Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
22. aug 2012

konečne to funguje 😀 😀 😀
holky potrebovala by som pár inšpirácií na tortu srdce pre chlapa 23 rokov, nič viac o ňom neviem 😖
budem vďačná za pomoc 🙂

dajna11
22. aug 2012

ahojte kočky......náhodou ktoré idete do NZ na stretko????kto ste tuná z okolia NZ??? 😀 😀

mishulle
22. aug 2012

@florentina mlovala jsem na domácí mléčný a šlo to dobře, naopak všude jsem četla, že hůř to jde na smartflex,WI

mishulle
22. aug 2012

holky, prosím nedělala jste některá kufr, potřebuju tip na postup, jak udělat zapínání, jak potáhnout?

jakelina
22. aug 2012

@rapunzel1 děkuju za radu s tím cukrem. 😉

lawli
22. aug 2012

@eliska22 A to od koho ,alebo aký motív ?? 😅

lawli
22. aug 2012

@mishulle ahoj ,aj mňa jeden ,teda hneď dva na sebe čakajú v septembri - svadobné...nijaký postup som síce nenašla ,len poriadne okukala par tortičiek a ja by som to normálne potiehla ,dala spodom a vrchom šúľanček ,stredom by som naznačila akoby predelenie a zapínanie iba klasika prúžky a vymodelovať pracky... 🙂

...niečo také ako je ten spodný a budem robiť dva spodné asi ,ak dovtedy ešte niečo nenájdem 🙂

bzucinka2
22. aug 2012

@dajna11 jej ja by som aj isla, ale termin mi nevyhovuje ☹

muffinka8
22. aug 2012

Idem sa pochváliť 😅 😀
Dnes som s Božou pomocou upiekla môj prvý mramorový korpus. Dala som ho naopak, ako to tu niekto písal, aby sa pekne urovnal vrch. Má výšku 8cm, forma je 21cm. Hádam bude aj zvnútra ok. Piekla som ho na 150°C hodinu.
A ďakujem vám, za typ na recept a aj za rady čo ste mi k nemu dali 😵 😵 😵

sisix
22. aug 2012

TAk ja byla dnes nakoupit. 🙂 vse za 330 😀

sisix
22. aug 2012

@muffinka8 me mramor nikdy nezklamal. 😉

lifinka
22. aug 2012

holky, dneska byýt od 10h u trouby je za trest!!!!!!!!!! Mám tu 30C a venku je 31C, dělám ten svatební a ještě k tomu další kulatý dort.
nakonec jsem se rozhodla dát ten svatebí jen se slámkami a do toho dám špejle a horní patro bez podložky, je to přece jen 25x25 a 15x15 je to malé...doufám, že to vydrží?Přes noc budou samostatně v lednici a ráno potahnu.

lucula73
22. aug 2012

@muffinka8 a z koľkých vajíčok si ho robila?krásny je vysoký.....a ja to tiež otáčam,ten vrch je potom krásny rovný 🙂

muffinka8
22. aug 2012

@lucula73 tak ako v recepte, že 4 vajíčka a forma 23cm. Ale ja mám len 21cm a nedala som úplne všetko, trošinku ostalo v mise, ale len tak po stenách.
A potom keď ho ideš plniť, tak ho zas otočíš nazad? Či ten spodok čo je teraz hore necháš tak hore?

lucula73
22. aug 2012

@muffinka8 no super,ja robievam zo 4 do 24cm formy,vačšinou..alebo zo 6 do 26cm...ako kedy 🙂
A neotáčam ho,nechaj takto,prekroj a naplň....budeš mať krásny vrch torty 😉

muffinka8
22. aug 2012

@lucula73 dobre 🙂 budem plniť až zajtra.
Zatiaľ som ho zakryla celý sáčkom a nechala v rúre, môže byť? 😕

vecernicci
22. aug 2012

@vi3ka ze sušeného mléka dělám já, nic jinýho nepoužívám a dělat si ho můžeš klidně tři čtyři dny dopředu, jak máš čas, ale chce to minimálně den předem, aby se rozležel, líp se s ním pak pracuje, dáš na chvilku do mikrovlnky a propracuješ a on zase změkne a dělá se s ním dobře 😉

jakelina
22. aug 2012

@vecernicci zlatko moje, nemají u vás u šikmookých zase nějaké novinky??? 😀 😀 😀

mishulle
22. aug 2012

@lawli já se chystám v říjnu na toto pro sestru, ale sbírám už rady, v září mě teď čeká jeden ovocňák, ten pirát a sud vína

pipka
22. aug 2012

no koonecne to tu funguje 😝 uz som mala abstaky 😀

tak tu je moja rychlovka kamosom k vyrociu sobasa... dakujem @ajka82 za vykrajovacku...prvykrat som vyuzila 😎

mishulle
22. aug 2012

a do těch uch asi drátky, co? stejný jako na kytky?

pristela
22. aug 2012

ach boze ženy dnes je den !!! 😠 😠 😠 idem asi skusit korpusy popiect mozno to ma ukludní 😝
abo žeby ste nejake sladke krasy este popridavali, nech mi aspon očami necuká ? 😀 😀 😀

daducha
22. aug 2012

@vlada111 piekla som presne podla postupu,lenze musim v papierovych kosickoch,tak to ide rovno ku torte,joj mna z toho trafi, radsej 10 tôrt ako toto 😝

zunajda
22. aug 2012

Ahojte! Ktorá z Vás by mi vedela poradiť? Potrebujem si do pondelka dať urobiť jedlú oblátku, je to niekde možné?Ďakujem!

pristela
22. aug 2012

@daducha a preco musis piect v košíčkoch ? ja piekla v silikonov muffinkovej forme a potom som ich do kosickov len vlozila : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3127407...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3631787...
ak to chces len preto aby sa nehybali abo co , tak sa daju dole kremom o kocicek prilepit, dokonca aj boky

pristela
22. aug 2012

ženy prosim vas niekde na nete bol postup na modelovanie malej lienky , ktora sedela na torte , nemate? stacil by mi aj obrazok hotovej lienocky 😅

eliska22
22. aug 2012

@lawli od babky dala upiecť vnukovi 😝

dm1
22. aug 2012

@pristela myslis nieco taketo?

ajaku
22. aug 2012

dievčatá ste aj na fb? Niektoré som požiadala o priateľstvo 😉
Krásne kúsky znovu pribudli, ja som dnes vyskúšala prvý krát mramorový korpus, vyšiel mi krásne, určite hodím foto hotovej

pristela
22. aug 2012

@dm1 uz som naslaa, sice nie tortickovu ale aj podla tohto vymodelujem 😝 dik andelicka si sladkaaaa 😀