Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
2. sep 2012
Holky všem školáčkům co doma máte, přeju pohodový nástup do školy a obzvlášť prvňáčkům a taky těm, co jdou poprvé do školky, přeju ať se jim tam líbí a nejsou slzičky. 😉
mia1111
2. sep 2012
@jakelina - mne ide Miško zajtra prvýkrát do škôlky a u nás je to tak, že on sa veeeeľmi teší a ja ako sa poznám, budem plakať už od rána :-N 😞
mia1111
2. sep 2012
@dadka212 - a Ty moja, načo sa trápiš s pečením korpusov, keď máš takého "šikovného" brata? 😃 😃 😃 😃. Daj na rady skúsenejšieho 😃
sisix
2. sep 2012
@jakelina My mame nastup do 1A a mlada jsem so malacu. Oba se moc tesi a ja mam hruzu ze vstavani a ukolu a uz ted mam nocni mury kolikrat zaspime.
reruna
2. sep 2012
@mia1111 Luki jde zítra taky poprvé do školky
pristela
2. sep 2012
@vecernicci no vsak prave 😞 oni chceli len biely, na nijaku inu farbu sa nedali nahovorit, az na mieste som videla ze mali vyzdobu bielo zlatu , keby som to vedela aspon podlozku by som dala zlatu, ale co uz nevadíííí 😃 uvidim co povedia este stale neviem reakcie 😃 😃 😃

aj ja mam prváčika 😃 😃 😃 tak som zvedavá bo on taky komplikovany, ale tesiiim sa! teda on sa tesi tiez 😃 ale ja viac 😃 😃
pristela
2. sep 2012
@mia1111 andelicka ved aj mne trva dlho jedna torta 😃 ja sa s tym tak šišmem , mam to tak radsej , ked popri praci na torte zmrknem este par filmov 😃 😃 😃 ako skakat rychlo len okolo torty 😃
vlada111
2. sep 2012
@levandulka3 hej 4 pláty
vlada111
2. sep 2012
@simasa je svetový 😃
vlada111
2. sep 2012
@daducha ja som hneď vedela, že sú to tvoje tortičky, krásna práca 😉
vlada111
2. sep 2012
@pristela u teba aj ťažká klasika vyzerá dobre 😉
vlada111
2. sep 2012
@dadka212 krásny koník, stále obdivujem ako to stíhaš
vlada111
2. sep 2012
@mia1111
@reruna no kočky aj naša ide 1x do škôlky. Veru aj môj muž hovorí, že bude plakať 😃 Ale myslím, že naše dieťa sa tam nestratí, už jej chýba kolektív. Dnes sme boli kúpiť pani učiteľke kvetinku a máme aj nový ruksačik, nech to má dieťa veselšie 😉
vlada111
2. sep 2012
@pristela ten tvoj ešte nechodí do školy? Tak ten teda učiteľku položí na kolená s jeho hláškami 😃
levandulka3
2. sep 2012
@dadka212 krásny je 😉 ja idem robiť tento týždeň svoju prvu konsku hlavu :-| aký postup si volila ty? Ď. 😉
pristela
2. sep 2012
@vlada111 😃 😃 prave ze nie, on toho strasne vela vie, pocitat vie uplne uzasne , po tatovi dokonca bez problemov premeni jednotky akekolvek popocita eurasky atd. len sa s tym nikomu inymu neukaze, v skolke s p.u. nekomunikoval cele 3roky ]-( a aj to v tom tretom sa len vypytal na zachod, a kolektov tiez kaslal, sadol si vzdy do ineho rohu ,a lebo sa bavil len s jednym , tak sme zvadavy ako to dopadne 😃 ale konecne bude doma tichoooooooo
levandulka3
2. sep 2012
@lifinka ďakujem 😉 postup je na marcipánkach II. myslím že hned na 1. strane
popolo
2. sep 2012
@daducha krásné,zlaté ručičky.. 🙂 🙂
vlada111
2. sep 2012
@pristela no to ti verím, to si porobíš veľa doma. On je takéto číslo? Aj ste to nejako riešili, či?
daducha
2. sep 2012
babulky dakujem za vsetky likes,taaaak potesili x-) .Aj my mame doma prvaka, bude 1.A.,som zvedava ako to vsetko zvladneme :-N .Ale tak mamina je ucitelka, hadam si s nim poradim 😃 .Tu cirkus nebude, ide do triedy s celou partiou zo skôlky, skôr ocakavam cirkus od mensieho, ide sice uz do dvojky triedy v skôlke,no prvy tyzden po prazdninach bude urcite tazkýýýý :-S
anibas
2. sep 2012
@simasa @daducha @katulkaaaaaa @dm1 kráááááááááásne x-) x-) x-)
anibas
2. sep 2012
@pristela tvoja biela je úžasná - oni majú otrasný obrus !!!!! :-p :-p :-p
anibas
2. sep 2012
joooj - a Filip zajtra prvýkrát do MŠ, a Beba na SŠ :-| :-| :-| :-p :-p :-p 😕 😕 😕
miciatko
2. sep 2012
@dadka212 nadherni konik a ze rychlovka .. , chcem sa spytat mas tam ten travovy podklad na podlozke, navrchu mas aj foliu ci nie, to je ten z Kiki ze?,
artepf
2. sep 2012
ahoj holky, prolítla jsem to tady za dva předešlé dny a:
@pipka @dadka212 @dajna11 @anibas @mrka2 @ajka82 @eliska22 @dada2007 @vlada111 @jakelina @pristela @lawli @simasa @daducha padám na zadek z těch všech vašich dortů, nestačila jsem si je ukládat jako inspirace, to už fakt ani nemusím chodit na jiné stránky hledat dorty x-) x-) x-) 😃 , jste opravdu moc šikovné 🙂 .
Přidávám svoje dva, ten první jsem dokonce zkusila odeslat do soutěže v časopisu Dortománie - téma bylo vše, co žije na vodě nebo pod vodou, pro mého dědu, nadšeného rybáře a druhý je pro mého Kubíčka, který nastupuje zítra do školky, tak aby něco přinesl na přivítanou 🙂 . Nakonec jsem se rozhodla pro dort, muffiny zkusím třeba příště, ale jsou pro mě prostě pořád pracnější než dort :-p .
jakelina
2. sep 2012
@artepf oba jsou vymakané a ten rybářkský, no fakt žasný, ty ryby dole jsou jak živé a všechny ty detaily, jsi se pohrála co. Moc držím palce, ať soutěž vyhraješ. 😉
miciatko
2. sep 2012
@artepf jee dedko bude mat radost aky dobry ulovok ma . . . 😃 😃 😃 😃 😃
lara1705
2. sep 2012
prosim vas napište mi niekto nenaročny recept na poťahovaciu hmotu
aduskatt
2. sep 2012
@lara1705 mas ho na prvej strane tejto temy
mates22
2. sep 2012
@lifinka Krásné je máš, já bych s nemocnejma prckama neudělala snad nic, oni jsou vždycky tááák protivní, když jim není dobře a furt se po mně plazej. Já teprva tu druhou desítku načínám, tak peču jen pro domácí a občas někam na návštěvu, pro cizí nee - to se zatím bojím.