• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@anibas ta je prostě nádherná, já být dítě, tak to ani nesním :grinning:
29. aug 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt ty si číslo, no ja som si ich pre istotu upiekla včera večer. Dnes som robila lupienky na drôtiku a idem nám upiecť tvarohovú bábovku. Ideme zajtra so Viedne na výlet vlakom :wink:
29. aug 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas krásna tortička a teda na odbehnutú nevyzerá :wink:
29. aug 2012 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina
@abriela fakt, to akoze upeciem cele spodne cesto v celosti, vrchne vyvalkam, dam na plech, nakrajam a upeciem, potom dam cesto krem a poukladam tie vrchne stvorce? :confused: no ty kokso, co som si zase zobrala na chrbat a este vas poprosim nemate osvedceny recept?
dakujem! :wink:
29. aug 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela recept aj postup som mala overeny a nie raz robeny
29. aug 2012 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper ano je ako nedopeceny vo vnutri
29. aug 2012 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela skusim vyskusat este raz vecer
29. aug 2012 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 presne tak ako si to napisala to robim.
Ja nepouzivam listkove cesto, ale robim si:
300g hladkej muky, 1 iva (tuk), 7 lyzic vody. Zamiesim. Aj je tuk tuhy, pridam este vodu. Necham postat v chladnicke, zvycajne cez noc a upeciem. Chut je asi taka ista ako pri listkovom ceste.
Plnka: 1 liter mlieka, 3 zlate klasy, 4 vajcia, cukor mnozstvo neviem, robim podla chuti.
Vajcia si oddelim zltka od bielok a z mlieka, zlatych klasov, zltok uvarim puding. Ked je uvareny puding, pridam cukor. Potom si vyslaham bielka - spravim sneh a zlahka primiesam k pudingu.
Plnka je taka nadychna a zvacsi objem. Este teple natriem na upecene spodne cesto. Slahacku nedavam. Na vrch pokladiem narezane vrchne cesto.
Mnam a mam chut na domaci kremes :grinning:
29. aug 2012 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas Teda tá je vymakaná!
29. aug 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 ja uz mam upecene, poskladane, zatazene v chladnicke:slight_smile:)vecer otocim a hadam urobim tu slnecnicu:slight_smile:....sak ale nakoniec aj tak nevadi, my sme chceli vstat, lebo mm musi ist do kniznice a tak tam siel a ono zavrete, ze statny sviatok:slight_smile:
29. aug 2012 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela slahacku nechce ani pani, ani cokoladu len cukor :slight_smile: dakuje a to cesto sa aj tak trusi ako listkove?
29. aug 2012 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 Prilozila som si pravitko a naznacila skalpelom ciarku, kde budem rezat. Potom pravitko odlozila a pomaly orezala. Ked aj trocha zarezes do spodnej potahovky, nic sa nedeje, nie je to vidno, lebo sa to prekryva.
29. aug 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bzucinka2 ano, to vrchní si nakrájíš na kostky a tak pečeš, pak to dáš na ten spodní nakrémovaný díl a krájíš podle těch čtverečků.
29. aug 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 je mozno trosku menej rozpadave, ale taktiez je chrumkave. Este som zabudla,ked ho peciem popicham ho vidlickou. Recept som ti napisala z pamati, pretoze vacsine ludom tento kremes chuti a pytaju si recept. Tak dufam, ze bude aj tvoja zakaznicka spokojna.
29. aug 2012 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina
@abriela super, dakujem, tak pojdem skusat a ked to chce na sobotu, mam to upiect a plnit uz ja neviem vo stvrtok? ci radsej v piatok :wink: ?
29. aug 2012 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 to je nejlepší den odležené, ale určitě vydrží i víc. :wink:
29. aug 2012 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela ten recept je super, můžeš ho zkopírovat i do receptů. Může se hodit. :wink:
29. aug 2012 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky, prosím vás o radu som začiatočník, upiekla som len pár tortičiek , mozem sa prosim vas spytat ako sa skladujú lalie ? mam ich uz hotové , zviazane , ako ich mam uskladniť? zavesiť dole hlavou, zapichnut volne do polystyrenu , alebo popodkladat :confused: no vsak neffíím , aby sa mi zas nepolamali bo ma uz z nich porance :frowning2: už to vidím ako zas budem šolíchať ruže :frowning2:
29. aug 2012 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jee, zrovna dala zienka foto tej lienky s dievcatkom a kukam take foto ze ta torta vypada obrovskaaaa, a pritom to bolo take male prdítko 3kg :confused: :grinning: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3897668395301&set=a.3897668115294.2150267.1086843784&type=1&theater
29. aug 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Prosím nemáte někdo někde odzkoušený a dobrý mrkvový dort?
29. aug 2012 o 18:16  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes som robila prvý krát kvet, ale nedovolím si povedať, že aký to je :sweat_smile: :grinning: :grinning: ale na prvý krát myslím, že celkom ok.
29. aug 2012 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@pristela ja s kvetmi moc skúsenosť nemám ale nechala som laliu len tak zapichnutú v polystyréne vnoci pršalo a všetko sa mi polámalo z drôtikov :stuck_out_tongue_closed_eyes: skôr by som to vypodkladala keby náhodou zvlhol vzduch nech sa ti to nepoláme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale teda som zvedavá čo odporučia skúsenejšie :wink:
29. aug 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela já jsem měla jen jednu a dala jsem ji do sklenky
29. aug 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 ja som si ju uložila,veľmi sa mi páči tá bonboniera...........tiež sa chystám urobiť,ale sa neviem nachystať, :slight_smile:
Ten vrchnák je z čoho urobený?
29. aug 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ved prave , to sa stalo uz aj mne minule :rolling_eyes:
29. aug 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 ďakujéém - nie je odbehnutá - robená včera večer - len na PC som zavesila medzi maľovaním :grinning: :grinning: :grinning:
29. aug 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ja si veľké poháre napr. pivové ( a nemáme ich málo :grinning: :grinning: :grinning: ) potiahnem pevnou foliou, urobím dierku a strčím tam kvet :wink:
29. aug 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina dakujem, tak upeciem uz skor a bude aj na mamininu oslavu :slight_smile:

@pristela ja ze aky zaciatocnik, si z nas robis prdel :grinning: a aku ides robit kazdy lupienok na drotiku, ci bez drotikov?
29. aug 2012 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja dnesna
29. aug 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@lucula73 dakujem :slight_smile: vrchnak je cely z mmf, vyvalkany na cca 4mm a nechala som ho par dni vytvrdnut :wink:
29. aug 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok