Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
29. jún 2010

holky a jak barvite tim cernym uhlim, rozpustit na kasicku a vpracovat? potrebuju sedou 😉 diky....

sloniiicek
29. jún 2010

beruska2x - drzim palceky. ja budem teraz robit kittinku pre dcerku k 2. rociku. tak som zvedava, ako sa podari.

petusko - len popozeraj. 😀

petusko
29. jún 2010

@beruska2x tak to som nevedela, ale skusim 🙂 ja som zatial robila iba s praskovymi klasickymi potr. farbami alebo s tekutymi, co bezne dostat v potravinach. ale ked zafarbim na tmavsie, tak sa mi to drobi 😒 aj to vcerajsie auto, potah nebol uplne hladky, boli tam praskliny. nabuduce asi radsej nafarbim ked bude na torte.

sloniiicek
29. jún 2010

beruska - s tym ciernym uhlim neviem poradit, mam ciernu gelovku, ale skus asi rozdrvit na jemnejsi prasok a potom v troske vody rozpustit.

beruska2x
29. jún 2010

koupim ho, zkusim a uvidim, mam stribrnou prachovou tak to pak jeste poprasim 😉 jen aby ten potah se mi povedl bilej 😅

sloniiicek
29. jún 2010

beruska a co pouzivas?

beruska2x
29. jún 2010

MMF a uz jsme delala i ozdoby z mlecne hmoty ale ta mi na potah vuuubec nechutna 😒 prijde mi to mliko v tom desne umely 😅

sloniiicek
29. jún 2010

chi chi, u nas je to zase opacne. ja som skusala aj z MMF, ale u nas zase nechutila tato hmota, ze je to take umele. u nas sa osvedcil ten mliecny. a teraz chcem skusit WI, tak som zvedava, ze ako sa ujme. 😀

beruska2x
29. jún 2010

@sloniiicek jj taky chci Wi zkusit, az budu objednavat ...

sloniiicek
29. jún 2010

tak som zvedava, aj ja. 😀 teraz vo stvrtok si idem od kamosky odkupit kilo hmoty. a na pondelok robim tu kitty dcerke, tak som zvedava. lebo ten mliecny nie je vobec krasne biely. a ked som tot ak prepocitavala, tak tusim cenovo to vyjde rovnako, aj ked si robis doma hmota.

beruska2x
29. jún 2010

@sloniiicek tady stoji kilo WI mylsim 168,- Kc, MMf je asi levnejsi urcite ale i ta mlecna prijde lacineji i kdyz teda 400g susenyho mlika stoji 70,-Kc 😝

ono by to chtelo jeste belobu 😉

beruska2x
29. jún 2010

@sloniiicek a to kilo na kolik vystaci nevis???

alionuska
29. jún 2010

@vinka boze dievca..a kto si to ma vsetko pamatat?! 😅 😀 😀 ja ani neviem..ale co mam klasicky plech,tak z toho robila tak,ze som o prerezala napolovicu,po sirke..a vtedy bolo to mensie...vacsie -to 6 a pol kilove som robila tak,ze som iba kusok zrezala z boku platu,aby nebol taky siroky,ale aby bol dlhsi..a na seba a tak..ono sa to na figu vysvetluje.....ved ty si poradis...si sikovna!!! 😀

Ja som vcera piekla dve torty..vlastne dnes som dokonocvala este pavuka,akurat stahujem foto..a lev sa mi tusim ozaj podaril .Mala Alenka az jasala,ked ho videla.... 😀 😀 😀

sloniiicek
29. jún 2010

@beruska2x - ved to nie je to kraasne biele - teda aspon ten mliecny. no, co sa tyka wi - tak stoji nejakych 6,15 eur za kilo, ked kupis 7kg kyblik. ale videla som predavat aj cisto kg za 6,50eur. a kilo vystaci viac ako na jednu tortu si myslim. a velmi dobre sa s tym pracuje.

beruska2x
29. jún 2010

@alionuska uz se tesim na fotky, my jsme doma vsichni lvi 😀 😉

beruska2x
29. jún 2010

@sloniiicek 😕 to je nejak drahe ne?

beruska2x
29. jún 2010

@alionuska ty jsi myslim rikala ze barvis cernym uhlim.. jak to delas? 😉

alionuska
29. jún 2010

@beruska2x rozdrvene ulie pridam do hmoty..ale musi byt na prac...ja to drvim v mažiariku🙂 😀 😀

kuk moje najnovśie.

beruska2x
29. jún 2010

@alionuska diky 😉

teeeeeda to je famozni 😲 😲 😲 😲 pavouku se bojim 😝 😉 ale ten lev je neco 😲 😀

zuziq
29. jún 2010

ali ten lev je uplne uzasny... a oci ma ako zivy 😵 parada

vinka
29. jún 2010

Bože ved ten lev je jak ozajstný 😕

alionuska
29. jún 2010

No dakujem,,,ved som sa aj snazila..za den som ho upiekla,naplnila a aj dokoncila... 🙂 😀 😀 taka ryclovka,ale snazila som sa a pytam sa malej,ze aky je? A ona,ze :trochu detsky,ale inak ako zivy! 😀 😀 😀 To je ta detska uprimnost a ona je moj najlepsi kritik!!! 😀 😀 😀 Dakujem vam!!!!

vinka
29. jún 2010

Baby zaujíma ma ktorá abeceda je najlepšia.Alebo najvhodnejšia.Chcem si objednať písmenka a neviem vôbec aké 😕 @alionuska ty máš pekné písmenka TO Máš JEDNU VELKOSť ALEBO ICH Máš VIAC velkostí 😕

benjik
29. jún 2010

@alionuska Ktás ajako vždy,podobného lva jsem viděla v novém čísle dortománie,je tam na něj návod. Jsem si myslela,žes ho přefotila,jsou jak přes kopírák 😀

alionuska
29. jún 2010

@benjik vazne??? ja som ten casopis nevidela... 😀 to som tvorila iba z hlavy.... 🙂 🙂 🙂 🙂
@vinka ja mam dve abecedy..jednu tu ozdobnu ,co je aj na tychto tortach..taka bledomodra a druhu taku ruzovu..obidve su to take lišty. 🙂

vinka
29. jún 2010

Hej len tam sú dáke velkosti a neviem ktorú velkosť 😕 Nechcem aby boli velmi velké ale ani velmi malé.Také akurátne.A mne sa zdá,že som v modrom ich videla podstatne viac 😒

beruska2x
29. jún 2010

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

@vinka ja jsem si koupila tuhle a prijde mi akorat 😉

alionuska
29. jún 2010

@vinka ja mam tuto a potom je taka aj male pismena....

alionuska
29. jún 2010

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

😀 😀 😀 som zabudla pridat odkaz.... 😅

vinka
29. jún 2010

No tak vám dakujem budem musieť pokukať po niečom.Ved ani neviem ako sa s tým narába.To sa maluje alebo vytláčaju písmenka? 😕