Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
28. jún 2010

@alionuska a ty malujes pak gelovkou stetcem primo na MMF? a kombinovala jsi nekdy potah MMf a ozdoby treba marcipan nebo mlecnou hmotu? nedela to pak neplechu?

vinka
28. jún 2010

@alionuska Ali si zlatá ti dakujem za pomoc. 😀 😀 Fakt ma to naštartovalo teraz..Ty si podklad dávala ružovú?Lebo tá tvoja červená je krásna.tAKú KRVAVO červenú by som chcela 🙂

zuzana0409
28. jún 2010

ahojte date mi niektora recept na marcipan?este som to nikdy nerobiloa a chcela by som skusit....dakujem
aj nejake typy na jednoduche torty

anibas
28. jún 2010

@zuzana0409 ahoj - tak - recept na MMF máš na prvej strane - prečítaj si aj pár stránok, sú tam nejaké vychytávky ako sa vyhnúť chybám
no a recept aj s obrázkami sú veľmi dobré na tejto stránke - sú tu aj hmoty, aj korpusy, aj krémy 😉

http://forum.dortomanie.cz/

beruska2x
28. jún 2010

@zuzana0409 zkus kounout na recepty na MMB, spise tam je ale na mlecnou hmotu a falesny marcipan, nebo na MMF nez na ten pravy 😉

vinka
28. jún 2010

@zuzana0409 na prvej stranke tejto diskusie alionuska dala recpt na mmf to je hmota z tých cukríkov hariboo tak skús niečo preštudovať. 😉 Tam sú aj stránky na torty a korpusy 🙂

beruska2x
28. jún 2010

@vinka a ty jsi delal z Rubino cukriku? kdyz se umyji tak jakou barvu ma pak hmota?? ruzovou? diky 😉

zuzana0409
28. jún 2010

a to z tychcukrikov marsmalow budem mat taku tu hmotu na vrch na tortu?ze ju len rozvalkam a dam na vrch????pytam sa jak blba ale neviem....ved to bude riedke ked sa to rozpusti nie?

vinka
28. jún 2010

@beruska2x neviem či sa volajú rubino ale sú také červené gule velké.A tie umyjem a ostanú biele.Lebo na vrchu je len cukor červený 😉

beruska2x
28. jún 2010

@vinka diky tak to je musim sehnat na bilou MMF, proc je maji jen v Lidlu 🙄

vinka
28. jún 2010

@beruska2x no to sú tie čo si hodila link.A po umytí ostanú biele. 😉

janinac
28. jún 2010

Ahoj holky, prosím o radu - děláme s manželem taky marcipánový dorty, ale teď chce udělat kamarádka dort z piškotového těsta, nemáte nějaký super nadýchaný recept? piškot dělám dobrej, ale občas je takovej tužší.

zdenallicka
28. jún 2010

Janino, já dělám mramorovaný... je výborný...

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

anibas
28. jún 2010

mramorový je výýýýýborný 😉 😉 😉 😵 😵 😵

vinka
28. jún 2010

Ja mám tiež taký recept a dá sa použiť aj bez kakaa 😉

sloniiicek
28. jún 2010

cuate kocky, tak tu su moje nove vytvoriky. 🙂 s lodkou bola taka mini slza na den otcov, pre nasho ocinka. 😀

beruska2x
28. jún 2010

@vinka dekuji za radu 😉

@sloniiicek krasne, hlavne ten s kolem, MM je vasnivy cyklista 😉 tak mu budu delat k narozkam s logem jeho kola 😉

zuzana0409
28. jún 2010

ahojte...chcem sa este spytat ....mozem spravit tu tortu aj dnes a dat ju do chladnicky?do zajtra poobedia....a ci ju mam prikryt...

beruska2x
28. jún 2010

@zuzana0409 urcite, ja jeden den pecu v poledne korpus, vecer naplnim a druhy den potahuju 😉 a co vim holky to delaji podobne, mel by byt poradne vychlazeny - ztuhly pred potahovanim... a i potazeny ti do druhe dne urco vydrzi 😉

martinex
28. jún 2010

ahojte dievcata, viete mi poradit? mam robit otvorenu knihu-na prmocie,potah bude K2 ale plnka ma byt s ovocim a slahackou. ako to mam najlepsie spravit? maslove mantinely? ci puncovinou uzavriem boky? Vdaka 😉

benjik
28. jún 2010

@martinex Ahoj, mě by to přišlo lepší s tou punčovinou.

@zuzana0409 vydrží, i déle než den,klidně ho tam můžeš mít i dva dny.

Krásný dorty jste zase přidali,nemám slov.

vinka
28. jún 2010

Baby ako by ste ozdobili ferrari pre ženu na 50-ku 😕 fakt ma nič nenapadá.To muž chce pre ženu lebo chce nové auto a nemajú peniaze na nové tak jej dal upiecť.A chce aby bolo aj vyzdobené 😝

benjik
28. jún 2010

@vinka Postavila bych nějakého pěkného frajera k němu 😀 Ne te´d vážně, nevím možná jakoby ovázané mašlí? 😕

beruska2x
28. jún 2010

@vinka jo masli, jinak bych to neprehanela se zdobenim 😉 Ferarri je klenot sam o sobe 😀

beruska2x
28. jún 2010

ja dneska chtela zkusit nove formicky a Sima jeste nespi 🙄

vinka
28. jún 2010

Asi máte pravdu s tou mašlou.To nieje svadobné auto a jak vyzdobiť.Keby jej kupil ozajstné auto tak ako by ho vyzdobil asi tou mašlou 😀 😀

vinka
28. jún 2010

@beruska2x dík moja tie druhé mašle poznám som aj robila.Ale tá prvá ma zaujala 😀 😀 Tá bola bohovská.Len to ja budem musieť dáke malé tie uška narobiť.Nech niejú väčšie ako auto. 😀 😀

petusko
28. jún 2010

ahojte, pridavam foto mojho dnesneho bleskoveho vytvoru, nenadarmo sa vola Blesk 😀
zajtra mame doma oslavenca, tak nech sa tesi. Aj ked ho uz videl a poskakoval okolo cely nateseny 🙂
inak to mala byt minitorticka, chcela som len vyskusat potiahnut nieco zlozitejsie a nakoniec to ma takmer 4 kg 😅
korpusy su cokoladove a plnka dole karamelova a hore cokoladova.