• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
xixi, ze vymieste mi fondan na vrch torty............a k tomu poznamka, ze dnes to uz nikto tak nerobi:slight_smile:).no, nech sa pride pozriet sem ako potahujeme torty..akurat ze my si miesime a obcas aj vyrabame potah same:slight_smile:))
1. sep 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maca77 kukáme kukáme, ja som to vtedy na tej prima love nekukala bo nemáme, tak teraz očím očím a fuj samé maslo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale inak torty krásne a jak to fidlikujú a natierajú ja sa s tým píplem a oni to tam cápu jedna radosť :grinning:
1. sep 2012 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no ved ked som pozerala, kolko masla tam capala do toho kremu, no bleeeeeeeeeeeeeeee
1. sep 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt by ma zaujímalo, či aj to čo im dávajú na ochutnávku, či aj tam je toľko masla :grinning:
1. sep 2012 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 tak to netusim:slight_smile:)
1. sep 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dorobené guličky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. sep 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
no baby mňa dorazilo, keď sa jej nepodarilo o prvé poschodie, jak to tam potom všeliako nahádzala a mňa jedna zákazníčka dorazila tým, že : "no všimli ste si kde ste mali plnku na jednej strane a na druhej???? tam ste mali vvyžšiu vrstvu ako ná druhej...." jáj a oni to tam patlú hala bala a tu niekto kritizuje za milimetrový rozdiel za iné peniaze ako oni pýtajú....
1. sep 2012 o 19:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja nemozem pozerat, mna deti terorizuju tanecnou skolkou na dvd :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
1. sep 2012 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 ja som si to vymenila, tata sa výnimočne podujal, že mi dovolia pozerať v kľude chvíľu, tak pustil deťom na PC pesničky a tancovali za ten čas, hurá za týždeň som videla niečo bez toho, aby po mne niekto liezol... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a kryčal...a mamaaaaa
1. sep 2012 o 19:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@rapunzel1 sa mas :wink: , ked my zas tatinka v robote do 21 minimalne :rolling_eyes:
1. sep 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja zkousim. Moje prvni ovocna dorta. Teda dve. Jedna je jogurtova a druha tvarohova, testo piskot.
1. sep 2012 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@mimcak ahoj :slight_smile: ten ornament je robený pomocou takej lišty kde je viac vzorov a pracuje sa s tým ako s písmenkovou lištou. http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/eshop/0/3/5/1243-Lista-na-borduru-2-ks-fialova-ornamenty túto mám
1. sep 2012 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 jak to z toho dostanes? Ja mam takovou listu s abecedou a i pres ifelit to jse spatne. :unamused:
1. sep 2012 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 @maca77 @aduskatt mne sa zdá, že oni tie torty robia viac na okrasu a image ako na jedenie. A možno na druhej strane v tých končinách nikdy nejedli poriadnu tortu tak sa aj po takej zalýžu :grinning:
Moja dnešno-včerjšia chutila, tak som rada :sweat_smile:
1. sep 2012 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@sisix no práve cez sáčok, ale hmota nesmie byť príliš mäkká ani príliš tvrdá a potom to treba ešte pozačisťovať trochu špáratkom, aby tie okraje neboli také ako okusané. Niekedy z toho výjde pekný čistý kus a inokedy nie.
1. sep 2012 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby neriešte američanov tí nemajú vkus ani chuť :grinning: mne raz jeden američan povedal po príchode na SK že TU! je Amerika :grinning: :grinning: tak asi vie o čom hovorí :wink: aj tak robíme najkrajšie a najchutnejšie torty :wink: :wink:
1. sep 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
najlepsie je, ze cukrarka preberie objednavku a dalsich 5 ludi robi tortu a ona rozkazuje:slight_smile:)
1. sep 2012 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 mňa to čaká od pondelka, má poobednú, tak ho ani neuvidím, až o 22:30 a ak pôjde na pivo, tak možno už budem spať ... :unamused:
1. sep 2012 o 19:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 :slight_smile: kralovska glazura, cize v podstate bielkova poleva, len toto je rychlejsie :slight_smile:
1. sep 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt no mne sa to tiež páčilo hlavne na tom cukrárovi s čokoládou, ten ani tortu nevidel poriadne, pokiaľ tam nedával posledné ozdoby, celé to upiekol asi niekto iný, plnky tiež, tá baba dala do kopy a on tam osadil svoje veci. Ako klobúk dolu nad každou prácou s čokoládou aj každou inou, ale slávu a všetko si zlízal len on ....
1. sep 2012 o 19:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela Je naozaj prekrásna. Teším sa aj na tú druhú :dizzy_face:
1. sep 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rapunzel1 on urobil akurat nevestu a zenicha a ta baba, co sa na nej najviac nadrela ostala uplne v uzadi.........
1. sep 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maca77 Len je rozdiel medzi intoleranciou a alergiou. Ty si to spojila. Intolerancia laktozy je nieco ine ako alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. Radsej sa spytaj, co presne dotycny moze papat.
1. sep 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 no to hej, ale to už sa tak vypracoval, že už hold má na to ľudí :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj ja by som prijala, keby to niekto upiekol a naplnil za mňa :grinning: :grinning:
1. sep 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina Ospravedlnujem sa vopred za vulgarizmus, ale ja sa uz z tych ludi poseriem. To co bolo za kravu, ze ci Ti vajcia zostali? Mala si povedat, ze ano, mam tu presne tych 10, len nie su oddelitelne od majitelov :grinning: :grinning:
1. sep 2012 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@daducha jáj ďakujem, aj mne tie tvoje slová :slight_smile:
1. sep 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa ja mam prave opacnu skusenost, doniesli kilo muky, kilo cukru, hadam 30 vajec a ze co neminies, si nechaj:slight_smile:
1. sep 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 juj to bola veru improvizácia. Júlii by som išla, ale je veľmi drahá :frowning2:
1. sep 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ružové ruže nemajú žiadne na drôtikoch, tá navrchu fialová má len posledný rad z drôtikov. Mala ich aj tá spodná filaová, ale musela som ju rozobrať, bola veľmi veľká a nezmestila sa mi :grinning:
1. sep 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela vidíš ako si to zase vypeckovala, tá biela je krásna a obdivujem ten tvoj ťah rukou, ja som chcela tiež cifrovať, ale vo zvislej polohe mi to nejde :frowning2:
1. sep 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ďakujem si zlatá, ale do poslednej chvíle to vyzeralo všelijako. Ale kúpila som si aj hmotu na kvety a je to teda rozdiel oproti Smartflexu.
1. sep 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok