Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
23. aug 2012
@dm1 dani ani nevies ako vhod si mi to sem dala 😃 akuraaaat mi to sadlo, co rozmyslam ako skombinovat tu poschodku pre mojich krpcov na vikend :-N 😎 😎 😎 dakujeeeem uz mam tipov az az 🙂
pipka
23. aug 2012
@eliska22 a keby si mu urobila len nejaku efektnu krabicu? s nejakym modernym dizajnom? =-) 😎
heni79
23. aug 2012
Dievčatá z PK a okolia - v novom čínskom supermarkete na Kollárovej majú nejaké vypichovače na marcipán. Ja som nekúpila nič, lebo zrovna mám všetky tie, čo mali v ponuke. :-N Ale ak by ste chceli, tak stačí pozrieť. Mali brečtan, margaréty, motýle, mackov a listy neurčité a hortenzie.
A aj hore v Pluse v Ľudovke som minule čosi videla. 😉
pipka
23. aug 2012
@eliska22 ... alebo nieco taketo
nika1985
23. aug 2012
ahojte vcera som sa tu do noci mordovala s topankami skusala som si aj kaly tie by celkom usli no ten druhy kvet ani neviem ako sa vola neviem tam spravit tie vlnite okraje tak prosim o radu da sa na tortu taku jednoduchu svadobnu pouzit aj takyto kvet a ked tak ake listy k tomu by sa hodili dakujem pekne.
aduskatt
23. aug 2012
@nika1985 kvietok sa vola Plumeria, myslim, ze ju mas dokonalu a tu sa okraje ani nezvlnuju🙂 tak si mrkni, ake listy idu k nemu original🙂
lussy23
23. aug 2012
@lamps krásna @ajka82 krásnučké @maya30 krásna tortička @muffinka8 krásnučká
lussy23
23. aug 2012
@nika1985 krásne
eliska22
23. aug 2012
@pipka no som zabudla podotknúť, že babka chce srdiečko 😃 tak som rozmýšľala nejaké kruhy tam dať, no neviem ešťe :-p
nika1985
23. aug 2012
@aduskatt no len ja som chcela robit takuto http://www.tortyodmamy.sme.sk/jednoduche-elegan... len mi to nejde vlnit idem hladat teda tie listy a dakujem babatko uz mam hotove. 😉
nika1985
23. aug 2012
baby to nieje ten co som robila ja iba obrazok ako by mal asi vyzerat aby som sa nechvalila cudzim
aduskatt
23. aug 2012
@nika1985 skus miesto kostice pouzit sparatko alebo spajdlu a nejaku makku podlozku🙂.babatko sa teda podarilo? super
nika1985
23. aug 2012
@aduskatt ok skusim uz som skusala aj na takej molitanovej podlozke vecer ked mala zaspi budem skusat potom sem tam foto niekde som si odpasla fotak :-|
pipka
23. aug 2012
@eliska22 jeeejda...babka vnucikovi "malinkemu" z lasky cooo? :-N :-N :-N 😃
no tak sprav srdiecko s nejakym modernym dizajnom..alebo krabicu-srdce 😉
aduskatt
23. aug 2012
@nika1985 OK, vela zdaru prajem, to treba len skusat a najst si techniku, ktorou ti to pojde najlepsie 🙂
pristela
23. aug 2012
@eliska22 čisla, farby a poschodia jasne upravuj podla seba, aj z dvoj poschodacky sa da urobit jedno 😃

oj som sa zase rozbehla =-) sorry holky 😃

@dm1 Dani chaa , tioez som si "šlohla" z tvojich inspiraciek jedno srdiecko :-N
eliska22
23. aug 2012
@pristela díky za inšpirácie idem pokukať a niečo ma snáď trkne 😉
eliska22
23. aug 2012
@pristela tak už ako na tie foto kukám, tak ma napadli dve varianty a teraz neviem ktorú 😃 😃 😃
petkaa28
23. aug 2012
@dm1 dakujeem 🙂 nasla som takuto, co poviete??
aduskatt
23. aug 2012
@petkaa28 krasna
lucianas
23. aug 2012
ahojky,
mohla bych poprosit o radu?
kdysi tu někdo psal o dobrém marcipánu, který se prodává i po kilovkách (nejen velké balení 5, nebo 10kg). nevíte o nějakém, dobrém, levném? 😉
sisix
23. aug 2012
@binka79 nevim co myslis zlaty klas. jeste muze byt jogurtova. 2 slehacky uslehat + stuzovac, zvlast vyslehat mascarpone 1ks, jogurty 2 bile a van cukr a nakonec vyslehas dohromady. Nevim co vsechno za suroviny mas ci chces pouzit.
mishulle
23. aug 2012
tak dort potáhnut panáčkum už chybí jen hlava a ruce, teď je nechávám trochu vytvrdnout a pak už jen kostky se jmény
dm1
23. aug 2012
@lucianas otazka je co je lacne... u nas maju po kilach vsetky hmoty a z tych lacnejsich su Pasta dama top alebo K2. Ale K2 je moc makka a v tomto teple zvlast
mishulle
23. aug 2012
tak nakonec vypadá jinak než jsem chtěla, ale s malym za zadkem to jinak nešlo, postavičky vypadaj jak zombie, písmo jen kreslený a "upatlaný" a jeden figurák furt padá, kakaovej korpus, pribiňáčkový krém s višněma, mléčný marcipán
lucianas
23. aug 2012
@dm1 no, co si tak pamatuju, tak tu bylo psáno cena nějakých 135,-kč za kg. a která je z nich lepší? nebo se dá sehnat třeba do těch max 170,-kč za kg nějaká kvalitnější? díky moc za odpověď.
mrka2
23. aug 2012
@nika1985 presne.. ja som napokon robila cokoladovu s bananmi, jogurtovu s les.ovocima a karamelovu zo salka. 🙂 uz len dnes v noci musim jednu urobit a zajtra druhu a som KO. :-p
mrka2
23. aug 2012
@nika1985 ako sa robi ten kvietok? =-) aj ja chcemmm vediet take x-)
ajaku
23. aug 2012
dievčatá tak moje včerajšie a dnešné hrajkanie sa, no nič moc, ale tak snažila som sa 😎
vlada111
23. aug 2012
@vlada111 prosím ťa ty si si uložila tie inšpirácie od peroli, do kelu ja som ich len kukla, že uložím neskôr a na tej úschovni to už nie je ]-(