Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
1. sep 2012

@pristela ja uz som sa tu pytala na to ci aj citron do toho alebo nie, danka uz mi odpovedala,...moje prve bielkove pokusy som radsej ani nefotila 😀 😅 ale teraz uz to musi ist naostro... sak hadam nejak spravim 🙂

rapunzel1
1. sep 2012

@bzucinka2 prosím ťa čím si robila tú akože penu na tom pive???? šľahačka by asi stekala a poťahovka by asi tak realisticky nevyzerala??? Bielkovinová poleva????

rapunzel1
1. sep 2012

@pristela nádherná Žani, super si to vymyslela, určite bude mať úspech 🙂

maca77
1. sep 2012

@rapunzel1 Ďakujeeeeem 😉 😵

mia1111
1. sep 2012

@pristela - odpadla som....ale už som zasa pri zmysloch 😅 . Tak toto je neskutočná torta, nááááááááádhernááááá a dokonalá 😵 😵 😵 😵

jakelina
1. sep 2012

@ajka82 to asi ne, mají jenom takové ty základní barvy, já koupila jenom bílé, když občas potřebuju něco jenom tak ťupnout ať nemusím pokaždé dělat polevu. Jedině, že to z toho vytlačíš, dobarvíš gelovkou a pak uděláš přes sáček.

jakelina
1. sep 2012

@pristela čaj pro tebe mám odložený, marmeládu jsem dělala citronovou s meruňkama, tak tu taky můžu vzít. 😀 😀

popolo
1. sep 2012

@pristela úžasnáááá dortička...krása,krása

anibas
1. sep 2012

@jakelina no a ? je marmeláda sladka ? je - je doma robená ? je - tak máš hotový swapík a nestresuj, bo ja tiež neviem čo 😒 😒 😒 😒 😒

anibas
1. sep 2012

@pristela budem kopírovať určite - tak sa nehnevaj 😀 😀 😀 😀

eliska22
1. sep 2012

@pristela čumím s otvorenou hubou, tuším mi vyskočila sánka, neskutočná torta 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 zavři pusu, mám tu průvan, taky mám ještě otevřenou pusu 😀 😀

1katuska73
1. sep 2012

@pristela ahoj ,prosim ked budes mat cas ,chcela by som recept na marlenku bez valkania,ja hladala a nenasla dakujem a uz sa tesim na tvoje dielka.

mariann2
1. sep 2012

@pristela odpadla som, to je krásna torta, máš zlaté ruky, mne ten stencils s tými nalepovacími šablónami nejde, ked to nalepím, vidno mi otlačok na poťahovke
baby, ako som sa nasr...., volala mi známa, vyučená cukrárka, síce pred 20-timi rokni, ale ešte nedávno piekla zákusky na objednávku, že aby som jej upiekla 3D Bleska, že takého neveľkého, aby ho zvládli zjesť, tak som jej vysypala info a teda povedala, že tak s 3,5-4 kg nech ráta a ona, že joj, že ona len takého kilového chce 😠 😠 😠 , povedzte mi , je toto vobec možné?že jedna cukrárka toto z úst vypustí????????? 😖

jakelina
1. sep 2012

@mariann2 nechápu. Já jsem dnes odevzdávala dortu. Tři kila přesně, tak moje cena za kilo 200,- tak jí říkám 600,- korun a ona mi na ten dort donesla vajíčka, deset vajec, že chce mít z domácích. Korpus byl 8 vajec a do krému pudikového jsem dala dva žloutky, tak mi to vyšlo přesně. Tak jí říkám z těch 600,- ti odečtu za vajíčka 30 korun a dej mi 570,-. Tak mi to dali přesně v pětikorunách a drobných těch 70 korun ani kačku navíc a ještě se ptali, jestli mi nějaké vejce nezůstaly.Tak nevím, jestli si myslí, že jsem si udělala smaženici z 8 vajec a dort jim upekla ze dvou nebo co??????????????????????????

lawli
1. sep 2012

moje dnešné dve tortičky 🙂

eliska22
1. sep 2012

@jakelina to sú dnes ľudia 😠 ja som tringelt nedostala ani nepamätám kedy naposledy, už hodne dávno, všetci dávajú presne 😢 a šak už by som si aj nejaký zaslúžila no nie ???? beriem 10 eur za kilo a zdá sa im veľa, si myslia asi, že fajne zarobím na tom 😝
ale keď začnem chodiť do práce a budem vôbec zvládať torty, tak už budem brať 12 eur som sa tak rozhodla 🙄

lussy23
1. sep 2012

@janula.h krásna žirafka @simasa krásna @mizulienka krásna tortička @lawli nádherné @miciatko krásnučká @maya30 krásna práca @zuul krásnučká @vmartinah tá je krásna @jitta krásnučký @dajna11 krásna tortička @eliska22 nádherná @aduskatt krásna @sisix krásnučká @aduskatt krásna

zatiaľ prvá várka, lebo mi prišli kamošky. večer prídem, aby som pochválila aj ostattné, zatial papa 🙂

petaskrdla
1. sep 2012

@abriela Ještě jednou díky za odkaz a posílám konečný výtvor pro dcerku k narozkám 🙂

mizulienka
1. sep 2012

@pristela ty by si mala zacat rozmyslat, ze zacnes organizovat kurzy zdobenia 😉 nieco nadherne.

mimcak
1. sep 2012

@pristela krásna waaaaw 😵 😨

dadka212
1. sep 2012

@pristela perfektnááá!!!

maca77
1. sep 2012

baby ak ste náhodou nepostrehli ... tak dnes o 17,55 hod. na JOJ idú Najlepšie torty .... myslím že to bude to isté čo ide na Prime, ale nám primu zrušili, tak sa aj teším že popozerám 🙂

jakelina
1. sep 2012

@maca77 my Joj nemáme, to je škoda. 😝

janula.h
1. sep 2012

narodeninová krabica 🙂

evvina
1. sep 2012

@janula.h jojo žako šedý

aduskatt
1. sep 2012

@maca77 pozerame🙂

daducha
1. sep 2012

@pristela tak toto je jedna z najkrajsich tôrt aku som tu kedy videla.Je nadhernáááá,nádhernáááá,nádhernáááá 😵

aduskatt
1. sep 2012

by sa mi potahovalo, keby mi niekto iny zarabal MMF...a ze potrebujem viac a hned, xixi

aduskatt
1. sep 2012

hmmm, ze 23 eur/kg torty...........a tu sa skaredo pozeraju, ked pytame 10