Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
24. aug 2012

@katuskad mne sa najlepsie robi so smartflexom velvet a najma v tychto teplach 😉
a na kvietky najlepsie smartflex flower 😉

jakelina
24. aug 2012

@katuskad na kytičky Smartflex flower

@jitta musíš to dýl propracovávat, trvá to ale pak to bude úplně jednotné ta barva.

aduskatt
24. aug 2012

@jitta a ako farbis?

jakelina
24. aug 2012

@pipka zase opisuju co 😀 😀 😀 😀

pipka
24. aug 2012

@jakelina je ti odpustene moja 😀 😀 😀

jitta
24. aug 2012

@jakelina děkuju, no snad se mi to podaří 😉
@aduskatt udělám si mléčný marcipán a pak na to dám párátkem trochu gel. barvy a propracovávám, ale asi né dost dlouho
Dneska se mi navíc nějak moc drolil.

pipka
24. aug 2012

@jitta ak by ti to neslo dokonale zafarbit , tak to natri normalne stetcom s gelovkami jemne rozriedenymi v alkohole ( vodka najlepsie) 😉

jitta
24. aug 2012

@pipka děkuju za radu 😉

aduskatt
24. aug 2012

@jitta tak potom ako pisali kocky, treba viac prepracovat..ja si urobim gulicku, do nej dierku, tak dam farbu a potom prepracuvavam hnietenim az tak, ze sa farba dostane zo stredu von.................
inak, skor mavam opacny problem🙂) ked chcem mat zihany povrch, obycajne to prezeniem so spracovavanim a je to jednoliate 😀 😀 😀 😀

jitta
24. aug 2012

@aduskatt děkuju, tak asi je to opravdu v tom propracování, budu se muset příští týden hoooodně snažit, ale je to dort pro dceru k svátku, tak i když to nebude dokonalé, určitě z něho bude mít radost 😉

aduskatt
24. aug 2012

@jitta urcite ano🙂) deticky sa tesia velmi a ked to bude od maminky, tak nepochybujem

mates22
24. aug 2012

@jakelina hezkej dortík, ten by se mojí malé líbil, ona mi jednou zmodrá, je na šmoulech skoro závislá 🙂

mates22
24. aug 2012

@katuskad za mě taky smartflex velvet, na kytičky a postavičky flower - nesedá si

@jitta propracovávat co to jde, já si zase dělám hady a zkrucuju a zkrucuju dokud to není téměř a pak ještě promnu v rukách jakože v kuličce. Ale i mě se marcipán tuhle drobil, byla sem ráda, že s ním šlo potáhnout, figurky nešly ani omylem ovšem barvit šel dobře

jakelina
24. aug 2012

@mates22 děkuji 😉

reruna
24. aug 2012

@lokalistin tak to je hrozná škoda, ten dort musel být nádherný! Ale vypadá to, že nebyl vyztužený, což je fakt škoda, že to při převozu takhle spadlo, už chápu, proč byli vždy v těch Báječných dortech tak napnutí, jestli dort dovezou v pořádku autem nebo ne a některé velké dorty vozili po částech a skládali to až přímo na místě

jitta
24. aug 2012

@mates22 taky děkuju za radu 😉

reruna
24. aug 2012

@jitta je to o propracování, musíš to hníst prostě déle, ale to, co už máš nachystané vypadá náhodou docela dobře, zelené lístky a kytičky vůbec nevadí, že je to žíhané, voda vypadá žíhaná taky dobře, jedině u těch oveček bych zkusila ještě přetřít štetečkem po povrchu černou barvu, třeba se to trochu sjednotí

jitta
24. aug 2012

@reruna jo, jo ta černá mi moc nešla, mám gelovku, ale píší tam, že nejdřív zapracovat kakao a pak teprve tu černou jinak to bude šedé, jen že u nás nikdo tvrdý alkohol nepije a nemám doma ani kapku na rozředění té gelovky, tak to holt asi nechám takto ☹ nejsem moc zručná, tak je u mně úspěch už jen to, že se ty figurky aspoň podobají předloze 😉

reruna
24. aug 2012

Potřebuju radu, koupila jsem si ořechovou ochucovací pastu, píšou, že se má dát 50 g na 500 g hmoty (krému, těsta atd.), kolik byste daly do těsta na mramorový korpus? Chtěla bych to vyzkoušet, že bych udělala ořechový korpus a ořechový krém - ten bych chtěla udělat klasický pudinkovomáslový a přidat tam tu ořechovou pastu - to si nějak ohlídám, podle chuti, ale do toho těsta nevím kolik.
A jaký byste daly džem do ořechové dorty? mám domácí meruńkový, to by šlo ne?

reruna
24. aug 2012

@jitta nemusíš ředit, prostě si namoč šteteček přímo do té barvy, nebo můžeš rozředit i v kapce vody

evvina
24. aug 2012

@jitta já ředím gelovky namalování Alpou taky doma nemáme alkohol ale ta Alpa je super krásně vyprchá a barva uschne.

jitta
24. aug 2012

@reruna aha, tak to bych zkusit mohla 😉

lamps
24. aug 2012

tak dievčence narýchlo sem hodím moju svadobnú a bežím piecť korpus na ďalšiu tortu 😝. Nakoniec som celkom spokojná s výsledkom, narobila som si sedem kvietkov v rôznych veľkostiach a použila som až tri 😀 😀 😀

reruna
24. aug 2012

krása

eliska22
24. aug 2012

@lamps krásna jednoduchá 🙂

eliska22
24. aug 2012

@lamps tým jednoduchá som nemyslela, že bola jednoduchá, ale že nie je preplácaná 😉 😀

pipka
24. aug 2012

@lamps kraaasna, tieto kvietky ti fakt idu..a tie uz si odbornicka 😀 😎

wera.g
24. aug 2012

@daducha prenááádhernáááá 🙂

pristela
24. aug 2012

@lamps uzasnaa 😵 😵 😵 😵 😵 aj ja cem take jednoduche kraaaaasne robiiiiť ☹ ☹ ☹
Vidím , že sme nakoniecc ani jedna nepoužila to co sme si posielali 😀 😀 😀 😀 😀

Holky ani tolko torticiek nerobím kolko ich mám v chladničke 😅 robím len štyri 😝 no je jasne ze piatok, sobota je u nas diééééta 😝
a hrozne sa mi nechce do tej gitaryyyy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nepridete mi ju niektora urobiť? 😕

wera.g
24. aug 2012

@mates22 jeeej ďakujem moc, ja som našla samé len tomove hlavy a na nich jerry s kladivom a to sa mi zdalo moc 🙂 hej hej, ten ocásek je tam aj podľa mňa trošku zvláštny, ale asi sa inšpirujem tým čo si mi sem poslala, je to predsa len dievčenskejšie a narodeninovejšie 🙂) moc moc ďakujem 😉