Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
1. sep 2012

@jakelina Jasne, ze si ju zoberiem. Aj tak to nie je vela.

jakelina
1. sep 2012

@simasa ty formy jsou největší na objem a florentina vyjíždí z Prahy a ostatní nabere až po cestě a tak je koupila ona, aby jsme to nemuseli vézt my. Nakonec těch forem bylo myslím 7 a každá je v krabici, tak to byl pomalu jeden kufr jenom formy. Neboj určitě bude koupené všechno. 😉

simasa
1. sep 2012

@mrka2 Velmi pekna torticka. Uz som to tu pisala - ked som sa bala, ze mi stuha zvlhne, dala som pod nu rovnako siroky pasik igelitu. Vystrihla som si ho z toho, v ktorom je zabalena potahovka (smartflex v kybliku) a ozehlila som ju a bolo...

simasa
1. sep 2012

@jakelina Dakujem, priznam sa, ze tu potrebujem najviac. Uz ma nebavi piect to po platoch na plechoch 😝

ajka82
1. sep 2012

Ahojte, tu je moja nocna sichta 🙂 len ja asi neviem robit taketo male torty, lebo sme sa dohadovali okolo 3kg a torticka ma 4,5kg...bo ked som nakreslila babo na papier, tak sa mi to zdalo male a nevedela som, ci sa popasuju s krajanim, tak aby kazdemu vyslo 😅
....hlava ma boli tak si idem urobit kaficko, tak hadam aj docitam...a asi si aj mignem hlavu 😒

simasa
1. sep 2012

@ajka82 To je milučké.

mimcak
1. sep 2012

@ajka82 krásna

mimcak
1. sep 2012

ahojte mám otázočku mám marhulkovej farby ružičky a chcem ich operleťovať mám to robiť ak sú ešte čerstvé,alebo až ked vyschnú? Ďakujem

eliska22
1. sep 2012

moje včerajšie 😝 to divné s tými očami a žabacími nohami (majú to byť ruky) , to chcela segra pre kamoša 😀 😀 😀 to je nejaký prípravok pre tých čo posilujú 😀

eliska22
1. sep 2012

@ajka82 nádhernééééé chutnučkééé jééééééééj 😵 😵 😵

mizulienka
1. sep 2012

@eliska22 tie su nadherne vsetky, ale ta prva poschodova je uplne naj, nadherna 😉
aku farbu si miesala? ci to mas tu lemon bitter?

eliska22
1. sep 2012

@mrka2 sme sa preklikali na tvoju foto a obe s dcérou sme naraz že jéééééééého 😀 😀 😀

eliska22
1. sep 2012

@mizulienka ďakujem 😵 to som miešala žltú a trošku zelenej - obyčajné práškové farby z drogérie 😉

dadka212
1. sep 2012

moje ďalšie

mizulienka
1. sep 2012

@dadka212 jeeej Dani ta prva je spickova, perfektna wow

dadka212
1. sep 2012

@mizulienka dakujem 🙂 som si ju chcela odfotiť aj bez postavičiek 🙂

dadka212
1. sep 2012

@eliska22 nádherné torty 😵
@anibas nádherná
aj ostatné baby fakt nádherné torty 😵 ani

lamps
1. sep 2012

@mrka2 Majka, ja si myslím (a možno si myslím zle 😀), že je to hmotou. Ja som na tej torte s PetShop-ákmi použila PDT a tá sa mi veľmi rosila a MMF bola v pohode. Aj keď som tortu vytiahla z chladničky bola PDT viac orosená ako MMF. Ja používam stuhy často a len raz sa mi stalo, že som mala navlhnutú stuhu okolo torty a aj to bola moja chyba - deti nezatvorili dobre chladničku, ja som si to nevšimla a keď som na to prišla torta bola celá mokrá, potom som mala kolapsové stavy, ako ju zachrániť 😀

petkaa28
1. sep 2012

@dadka212 neskutocne torty.....pri tvojich mi neostava ine ako ukladat ako inspiraciu :D

mimcak
1. sep 2012

@muffinka8 ahoj krásna jemná tortička prosím ťa ako a z čoho si robila ten vzor na boku torty?

luci79
1. sep 2012

Ahojte, chcem sa opytat...mozem zmrazit slahackovo tvarohovu totru?
@dadka212 nadherne torticky a ta prva,nadherna, klobuk dole... 😵 , ukladam ako inspiraciu 😉 😀

mizulienka
1. sep 2012

@mrka2 krasna kombinacia farieb a aj kvety sa ti krasne vydarili 😉

dada2007
1. sep 2012

....moja jediná tento víkend.... 😉

dadka212
1. sep 2012

@luci79 ja nikdy nemrazím torty, ale bratova frajerka mrazila aj pribináčikovú a v pohode vraj

dadka212
1. sep 2012

@dada2007 jéj krásna a ten yorkshire 😵 dcérka hovorí, že je to denny sestrin 😀

dada2007
1. sep 2012

@dadka212 ooo........aby som nezabudla pripomenúť a chváliť sa cudzím perím...........toho psa-áno, ánooooo......spoznala si, je to york.....toho robil MM 😵 😵 😵 chvalabožku, že mi s tým helfol 😉

mima1311
1. sep 2012

@dadka212 uzasne dielka , ba priam skvosty 😵 😵 😵 , sa mi vzsdy chce plakat ked si pripomeniem svoje 😀

eliska22
1. sep 2012

@dadka212 krásne torty a tá prvá waw, ukladám do inšpirácií 😉

vlada111
1. sep 2012

@anibas Sabi krásna, vidím, že sme robili fialové 😉 Potom hodím foto mojej 🙂

vlada111
1. sep 2012

@dadka212 ako vždy nádhera 😉