• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@micmo ja som robila teraz 3 posch. spodok 28 22 16 a mal 9 kg a to tam nemal ani veľa ozdôb ak si pamatáš tak takú srdiečkovú svadobnú bielo žltú :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. sep 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina iba z 8mich, dve musis vratit :grinning: :grinning:
1. sep 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucinka ale neblázni, ale dalo sa s tými lupeňmi dobre pracovať. Dala som si najprv vyschnúť dva dni puk na drôtiku a potom som začala lepiť lupene. Mala som hmotu špeciál na kvety, veľmi pekne držala tvar, tak som mohla pekne lupene tvarovať.
1. sep 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@micmo já jsem tady z těch proužku ještě dort nedělala, tak neporadím. :unamused:
1. sep 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt já zapomněla, že dvě vrátit. :grinning:
1. sep 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no a potom ze je zakaznik nespokojny, ked zabudnes na jeho dve vajcia:slight_smile:
1. sep 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 No tak snad to bude stacit, ty ozdoby pomohou, pamatuji mam ji ulozenou jako inspiraci :slight_smile:
@jakelina I presto dekuji,ale jak by jsi na to sla... myslis, ze narezat prouzky a spojit je dobra volba ??
1. sep 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@micmo ja by som určite každé poschodie vystužila a ešte aj prepichla celú tortu, pre istou, aby vydržala aj prevoz. A tie ozdoby si myslím, neviem, či dobre, by si mohla lepiť priamo na tortu
1. sep 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@micmo pruzky bud narezat, alebo urobit cez extruder ak mas...........
1. sep 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 nádherný dort a krásné růže!
@pristela to je nádhera!
1. sep 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@micmo asi ano, asi bych si to nařezala, ať to je všechno stejné a pak trochu zavadnuté lepila na dort. Ty co jsou nahoře pak nechat uschnout na boku a až vytvrdnuté dala pak na ten dort.
1. sep 2012 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 a tak ved ma nasrala, tak ja teperim tortu hovado tazke peso az z parkoviska a on na mna takto? vsak keby sa dda tak som tam uz rano :grinning: :grinning: aj tak som ju mala doniest au o 21vecer :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak kooonecne som zazila nieco rozumne, bielu mi zobrali z ruk casnici hned pri aute, ze nech sa netrapim, ze padnut moze aj im :grinning: :grinning: :grinning:
a druhe na zamku za mnou normalne prisiel hlavny casník a pytal sa kolko moze byt vystavena, ci ju maju dat po nejakom case do chladnicky a aj ako ju ma krajat co ma dat dole a ci ma aj vystuze- no fakt ako klobuk dole to bol asi jediny"podnik" co sa staral o tortu
1. sep 2012 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@micmo na boky lepiť priamo a na vrchu urobiť ozdobu dopredu a nechať vytvrdnúť
1. sep 2012 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps budu ji skladat az na miste, povezu ji rozlozenou a den preden ji tam budu davat dohromady a spojovat, jen doufam, ze nejak prijdu na prevoc, svatbu maji na jizerce :unamused:
@aduskatt asi budu rezat, ani nevim co je extruder, se az stydim na to ze chci delat svatebni dort...
1. sep 2012 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ta to jsi si oddechla, jenom aby nic nepolámali do zítřka, to by byla škoda. :confounded:
1. sep 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@micmo a tak zasa nemusi kazdy poznat vsetko:slight_smile:.tak potom pravitecko, skalpelik a rezat do bezvedomia:slight_smile:
1. sep 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@micmo to je takový píst, do kterého dáš hmotu a vytlačuješ třeba tenké hady, dělají se tím vlasy postavičkám a jdou i pásky, třeba na placaté tkaničky do bot a tak různě.
1. sep 2012 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no šak hovorím také zážitky ako ty nemá asi ani jedna z nás :grinning:
1. sep 2012 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@micmo ja by som ju aj tak vystužila, nie je to také náročné a určite budeš aj ty spokojnejšia
1. sep 2012 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@micmo No pisem to uz druhykrat - to prve som si omylom zrusila, takze v skratke: rozostupy by som dala min. 6 cm, stredom cez vsetky poschodia vystuz a ten vzor si nemozes urobit cely vopred a nechat stvrdnut, lebo ked to nechas na rovnej podlozke, tak to nebude sediet na tu okruhlu tortu. Takze max. tak po lupenoch a tie potom prikladat a lepit.
1. sep 2012 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@micmo nič si z toho nerob ani ja neviem čo to je :grinning: :grinning: ja režem tým kolečkom na pizzu všetko :grinning: :grinning: :grinning: to ti ide super :wink:
1. sep 2012 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps jasne , ze ta vezmem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@eliska22 ja si myslim ze ma len si to nevsima, ja taky... si robim prdel stale zo vsetkeho, jasne ze aj zo seba :grinning:
1. sep 2012 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 já jsem si koupila takový ten váleček, kde se dají různě měnit kolečka a nastavit si různé šíře, tím se mi řeže super a je to bez měření, ale taky jsem dlouho řezala kolečkem na pizzu.
1. sep 2012 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela och, ďakujem ti, dobrá vila :sweat_smile:
1. sep 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak ma napadlo, keď sme prí tých zážitkoch, že jeden som nenapísala :grinning: čo som robila tú svadobnú s tými srdiečkami, tak tam bola tá stužka a nevesta mi po svadbe hovorí, že ja som nevedela, že tá stužka sa dá dať dole, ja som to krájala aj s tým :grinning: :grinning: :grinning:
1. sep 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@pristela a ako ste to tehnili po tych schodoch a inak tie dva prsty .. . ,mozno si budu mysliet ze sa tak podpisujes na torty :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. sep 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@eliska22 hlavně, když ji nesnědli :grinning: :grinning:
1. sep 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina vieš čo všetko si chcem kúpiť a už dlho? aj toto, ale akosi by som musela vykradnúť banku :sweat_smile:
1. sep 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela to jsi fakt unesla sama, takový těžký dort?? Já bych asi neriskovala, bych si vzala někoho sebou.
1. sep 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no však já jsem ušetřila na vajíčkách, tak mám váleček :grinning: :grinning: :grinning:
1. sep 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok