Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
3. sep 2012

@pristela - jááááááááááááááj, no jasné,už si spomínam, že veď si vravela, že je z Afriky, ale svet je malý a možno je medzi nimi nejaká spojitosť (a možno nie 😉 , možno sú len menovci), ale aj tak som rada, že som si takto nečakane oprášila krásne spomienky a takto príjemne zakončím deň 😵 . Aj tento PinkD, ako ho volajú domáci, bol neskutočne charizmatický a srdečný človek a vôbec nedal pocítiť, že je "za vodou", ani by som si to nevšimla, nebyť toho nádherného historického domčeka a toho luxusného Masseratti pred domom 😀 .

aduskatt
3. sep 2012

@vlada111 v pohode moja, len az dnes si objednali svadobku a na stvrtok, inak by mi nechybala🙂

dajna11
4. sep 2012

@pristela úžasná veru je.....

dajna11
4. sep 2012

dobré ránečko babenky,potrebujem súrne poradiť,bo nemám skúsenosť....ešte som nerobila 3poschodovu tortu....mám každe poschodie dať na nejaký stojan?ako nemá ho byť vidno len ako to vystužiť,asi iba špajlami nebude stačiť nie???a má byť cez celu tortu poprekrývaný ten závoj či čo to býva,tá látka,ako vodopád....mám to niečim prichytiť či nechať len v tom tvare zaschnuť?a ktorá ste robili 3 poschodia...asi akú to má váhu?neviem si to predstaviť...ale tak 1OKG?díky za rady... 😀

zdenallicka
4. sep 2012

Holky, nezapomeňte na mě s tím stencils, prosím???

(prosba o stránku zpět)

Děkuji! 🙂

zdenallicka
4. sep 2012

@dajna11 Já to dělám tak (na radu Pristelky), že si obalím tenký karton fólií a dám ho pod každé patro a to patro ještě propíchám slámkami na pití a do nich zastrčím dvě špejle.. ta kartonová podložka je průměrově a ždibec menší než to patro nad ní, aby nebyla vidět..

A s tou látkou neporadím, ještě jsem nedělala..

simasa
4. sep 2012

@zdenallicka Ja som to skusala len raz aj to s royal icingom a neslo mi to moc dobre 😝 mozno s tou cerou sa to lahsie robi. A vraj je dobre, ked je torta troska zvlhnuta - vtedy sa tam ta folia dobre prilepi. Lenze ked sa odlepi, zostava to flakate. Tak ja neviem - prestriekat potom este perletou alebo ako? 😕

aduskatt
4. sep 2012

@dajna11 ja som trojposchodovku davala na dna z malych umelohmotnych tanierikov, tym padom netreba ani obalit a je to tenulinke a samozrejme slamky........

pristela
4. sep 2012

Holy zrovna som vlozila ako schovávam podlozku na poschodacky ja, netusim ci je to podla nejakych predpisanych postupov, ale mne to je takto najlepsie 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228799... @dajna11 mozno to pomoze zrovna aj tebe 😀 ja vystuzujem a davam na zvlast podlozky kazdu poschodacku , aj malu, uz len pre moj kludny spanok 😀 a hlavne ze si ich pak mozu rozdelit na zvlast taniere a krajat kazdu samostatne,vystuze ja davam slamky, ak ma byt torta tazka do slamiek strcim aj spajdle, závoj som neprichytavala nicim , len som prilepila vodou a vaha trojky, to moze byt rozne, ja som mala aj 5kg ale aj 17kg trojposchodacky 😀 tak v tom neporadim ☹

dm1
4. sep 2012

@aduskatt ja som si minule kupila tie tanieriky ze to budem davat na to ale som to veru zavrhla je to strasne ohybne a tym padom to predsa neudzi nie? mne to prislo ze sa ten tanierik bezproblemov prisposobi slamke a nebude drzat vahu ak by to kleslo ale tanierik sa ohne v mieste kde napr. nie je prave slamka... som sa bala to pouzit

aduskatt
4. sep 2012

@dm1 ja som s tym nemala najmensi problem. Zatial teda🙂

dajna11
4. sep 2012

@pristela díky,no ja tak rátam podla plnky a ako som robila také priemery osamote že to bude asi tak 9kg....no to najmenšie poschodie len tápem lebo to som aj ked robila,tak len pre nás a nevažila som to....no snád sa trafím...ale kočka si poslala kráááásnu ozdobu na tortu z anglicka,tak snád príde v poriadku sem 😀

miciatko
4. sep 2012

Baby sedim si na terase a zrazu vybehne bundasik tak si tu na dvore hovieme spolu 😀 😀 😀 😀 😀 , dufam ze sa mi podarilo vycarit usmev, krasne rano babule .. . .

pristela
4. sep 2012

jee holky prisla mi sprava na tu tortu 😅 , ja mam taku radost , prepacte ze vam to sem davam, ale aspon budete vediet ze ta marlenka bez valkania je dobra, tí africania su totiz blazni do marlenky a holka im ju vozi vzdy ked ide do afriky 😅 , tu ta sprava :
- Ahoj Zani torta sa cela zjedla na jeden krat ,moj krstny mal az styri kusky a aj ja som kostovala vsetky poschodia a naozaj klobuk dolu,takto piect bola fantasticka,najviac chutila ta marlenkova za nasim stolom ale aj ta mrkvova ze bola dobra tam bolo asi pernikove korenie? bolo to zaujmave,si mozes otorit niejaky obchod z tortami a zakuskami,mas nato si sikovna a fotili ju osto sest sa pacila bola vazne nadherna. nemusis sa bat

a holky vcerajsia, taka rychlo, rychlo , jednoducha , pre susedku 😅

pristela
4. sep 2012

@miciatko jeeej , to je milá fotočka 😅 😅 😅 😅 suprový je, len aby ti nezdrhol 😀

miciatko
4. sep 2012

@pristela tesim sa stebou ,uz len ten obchod otvorit treba 😉

jakelina
4. sep 2012

@miciatko ten je krásný.

@dm1 já taky dávám ty plastové talířky, vystřihnu si podle velikosti patra a vždycky to drží a nikde se to neprohne. Ale když se ti to nezdá, tak dej karton. 😉

lucula73
4. sep 2012

@pristela no krásna odozva,to ťa fakt muselo už ukludniť 🙂
a aký krém si dávala do tej marlenky??salko,maslo,či?

muffinka8
4. sep 2012

@pristela ten recept na tvoju marlenku nájdeme aj niekde tu? 🙂 a tá zelená torta je veľmi milučká 😵

vlada111
4. sep 2012

@aduskatt jasné, dnes som v Nitre, ale prinesiem zajtra 😉

lucula73
4. sep 2012

@muffinka8 myslím že toto je on,už tu bol niekoľko krát
http://tortyodmamy.sme.sk/zakusky/marlenka-bez-...
len ten krém neviem....zato som s apýtala,aký dávala @pristela 🙂

muffinka8
4. sep 2012

@lucula73 @pristela woow, vyzerá dobre ten recept a jednoducho 🙂 už mi vareška v dlaniach poskakuje 😀 len by ma zaujímalo, ako asi dlho sa pečie jeden plát, aspoň približne a akú hrubú treba tú vrstvu natrieť pri pečení na plech.
A môžem si to salko uvariť aj deň dopredu? prípadne aj tie pláty napiecť dopredu? lebo v jeden deň by som nestíhala.

zdenallicka
4. sep 2012

@pristela Ty růžové klikyháky jsi dělala pytlíkem? Bílková poleva? A jaké pytlíky používáš? mně vždycky všechno praskne.. 😝 😝 😝

lokalistin
4. sep 2012

@pristela wow ta je krasna no vidim to tak,ze na ten kurz kvetov k tebe urcite musim dojst tie ruze mas stale krajsie a krajsie a teraz sa tusim ani lalii uz nebojis

pristela
4. sep 2012

@lucula73
@muffinka8 holky ano je to ten recept, davala som ho včuleky do temy plnky, kremy ci aka to je .
a plnku no ja som jej robila ted na kilaaaaaa, bo aj v tej bielej svadobke bol karamel, slahackovu som nedavala kedze to slo na svadby kde to stoji dlhsi cas, robila som - salká uvarene na karamel + upaleny cukor na karamel + karamelovy puding + maslo

@zdenallicka jo bielkova poleva zafarbena, pytlíkom zdobene , tu vidís: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228755... uplne obycajny mikrotenovy sáčik, ale niekedy som robievala aj v takych sáčkoch uzatvaratelnych tie su pevnejsie, len mne je lepsie ked si mozem omotat okolo ruky a do ruky vacsiu cast sacku.

muffinka8
4. sep 2012

@pristela a tú plnku čo je v recepte si neskúšala? a maslo doplnky, klasika 82% ?

pristela
4. sep 2012

@muffinka8 ale isto je dobra aj ta, ved je to skoro to iste len ja tam pridavam este skaramelizovany cukor, aby to malo viac karamelovu farbu a aj na chuti to urobi rozdiel , holky pouzivaju casto aj len salko skaramelizovane s maslom a maju to mnam 😉

muffinka8
4. sep 2012

@pristela a ktora plnka sa ti chutou zda blizsie k original marlenke? Lebo ja si teraz neviem vybavit. A povies mi prosim postup na tvoju plnku s tym karamelom co a ako, lebo take nieco som este nerobila. Alebo je ten postup v receptoch?

jablonka333
4. sep 2012

viete mi poradit prosim najlepsiu ciernu gelovku a aj kde ju objednat aby prisla do piatku? dakujem za rady!

rapunzel1
4. sep 2012

Baby sa mi podarilo si urobiť väčší korpus ako som si myslela, keď použijem po prekrojení len dve časti a tretiu odložím do chladničky na druhú tortu?, bude to v pohode, keď tá druhá torta pôjde preč až v sobotu??