Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikulqa
3. sep 2012

moja piatkova lienka....prva...inspiracia od niektorej z vas...dakujem

zuul
3. sep 2012

@nikulqa krasna je. 😵

zuul
3. sep 2012

@pristela ze akaaaaaaaaaaaaaaaa torta! ty vole! uzasna, kde ty na to chodis.... wau.

mates22
3. sep 2012

@dm1 s tím dělením ve školce, u nás je to taky o jedné mocipaní a nikdo s ní nehne...sourozence zásadně dělí, prý by se jinak nezačlenili, kamarádi jí nezajímají a když už jsou spolu ve třídě, tak zas ani spolu u stolečku být nesmí, bo si to rozdělila už předem podle seznamu jmen, aniž by ty děti znala ☹ . Joj aj petice už se proti ní psaly a nic s ní nehne, manžel je štědrý sponzor............ ale malá to dneska zvládla nakonec skoro bez slziček, jen to ráno, a já se jdu uklidnit k dortíkům tady 🙂

ajka82
3. sep 2012

ja som tiez musela urobit toricku...taka tatinkova klasika banan coko, za to ze to zvladol, ze mu isla dcera prvy krat do skolky 😀 (a chcela som si vyskusat nove kliestiky, ale moc mi to s nimi neslo-hladke vlnky a ja mam este zubkovany oblucik, s nim sa mi lepsie veru robi 😕 ) a samozrejme kvetinky pre karinku ked zo skolky pride, tak moze oberat 🙂

mates22
3. sep 2012

@zuul mám uloženo z netu toto, hlavně ten druhý mi přijde super......... tchán to často hraje na počítači, tak je to moje inspirace do budoucna

eliska22
3. sep 2012

@dada2007 presne si to s tou škôlkou vystihla, takto je to u nás 😠 najlepšie na tom je, že ono sa udeľuje škôlkam výnimka, že môžu zobrať aj viac detí, ale máme novú riaditeľku v škôlke a tá si to nechce zobrať na zodpovednosť....ešte dva roky dozadu tam bola riaditeľkou moja sesternica a tá brala všetky deti, vždy si vybavila tú výnimku.....ale hold už tam nerobí 😔 a úplne najviac ma štve to, že sú tam deti, ktorých mami sú doma buď teda nezamestnané alebo na materskej a my čo ideme do práce nemáme kam ich dať 🙄
ale už dosť o škôlke .............

ja pečiem dnes tortu pre moju segru do roboty, má 30 tak jej robím 3 torty, jednu do práce, na sobotu má rodinnú oslavu, takže tam druhú a tretiu na oslavu s kamarátmi o dva týždne 😀
tú prvú a druhú už viem akú spravím, ale nemáte nejaké inšpirácie na tú tretiu???? nejakú peknú poschodovú by som chcela urobť, ale neviem akú, nič mi nenapadá 😅

eliska22
3. sep 2012

@nikulqa tá je krásna 🙂

vecernicci
3. sep 2012

holky, tak jsem byla u vietnamce a mám nakoupený ty lišty, abecedu měli jen jednu, ale příští pondělí bude zboží, tak jsem ho zaukolovala, že má nakoupit i silikonový formičky a další nový věci, čuměl na mě jako puk a pak mi to slíbil 😀 😀 😀
jinak koupila jsem tak tohle, jen za 149 korun http://www.dortisimo.cz/eshop/product.php?id_pr...

a byla jsem i v tom dortisimu, holky tam já nemůžu moc chodit, nebo doma zkrachujeme 😝 😝 😝
mám nakoupený nový hračky, tak večer budu zkoušet 😉

jakelina
3. sep 2012

@vecernicci to bych taky chtěla, ale už je mi trapné tě otravovat 😀 😝 😝 😝

sisix
3. sep 2012

Holčiny, nevíte náhodou z jakého těsta je míša řez co se prodává v cukrárně? I ta nápln by mě zájímala. Díky

pipka
3. sep 2012

jaaaaaj dva dni som bola bez internetu, abstak jak hrom 😝 😅
tak konecne pridavam tu moju opravenu "fuzatu" kittynku 😀

docitam vas snad vecer 😅 😅 😎

rapunzel1
3. sep 2012

@vecernicci Si dobrá, ja som už pokukovala po tej modrej z tejto sady,,baroko, mám ju doma požičanú, je úplne super a dobre sa s ňou robí, keď pôjdeš k číňanovi daj vedieť, budem prosiť aj ja takéto formičky. Na zraz som sa včera rozhodla že pôjdem aspoň kuk na druhý deň, tata sa podujal strážiť deti, tak hádam prežijú deti i tata.

miciatko
3. sep 2012

@vecernicci a nema tam este neake ine tie wiltonky??

miciatko
3. sep 2012

baby akuratsom tortu psa opuncovala a pomazala a pytam sa syatora ci sa mu to podoba na psa a on ze,, jeee to je pes ako prasa ´, no radsej som sa ani nepytala ako to mysli 😒

rapunzel1
3. sep 2012

@vecernicci teda, ak by ťa to samozrejme neotravovalo a chcelo sa ti vôbec, u nás ich majú v http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep..., ale za inú cenu, super si natrafila

mishulle
3. sep 2012

@sisix mám na něj recept, večer ho sem dám až kluci usnou

hejdita
3. sep 2012

@lussy23 hned pod dortu po prispevku dm1 je vysvetleni 🙂 ... take mna to napadlo jake by to bylo pect pro tak staruckeho cloveka 🙂 ale nepostastilo sa mi 🙂 a aby sa to nemuselo hladat nazad tak je to sucet 3ludi ktory mali narodeniny dohromady 🙂

vecernicci
3. sep 2012

@miciatko jiný nemá, ale slíbil, že přiveze na příští pondělí, že se mám stavit, já jsem brala jedinou, co tam měli 😉
@jakelina klidně, když je budou mít, tak ti ji vezmu, už toho mám plný šuplík 😀 😀
@rapunzel1 když je budou mít, tak ti ji vezmu a sobě taky 🙂

pristela
3. sep 2012

@vecernicci andelicka take se hlásim , když budou 😀 aj prosííím

sisix
3. sep 2012

@mishulle ok hodna diky

larah
3. sep 2012

Moja víkendová rýchlovka, 1. jedlý obrázok. Lepila som ho medom a po čase sa zvlnil. Ešteže to bolo len v rodine. Ako to robíte?

teodorie
3. sep 2012

Takže přidávám svůj třetí potahovaný dortík. Pro dcerku k svátku 😀 Není dokonalý, ale snad se zlepšuji. 😉 Bílý piškot z celých vajec, vanilkový a kakaový pribináčkový krém s malinami a jahodami 🙂

zrzulinka
3. sep 2012

hoooolky jako to si děláte srandu s těma dortama????? Jako padám ze židle, nechápu, jak tohle může někdo vytvořit, naprostá nádhera🙂 koukám jak blázen🙂 jste moc moc moc šikovné a tak prosííím o roceptík a postup, nějak jako pro ty blbý co méně chápou 😀 😀 😀 😀 no a ta alfa romeo je neskutečná, jak odlepený logo z autí opravdu smekám 😉 😉 😉 😉

larah
3. sep 2012

@zrzulinka to je jedlý obrázok,nie moja práca

zrzulinka
3. sep 2012

@larah ahááá ale i tak je to moc povedený😀 fakt zírám a to jsem si myslela, že umím péct, prdek 😀 😀 a jaký děláte krémik do dortu?

larah
3. sep 2012

@zrzulinka v tejto je čokoládový podla Vladky a chutí nám aj pribináčkový

eliska22
3. sep 2012

kočky robila ste niektorá už nejakého robota z lega????????? prosím nejaké legové inšpirácie nemáte uložené?
a ešte otázočka ako urobiť tú lego kocku? 😕

zrzulinka
3. sep 2012

@larah tý jo🙂 a nemá některá receptík na lehký krémik, který by šel do korpusů? Na svatbě jsem měla takový světlý, lehounký, málo sladký a nikde na netu nemůžu sehnat☹