Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
30. aug 2012

@benjik dakujem....má to byť pre polovníka....no taký detský jelen je to síce,ale tak snád poteší ☹

benjik
30. aug 2012

@dajna11 polovník=myslivec? Je jak živý.

dajna11
30. aug 2012

@benjik no myslivec 😀 😀 😀 😀 chceli jelena...snád nemysleli v ruji 😀 😀

benjik
30. aug 2012

Ahoj ženy,jdu vás zkouknout a oznámit,že jdu dočíst vše od doby,co jsem tu nebyla.Tedy 1500 stran 😀 😝 😀 😝

benjik
30. aug 2012

@dajna11 ještě slovensky se tu naučím 😀 😀 😀

dajna11
30. aug 2012

@benjik no ved další svetový jazyk🙂

muffinka8
30. aug 2012

@luciahromadkova mám tieto vykrajovačky http://sugarart.sk/vykrajovacka-kvetina-gulata-... a tie som použila. V podstate ešte "mäkké" som to lepila, a dotvarovala podľa potreby a lístky podložila alobalom aby nepadali kým vyschnú. Nemala som žiadnu poredlohu, lebo veď každá ruža, každý kvet iný, tak snáď existuje aj taký 😅 😀

jakelina
30. aug 2012

@pristela
@dm1
@dada2007
děkuji kočenky ještě i vám. Já už jsem pak včera šla spát a nestihla jsem odpovědět. 😉

jakelina
30. aug 2012

@dajna11 moz hezký dortík. 😉

dajna11
30. aug 2012

@jakelina dakujeeem

mimcak
30. aug 2012

aha čo som našla ak niekomu pomôže http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/6...

simasa
30. aug 2012

@dm1 Danka, ja som zalohu zaplatila. Vtedy som mu nahlasila, ze nas bude 11 (bolo tolko prihlasenych). Plati sa za osobu, nie za objekt a momentalne nas ide presne 20, takze zalohy nevyberam, platit sa bude az na mieste - pre pripad, ze by niekto ochorel, nech neplati zbytocne.

bzucinka2
30. aug 2012

baby da sa nejako opravit seknuta parizska slahacka, ci len urobit novu? a ked novu, tak ako ju rychlo vychladit ? lebo dnes musim plnit a teraz neviem rychlo co s tym, to sa mi uz davno nestalo ☹

muffinka8
30. aug 2012

@bzucinka2 a čo sa stalo, že sa pokazila?

bzucinka2
30. aug 2012

@muffinka8 tak to netusim, robila som ju ako vzdy xy krat a teraz sa sekla mrcha jedna ☹

lucula73
30. aug 2012

@bzucinka2 myslím,že to tu predčasom kočky písali,že s tým sa nedá nič,len nanovo urobiť ☹
daj do mraziaku,snáď sa to zachladí 😉

bzucinka2
30. aug 2012

@lucula73 dakujem.. ☹

dm1
30. aug 2012

@lucula73 no jedine ako to zachranit mozes je vyslahat trochu masla a postupne to tam pridat. Ale to uz nebude cista parizska slahacka....

eliska22
30. aug 2012

@bzucinka2 mne sa to stalo a robila som novú 😝 vychladiť som ju dala rýchlo do mrazáka...

bzucinka2
30. aug 2012

@eliska22 tak uvarena je nova, necham vychladit a supnem do mrazaka na kolko na hodinu? ci viac...

inak milujem ludi, na FB som napisala, ze zomrel p.Stana majitel z www.korunaplus.sk a zvedavci uz vypisuju kto to bol, co robil co sa mu stalo, tak ked ho niekto nepozna zo stranky, tak co sa stara, ani takym ludom neodpovedam, ved ked ho nepoznam, nemusi ma to zaujimat, ja som to tam dala, iba aby cukrarky vedeli a nie aby som rozosievala klebety a dalsie info, jaj ale ma to nastvalo, ale nebojte, nebola to ani jedna z vas 🙂

miciatko
30. aug 2012

@bzucinka2 neviem ci si to dobre pamatam bolo to na tortach len neviem ci to bola parizska slahacka ci parizsky, neviem to najst,ale ze pri zrazeni tam dali puding ole a pomohlo to, pamatam si to matne ,tak si to tam prosim este over

anibas
30. aug 2012

@jakelina Krásna rodinka 😵 😵 😵 Všetko najlepšie !!!!!!!!!!

b.janka
30. aug 2012

ahojte žienky... už som tu nebola večnosť... nestíham pozerať ani foto... a ja tiež už som dávno nič nepiekla... teraz v lete je tej roboty vyše hlavy
mám na vás 2 otázočky:
1. minule som si kúpila v lidl-i kypriaci prášok... a ten má 30g... klasika kypriaci od dr. oetker má len 12g... tak ako dávate do korpusov keď je písané napr. 1 kypriaci prášok... myslím ten z lidl-a... dáte tam celých 30g alebo len polku?
2. a akú bielu čokoládu používate?... keď som robila čokoládové torty tak som mala tie dukátiky... ale keď som ich pustila tak ostali také hrčkaté... také scukornatené...
ďakujem

anibas
30. aug 2012

@b.janka PDP prispôsobím na gramy, ale ja nemám rada ten z Lidla - mne sa vidí málo vzdušný
a čoko používame z Lidla 200g - na varenie s 52% kakaa 😉

jakelina
30. aug 2012

@anibas děkuji krásně 😉

b.janka
30. aug 2012

@anibas ďakujem krásne za info... našťastie som si kúpila iba 3... tak použijem do bublaniny... tam to bude stačiť
tú 200g čokoládu používam aj ja... len neviem akú mám použiť bielu

florentina
30. aug 2012

Ahoj holky, tak začínám balit na dovču a budu tam bez netu a těch čtrnáct dní co mi tu uteče pak asi těžko dočtu. Tak pokud bude něco ke srazíku, prosím napiště mi odkaz, ať něco neprošvihnu. Až se vrátím tak bude jen pár dní na dort, účto, vybalit a znovu zabalit a hurá na sraz, tak do té doby srazu se trochu "odmlčím", ale to nic nemění na tom, že se na vás všechny moc těším a věřím, že si to užijeme😉 ...pa pa

aduskatt
30. aug 2012

no baby..kuchyna cierna, otocny stojan cierny, ja cierna, vsetko cierne.to je tak, ked si vymyslim ciernu tortu robit🙂)ten cierny sprej budem snad este tyzden umyvat🙂

mia1111
30. aug 2012

@bzucinka2 - ja som už kedysi písala - seknutú parížsku šľahačku som zohriala nad parou, miešala vareškou, kým nebola šľahačka hladká, dala som ju vychladiť a znova vyšľahala, tuším so stužovačom. Potom bola OK, krásna, hladká, hustá 😉