
21. aug 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vi3ka ak si budeš zarábať MMF, tak si ju môžeš zarobiť aj týždeň - dva dopredu, potom uložiť do mikroténového vrecka, aby neobschla a použiť, keď budeš poťahovať tortu
21. aug 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja som tiež mala v jednom semestri aj výrobu stužených odpadových tukov, no ale svokra si povie, že veď oni to ľúbia a môj muž si to nechce ani domov dať zabaliť. :grinning:
21. aug 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps asi to nebude MMF, jedna kamoška mi dala recept na hmotu, tak sa asi spýtam jej konkrétne. ale ďakujem za radu
21. aug 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vi3ka ak je hmota z penových cukríkov, tak je to MMF ak je zo sušeného mlieka, tak je to mliečny marcipán :sweat_smile:
21. aug 2012 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt v mene vsetkych janiek dakujem za gratulaciu...dnes som obdrzala tooolko gratulacii, ze nemam cas piect, len odpisujem :grinning: :sunglasses: :sunglasses:

som akurat dokoncila take male srdiecko pre kamosku k vyrociu a tuuuho rozmyslam, ci idem este piect korpusy na narodeninovu poschodku pre decka na sobotu..alebo kaslem na to..sak aj zajtra je den :confused: :sweat_smile:

ale asi uz dnes kaslem na to :grinning:

uz z toho tepla skoro ani nevidim :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
21. aug 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka veru kasli:slight_smile:
21. aug 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps zo sušeného mlieka
21. aug 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam v kuchyni teraz aktualne 34°C :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: a ze este cely september ma byt taky teply...teda nie az tropicky ale teply do 30°C :stuck_out_tongue_closed_eyes: to pre nas asi..aby sa nam fajne pieklo :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka presne tak, aby sme nemuseli zimu trieť :grinning:, budeme vyhriate až do decembra :grinning: :grinning: :grinning:
21. aug 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka vcera sa mi skvele robilo s cokoladou......okrem torty tri utierky, stol, podlozka, chladnicka, nohavice, nechty a kopec naradia od coky:slight_smile:)))a samozrejme sa topila, svina jedna:slight_smile:
21. aug 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka a vy ostatní Janky, vše nej. U nás je dnes v kalendáři Johana, tak jsem ani nevěděla že slavíte
21. aug 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vi3ka sú tu osôbky, ktoré používajú mliečny marcipán, chvíľu počkaj, určite ti poradia :sweat_smile:
21. aug 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no moja ale ze vooobec ti nezavidiiim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mne keby teraz niekto ppovedal, ze chce coko...tak ho urcite zrusim...mu poviem, nech si prelozi narodky na januar :grinning: :grinning:
21. aug 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina dakujemee, ano ano, mam nejaku rodinu v Cechach a oni mi pravidelne gratuluju inokedy..ale clovece teraz uz zas neviem kedy :sweat_smile:
ale vzdy to potesi..ja by som oslavovala stale :grinning: :grinning: :grinning: najma darceky prijimala :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
21. aug 2012 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babulky s tou motorkou mi neporadite? kto tu robil motorku? :confused:
nejaky fajnyyy jednoduchyyy postup na 2D mororku by sa sikol :sweat_smile: :wink:
21. aug 2012 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze no uz aj u mna si objednali tortu s logom FC na oktober...bleeeee...take nemam rada...to uuurcite dovrzem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
21. aug 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka aj ja sa pripájam ku gartulantom :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: vôbec mi nedoplo, že si Janka, ja si ťa vediem pod menom Pipka :grinning: :grinning: :grinning:

Všetkým Jankám - marcipánkam, želám všetko len to najlepšie :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. aug 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok