Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
26. aug 2012

@pristela urobila si ju krásne, ale je pravda, že tvoj talent nebol naplno využitý 😉

nika1985
26. aug 2012

@dadka212
@aduskatt no trosku mi to puklo to zamaskujem 😉 namocila som ich do vody skusm ich vecer ci drzia ak nie vyrobim to cele na novo a bude nabuduce budem mudrejsia.dakujem

nikulqa
26. aug 2012

@pristela ja zijem vo Fr, a poviem ti ze toho ze im tvoja torta teda kremy nebudu chutit sa nemusis bat, ja peciem teda len pre FR a ti sa mojich tort nevedia dojest, tu vo Fr take tie nase kremy nepoznaju a ked ochutnaju chcu uz len tie, oni su zvyknuti na tie svoje klasicke zakusky z cukrarni ,kroych su uz prejedeni...a na vyzor budu podla mna ocareni nakolko tu tieto potahovky az tak nefrcia a bezne v obchode to tu nepredavaju.... takze klobuk dole,si sikovna 🙂

vecernicci
26. aug 2012

@lucula73 já si to nahřeju tak, že je to měkké, hlavně pozor ať se nespálíš, je to horké uvnitř, takže to chce vyzkoušet, vyndat, zkusit a když je ještě tuhý, tak dát do mw ještě na chvilku
A nepodsypávám, válím to na tuperware podložce a nahoru si dám potr. folii, takže podsypávat není potřeba 😉

anibas
26. aug 2012

@dadka212 Dadka - ty musíš mať doma farmu na húsenice 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
26. aug 2012

@simasa a jéjé - to pre mňa vysoká škola - stavebná !!!! 😅 😅 😅 😅

dadka212
26. aug 2012

@anibas ani nehovor všade samé húsenice a už nie len tie moje sa rozšírili aj do iných kuchýň 😀

popolo
26. aug 2012

jsem tu nová,chodím se dívat již dlouho a ted přizpěji pár foto,co jsem vyrobyla.. Peču asi rok a půl,stal se z toho můj koníček,před tím jsem neměla tušení,jak se to dělá...

ajka82
26. aug 2012

babulky prosim vas, do bielkovej peny na zdobenie davate len cukor a bielok, ci aj trochu citronovej stavy? ..a drzi to na potahovke v pohode? dakujem za odpoved vopred 😉

eliska22
26. aug 2012

@popolo krásne tortičky a ten slimák, že wow 😵

kvojtanikova
26. aug 2012

ahojte chcem sa este spytat - ako to robite ked davate na seba 2 vrstvy kremu? najprv dat prvy, potom zachladit a potom druhy? Myslim tym ked su take zakusky ze na sebe su hrube 2 vrstvy napr. vanilkoveho a cokoladoveho pudingoveho kremu. Este som take nerobila lebo som sa vzdy bala ze sa mi to rozbabre - ked mam krem makky, sa mi tie dve vrstvy spoja (premiesaju a potom nie je na reze pekne vidno tie farby) a ked je stuhnuty zas sa mi to neda rozotierat. Mate na to nejaky trik?

lussy23
26. aug 2012

@popolo nádherné dierlka a tá jašterica a ten slimák waw 😲

lussy23
26. aug 2012

@janulkamartinko krásne tortičky i pomocník
@dajulik krásna
@pondelnicka krásna tortička.
@dadka212 krásna
@pristela nádherná
@simasa krásna
@reruna krásnučká

jakelina
26. aug 2012

@dadka212 už by se ti z těch housenek mohli taky začít líhnout nějací motýli 😀 😀 😀 Dělám srandu, je nádherná jako vždy, já jsem se ještě nedostala pro ty misky. Jinak už jsem ji taky zkusila. 😉

jakelina
26. aug 2012

@popolo moc hezké dorty 😉

vecernicci
26. aug 2012

@jakelina hele, ty děláš reklamu na zdobení dortů 😉 mrkni co jsem našla 🙂 http://www.dekordort.cz/page/dorty-majky-adamtz...

jakelina
26. aug 2012

@vecernicci ty jo, já si už ani nepamatuju, že jsem tam ty dorty vložila. To jsou takové ty první, no děs a hrůza. 😀 😀 😀

dm1
26. aug 2012

@ajka82 mozes a nemusis dat citronovu stavu dolezita je konzistencia aka bude. Na zdobenie pernickov davam aj trosku stavy ak nemam dam trochu viac cukru a je to. na potahovke to drzi dobre

anibas
26. aug 2012

@popolo krásne tortičky 😵 😵 😵 😵 si šikovná !!!

popolo
26. aug 2012

moc všem děkuji,však i vy jste šikulky

lawli
26. aug 2012

@nika1985 Ahoj ,myslíš túto tortičku ? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5094995...
..tak to srdiečko som si robila tak ,že som si spravila dva šuľančeky a medzi nich som dala drevenú špajlu (niekto to používa na napichovanie mäsa) a spolu všetko som to obalila do cca 2,5 cm širokého pásika ...potom som dotvarovala tvar srdiečka a nechala celé uschnuť ....tuto je ten pásik dole na srdiečku trošku vidno https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5033673...

nika1985
26. aug 2012

@lawli ahoj nejde mi to otvorit ale dakujem pochopila som aj z navodu len uz ich mam hotove tak som do nich pichla sparadla kolko to islo uvidim co to spravi na torte druhy krat uz budem mudrejsia

florentina
26. aug 2012

Ahoj holky,
tak přídávám svůj v pořadí devátý dort. Vzhledem k pořadovému číslu je totální amaterismus stále při výrobě velmi znát. Sice už se v vyhlazování krému a potahování lepším, tedy v tom smyslu, že už mi to připadá o něco jednoduší. Ale jinak mi to prostě stále vše hrozně dlouho trvá. Fakt doufám, že se to časem zlepší.
Malování na pravý marcipán úplně v pohodě, používala jsem barvičky gelové, prachové i vodové a malovalo se mi se vším stejně dobře. Bohužel jsem zase naháněla čas v noci, tak jsem se s tím nemohla vyhrát tak, jak jsem si představovala. A dort měl být patrový, měla jsem hotové obě patra do fáze sestavení dortu a pomazání máslem a vytuhnutí, ale pak se mi udělalo zle a nemohla jsem dodělat zdobení obou, tak jsem udělala jen to spodní patro.
To byl kakaový korpus, pribiňáčkový krém, nutela, banány.
Druhý dort byl světlý korpus, rafaelo krém a nektarinky a potáhnout jsem už nestihla, tak jsem posypala kokosem.
Nikomu to ale nevadilo, sežralo se to oboje hned.
Dort měl velký úspěch, na oslavě bylo vícero včelařů a všem se to moc líbilo, tak z toho mám dnes opravdu doboru náladu.
Jen mám ještě dotaz na ty co děláte rafaelo krém. Máte ho tuhý? Já ho dělala podruhé a opět to bylo hrozně měkké a teklo mi to a musela jsem ten samotný malý kulatý dort vyztužit, aby se nerozpadl a pomohlo až obmazání máslem. Nevím, co dělám špatně.

nika1985
26. aug 2012

@aduskatt este k tym cenam ja som si zacala pytat 8e za kg lebo ked som robila tak tuto susedam tak si kupili material a 10e som si pytala za robotu len cim dalej chceli viac a viac prepracovane a aj suroviny co mi nosili nebola som zvyknuta na take druhy tak som zacala takto este len sa ucim a hladam si zakaznikov ale od januara som povedala ze dvihnem na 9e tak uvidime necitim sa byt ani z daleka na takej urovni aby som si pytala tak ako vy. tuto som napr robila sice pani bola nadsena ale ja som sa bala vypytat a tuto som robila susede za smiesnych 10e ale na tej som sa namakala mala 9kg

zuzana124
26. aug 2012

uuuuuffffffffff baby týždeň som tu nebola a vy ste napísali nejakých 50 strán, čítať vás ani nejdem, ale rada sa pokochám vašimi dielkami 🙂 Tu sú moje 2 víkendové 🙂

zdenallicka
26. aug 2012

Ahoj holky, zase jdu pro radu.. Mám objednávku na dort a má být v takové barvě, jako je mašlička na oznámení.. Jak ji namíchám?? Napadla mě růžová s troškou fialové.. Co ymslíte vy?

aduskatt
26. aug 2012

@nika1985 tak ale ked vstupne naklady su cca 6,50 na kg, tak nebudem predsa davat torty za 8, nezarobim nic....samozrejme, ze susede upeciem za kamaratsku cenu🙂

lawli
26. aug 2012

@nika1985 jaaj to ma nenapadlo...ide to asi len pre priateľov 🤐 hodím ich sem tie fotečky 🙂

itka79
26. aug 2012
nika1985
26. aug 2012

@aduskatt to mas uplnu pravdu a suhlasim s tebou len ja som sa bala ze nitko nebude chciet ale uz aj teraz ked sa pytali ci im spravim na januar tak som povedala ze za 9e za kg praca s ludmi je tazka
@lawli ano presne to srdiecko mam na mysli prepac za kopirovanie 😉 strasne sa mi to pacilo no uvidime ako to nakoniec dopadne nabuduce spravim presne podla tvojho navodu