Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
1. sep 2012

Holky moooooc dakujem za vase pacitka aj komentare, mi odlahlo , ste hrozne moc zlate , este raz velka vdaka 😵 😵 😵
Torticky mam odovzdane huraaa, reakcie na bielu absolut neviem , dali mi peniaze a ja ze nechcete ju najpr ani vidiet? a ujo , ze na čo 😀 😀 😀 a to mala 10kg , tak uvidim co pak napisu
No a ta bojnicka , vypadala...... 😝 prisli sme tam o hodinu neskor bo ma zdrzali tí pred tym s tou bielou, a hned ma tam ta organizatorka sprdla, taka mlada zaba, ze meskamte!!! uz ste tu mali byt!! rychlo, rychlo , a pak este zirala ze co neodchadzam, ako sa vykecala je vravím , že nemám len ich svadbu !!! tak pak sa bez slova otocila a odisla 😠 no a ako mali ist mladomanzelia podla nej presne na minutu presne, ma tam zbadali sa rozbehli za mnou 😀 😀 😀 kaslat na jej program 😝 az cervena bola ale nedovolila si na nich 😝 ujo manzel 😀 bol nadsený, vravel len po anglicky stale len wow, famous , beautifl.. aspon ze slova co znam bo jeho kamos na mna nieco 1min vravel a ja nic nerozumela ☹ ☹ ☹ tak ako mne sa ta torta nepacila ako svadobka, ale dolezity boli oni dvaja tak som rada 😵 😵 no foto budem mat asi az ich svadobne, bo co som tam mala ja fotografa moc nestihal ☹

eliska22
1. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 čo tam po filmoch 🙂

dada2007
1. sep 2012

@pristela a to akože budeme čakať?????? hovbeles......hod fotooooooooooooo 😵 😵 😵 😵 😵

simasa
1. sep 2012

@jakelina A nemam Ti na stretko priniest vajcia? 😀 😀 Ako swapik? 😀

micmo
1. sep 2012

Ahoj holky, mam na vas velkou prosbu!!! Kamardka me poprosila jestli bych ji upekla tripatrovy svatebni dort,mam z toho strasny strach,ale snad to vyjde,podle toho jak tady prohlizim ty vase skvosty,jsem nervozni jeste vic. Chci se zeptat jsou velikosti 30-25-20 v pohode nebo tam maji byt vetsi rozestupy?? Staci vyztuzit kazdy dort zvlast nebo je potreba je "propichnout" dohromady?? Jinak dort chce barevny, stejny podobny jako na fotce.Rozumim tomu tak, ze si mam udelat pasky a ty spojovat aby mi vznikly ty vzory?? A udelat si je asi do predu aby to ztvrdlo, ze jo?? Jinak bude mit na svatbe 100 lidi, bude dort a 50 malych dortiku stacit?? DEKUJI MOC za vsechny rady a pripominky!!!!

lucinka
1. sep 2012

@pristela nemám slov... 😵 ja som mala teraz mesiac prázdniny od pečenia a normálne začínam rozmýšlať, či vôbec začať, keď tu vidím tie vaše nádhery... 🙂
@vlada111 tak ale vyšli ti neskutočne... postup ako si ich robila náhodou nemáš?? 😀

lucinka
1. sep 2012

@dada2007 ak chce odo mňa niekto malú tortu, tak poviem, že menšiu ako 2,5-3kg nedokážem urobiť 😝

jakelina
1. sep 2012

@simasa skvělý nápad, pak ti pošlu skořápky pro slepičky. 😉

eliska22
1. sep 2012

@pristela organizátoke si to pekne všetko pokašlala, že sa nehambíš, vieš koľko sa s tým natrápila, kým to všetko zorganizuje a ty takto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 inak milujem tie tvoje tortové zážitky 😀 😀 😀

aduskatt
1. sep 2012

@micmo medzi poschodiami by mal byt rozostup aspon 8 cm, aby to pekne vyzeralo....

lamps
1. sep 2012

@jakelina tortu mu upečiem, on sladké ľúbi a ja ľúbim jeho 😀 je odo mňa o 13 rokov mladší 😵
@eliska22 možno aj, on je celkom fešák - 25-ročný a nezadaný, žeby som mu medzi vami pomohla nájsť žienku? 😀 😀

Dievčence a tak ma napadá pri chlebíku so šunkou, rajčinami a paprikou 😀 😀 😀, nebude vám to vadiť, keď sa vám tam tak votriem? Ale sľubujem, že sa budem slušne chovať, budem poslúchať a ak treba niečo doviesť aj doveziem 😀 😀 😀

eliska22
1. sep 2012

@aduskatt to je moc nie ???????? 89 cm

jakelina
1. sep 2012

@lamps však já se tě nemůžu dočkat, opovaž se nepřijet 😀 !!!!!!!!!!!!!!! Ti nedám ani marmeládu. 😢

eliska22
1. sep 2012

@aduskatt tak už nič, už si to asi opravila, hold dnes mám rýchle reakcie 😀 😀 😀

vlada111
1. sep 2012

@lucinka veru nemám, baby mi niečo poslali, ale na tie ruže sa to nepodobá, tak som skúšala prikladať lupene podľa vkusu 😉

eliska22
1. sep 2012

@lamps nebude vadiť, budeš najčerstvejšia, tak nám ráno uvaríš kávu a prichystáš raňajky 😝

jakelina
1. sep 2012

@pristela však dort musel být úchvatný a já bych asi rozumněla tak jak ty, jenom pár slov. 😀 😀

aduskatt
1. sep 2012

@eliska22 ja robim este dalsie tri veci, takze v rychlosti, ale stihla som......naaaa, sak a nemoooze byt 89 cm?🙂)))si videla na JOJke dnes, dokazu aj zazraky.....zozenies si 5 ludi, nakricis na nich, ked sa nieco nepodari priplacnes to inde a torta ako vino🙂

simasa
1. sep 2012

@lamps Prist moze kazdy, ale podmienka je, ze prinesies jakeline vajcia na prazenicu, lebo ona ked nema, tak okrada zakaznikov 😀

lamps
1. sep 2012

@jakelina no veď ja veľmi chcem prísť, len mi ešte @pristelka musí potvrdiť, že má voľné miesto v aute, aby ma tam nenechala 😀 😀

pristela
1. sep 2012

@dada2007 zlato veru budes, fakt ju nemam cvaknutu , som piesok sypala az tam, ved tak aj vypadal tymi roztrasenymi rukami , a teraz som si spomenula ze som nevyhladila moje zaborene dva prsty 😠 😠 😠 dufam ze to bude vidiet ☹ nam v kufri utekala a ledva som ju stihla schmatnuť ☹ a to mala 17kg aj s podlozkou

lamps
1. sep 2012

@simasa pre Majku všetko, ona sa na mňa teší 😀 😀 😀

dada2007
1. sep 2012

@pristela jooooooj moja........tak budem fantazírovať a čakať......kokos, to si mala riadne hovado!!!

aduskatt
1. sep 2012

@simasa dalsi vybuch smiechu🙂

micmo
1. sep 2012

@aduskatt 8cm to je dost, jake delas nebo delaji holky tady velke ty dorty?? Potrebuji aby mela alespon 10kg 😒

eliska22
1. sep 2012

@simasa 😀 😀 😀 😀 😀

lucinka
1. sep 2012

@vlada111 tak to máš teda pravdu, že sa to na tie nepodobá... tvoje boli tip-top... 😉

vlada111
1. sep 2012

@maca77 zabudla som ju odvážiť. Fakt neviem koľko mohla mať. Miešala som Wilton fialovú a Wilton rose.

jakelina
1. sep 2012

@simasa psssssssssssssst, nebo se to někdo dozví a budu mít po smaženici každý den z 10 vajec 😀 😀 😀

micmo
1. sep 2012

@aduskatt jinak dekuji za rychlou odpoved 🙂