Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
27. aug 2012

@vlada111 pozri sem ak ti to otvori ona robi krasne ruze a babam sa aj vzdy podla tohoto krasne podaria,ale ja nemehlo -no mne sa take pekne nepodarili
http://shop.zuckerzauber.at/WebRoot/Store2/Shop...

lokalistin
27. aug 2012

@florentina no ja som ten krem mala na zaciatku riedky,ale potom v chladnicku ztuhol,aj ked nie na beton

vera1132
28. aug 2012

tak a zachvilu sa pustim do mojej prvej torty. bojim sa ale zaroven som v očakavany ako to dopadne. 🙂

lucula73
28. aug 2012

ahojte
moja víkendová,bola do nemocky,ako poďakovanie,čo som nevedela,ako urobiť,tak nakoniec som to takto vymyslela... 😉

dajna11
28. aug 2012

@daducha aha,lebo som ju videla na roznych torách v knihách a vyzera to krásne...ja som takú podobnú videla v galantérke,ked som si kupovala stuhy....ako hned som po nej skočila....a ked som videla cenu,ruky preč 😀 😀 😀

lucinka
28. aug 2012

babule poraďte prosím ako namiešať tú farbu "šampáň" na svadobnú tortu... 😅

mizulienka
28. aug 2012

@lucula73 je krasna 😉 ja som tiez chcela urobit ako podakovanie do nemocnice, nemaju s tym problem, zobrat to sestricky?

mizulienka
28. aug 2012

@lucinka luci podla mna trosinku zltej ked das, budes mat taku jemne smotanovu, taku sampansku...mozes to potom este prejst perletou troska, bude to mat taky nadych sampansky...si myslim, mozno baby poradia nieco ine 😉

dm1
28. aug 2012

@lucinka ja davam malinko hnedej ale ozaj malinko a tiez trosku zltej. treba skusat po trosicke

dm1
28. aug 2012
lucula73
28. aug 2012

@mizulienka ďakujem Luci,nie nemajú problém,že zjedia všetko 😀 😀

daniz
28. aug 2012

@vlada111 srdiečkové kvety, cezmínu a lístky v tvare slzičiek

cabalkova
28. aug 2012

Holky, jak se pracuje s otiskovacimi podlozkami, ktere tvori plosny vzor, kdyz bych to chtela po obvodu dortu? Musim napred otisknout vzor na hmotu a pak ji prenest na dort, nebo se nejprve dort potahne, pak se prilozi podlozka a jeste se prejede valeckem, takze se vzor otiskne? Nejak si neumim predstavit, jak na to.

miciatko
28. aug 2012

baby poradte ako namiesat cyklamenovu, chcu take ruzicky na svadobku, alebo ak jestvuje farba taka ,dakujem moooc

sisix
28. aug 2012

@florentina urcite ne

mizulienka
28. aug 2012

@miciatko cyklamenovu by som robila, zeby som dala viac ruzovej, bude taka syta syta ruzova.

dm1
28. aug 2012

@miciatko ked pouzijes tu gelovku rose tmavo ruzovu od viltonu tak ona je taka ozaj syta to by mohlo byt podla mna v pohode s tym

dm1
28. aug 2012

@cabalkova musis otlacit este pred potiahnutim a potom velmi opatrne preniest a nejak vyrazne nehladit zehlickou

sisix
28. aug 2012

tak holky a ted ja moc prosim o radu. Jak namicham tuto barvicku? Napadla me oranzova s hnedou. http://www.utexas.edu/brand-guidelines/brand-id... je to ta prvni barva. Diky

zdenallicka
28. aug 2012

@miciatko Růžová a kapka červené..

anibas
28. aug 2012

@sisix áno - oranžová a málo hnedej, resp. kakao

zdenallicka
28. aug 2012

@anibas Ta mi přijde hodně tmavě červená.. až vínová.. leda by se jí dalo jen trošinku..

cabalkova
28. aug 2012

@dm1 Hm, tak to teda asi nedam,otisknout to napred a pak prenest, protoze budu potahovat poprve, tak si neumim predstavit, ze by se mi to rovnou povedlo. Leda bych udelala pruh na obvod a vrsek potahla zvlast napred. Ono asi kdyz uz je to na dortu, tak se na to neda moc tlacit, aby se to obtisklo, co? A neslo by to udela tak, ze by udelala siroky pruh, na to to otiskla, prilozila po obvodu na dort a zalozila nahore a ten vrsek bych vyhladila zehlickou? Nahore ten vzorek totiz nechci. Chtela bych neco takoveho:

florentina
28. aug 2012

holky omlouvám se, že jsem teď chodím jen pro rady a jinak se moc nezapojuji, ale řeším nějak moc věcí najednou...
prosím nemáte někdo uloženou fotku dortu, nakterém jsou větvičky s květy třešně či nějaký břečťan či něco podobného? Prostě nějaké větve a kvítky co se popínají po dortu? Já nějak nemůžu nic najít. I když jsem to už určitě někde viděla...ale nevím zda to jasně popisuji, tak ani nevím pod čím to hledat....děkuji

sisix
28. aug 2012

@anibas kakao je lepsi? Diky

cabalkova
28. aug 2012

@dm1 Chtela bych udelat to mrizkovani po obvodu. Tady je taky videt, ze je zvlast vrsek a boky, ta to leda udelat stejne. Nebo myslis, ze je potahovka tak mekka, ze by ten prechodovy sev sel jako rozhladit, ze by nebyl videt??

mizulienka
28. aug 2012

@florentina tu si mozes pozriet, je ich niekolko 😉

http://www.google.sk/search?q=sakura+cakes&hl=s...

florentina
28. aug 2012

@mizulienka to je přesně ono, děkuji moc!!!!!!!! 😉

anibas
28. aug 2012

@florentina ak by si mohla doviezť v sobotu rovno na svatbu - tak by si asi stihla - ale pre 100 ľudí - aspoň 16 kg torta - štvorcová 34 - 28 - 22 - 16 možno také rozmery
1. ale toľko korpusov ako zamrazíš ? mrazený je v pohode
2. kvety - aj kaly sú ľahké