Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sse
1. júl 2010

@mimikuku stránka je www.peceniehrou.sk

a piškotove cesto bez váženia : 6 vajec, 6 PL cukru, 6 PL polohrubej múky, trochu prášku do pečiva

veľa šťastia pri pečení 🙂

mimikuku
1. júl 2010

@sse cukor práškový, a olej alebo voda? nic len to co si pisala?

mimikuku
1. júl 2010

@petusko nevadi..🙂idem hned mrknut na tu stranku -sa tesiiiiiiiiim

benjik
1. júl 2010

@henikav no to je zvěrstvo,hrozné. Ještě,že jsi pojištěná,ale ty fotky,škoda ☹ useknout jim ruce.
@vinka: australský čajový koláč: 200 gramů cukru vymíchat v pěnu s 2 van. cukry a 150g másla,přidat 2 vejce, a na střídačku přidávat 300ml mléka a 400g polohrubé mouky s jedním pytlíkem kypřícího prášku. Vystačí na běžnou kulatou formu,péct při 180 stupních dozlatova.

sse
1. júl 2010

@mimikuku len to čo som písala a cukor ja dávam práškový a mamina kryštálový takže je to asi jedno, aký máš po ruke 🙂

mimikuku
1. júl 2010

@sse jeeeeeeeej a vsetko len dokopy dat ,a lebo zltka s cukrom vymiest a potom na koci pridat penu z bielkov?

sse
1. júl 2010

@mimikuku žĺtka s cukrom potom múku s práškom do pečiva a jemne zamiešať vyšľahané bielka.

mimikuku
1. júl 2010

@sse dakujem si zlata. tak uvidime co z toho vznikne ked sa do toho pustim 🙂

sse
1. júl 2010

nemáš za čo ďakovať, nech sa vydarí 🙂

vinka
1. júl 2010

@mimikuku ale je recept dáky,že kolko vajec tolko lyžíc cukru múky ale neviem ho presne takže neradím. 😉

vinka
1. júl 2010

No kukaj kým som sa spamätala už ho sse napísala. 😀 😀 😀

beruska2x
1. júl 2010

@vinka tak jsem zkousela motylky a slo to.. jen orezat je to piplacka, mozna by bylo lepsi to nechat chvili zaschnout... ale mam je 😀 tak dekuji...

jsem rada ze to k necemu je i kdyz ten malinkatej je tak pidi 😕 ze to je mazec...

vinka
2. júl 2010

@beruska2x som rada,že som pomohla.A mne to išlo celkom v pohode orezať 😉 Potom som to ešte popritláčala a vylupla 😀

petusko
2. júl 2010

Dobre ranko, tak som vcera neskoro v noci dokoncila tortu, skusila som aj vykrajovacky, ale bud som mala zlu hmotu, alebo som to mala natenko vyvalane, lebo sa mi tie lupienky pri davani na tortu olamali, tak som narychlo robila druhe a este takymi makkymi zdobila. chcela som ich vsetky take zdvihnute.
aj pismenka som tam len polozila, teraz to musim este rychlo nalepit.

vinka
2. júl 2010

@petusko krásna tortička 😉 Joj jak by som si dala. 😀

petusko
2. júl 2010

@vinka, ved dobehni 😀 ale vies, ze aj ja sa na nu tesim? 😀
dala som do nej tu tvarohovu plnku s broskynami 🙂

beruska2x
2. júl 2010

@petusko 😉 teda moc pekny dortik... chci podobny udelat v zari nasim k vyroci svadby 😉 formu mam, vykrajovacky taky tak uz jen aby to vyslo 😀

hejdita
2. júl 2010

ahojte dievcata...idem vas pozdravit po dlhej dobe pretoze sa vcera mi bola oznamena objednavka na dnes tak vypekam od rana a tesim sa....ma to byt na vytanie obcankov pre dve deti zaraz....chlapci tak robim vysoku gulatu premyslam ze modru a nastirham si sablony lietadiel a nalepim na kraje lietadla a nad nimi oblaciky......tak som zvedava ako sa podari 😀

a chcela som sa opytat kedze uz mi bude dochadzat domaca marmelada a babicka mi ziadnu neda lebo nieje ovocie ako to riesite vy s marmeladou???? ja som davala na kazde patro...tak som z toho taka rozladena ze ako to budem robit va davate normalne kupovane ak nemate domace tie ktore nemaju domace??? 😕

beruska2x
2. júl 2010

@hejdita ja kupuju marmosku v Lidlu, maji boruvku, jahodu, merunku ,broskev a tresen.. jsou moooc dobre, fakt v nich je i ovoce... 😉 jsou vyborne a myslim asi 35,-Kc uz domaci od mamy ani nedavam, prijdou nam kysele 😅

daniz
2. júl 2010

Ahojte, mne keď dojde domáca , tak kupuje takú tú záhradnú zmes - je červená a nie je taká hrozne sladká.

sloniiicek
2. júl 2010

@bianca - dakujem za pochvalu. 😀

@beruska2x - tak dcere zostala plastelina a mne tie vykrajovatka. 😀

@benjik - tie vykrajovatka su uplne vpohode, vobec to nenechava ziadnu stopu. len to troku obrezem nozikom, ked to zatlacim do hmoty, tak tie hrany nie su ostre, tak mi obcas trocha hmoty tenkej zostane okolo pismenka, tak to jemne obrezem a bez problemov sa s tym robi.

beruska2x
2. júl 2010

@sloniiicek 😀 to jsi ji pekne osulila 😉 ja pismenka jeste nezkousela 😅

vinka
2. júl 2010

@sloniiicek že mne vykrajovatka dcere plastelína. 😀 😀 😀 😀 jak som sa z toho nasmiala.Ved aj moja malá dostala také náradie a valček zlomila rúčky tak som si zobrala ja ten valček radielko som jej čorkla a ked s ním robím vždy kričí to je moje potom mi to vátis? 😀 😀 😀 Ale furt ked to umyjem šupnem ku svojemu. 😀

vinka
2. júl 2010

No ja mám tortu skoro finito.Ma desila taká torta ale zladiť pekné farby a je to hned krajšie. 😀 😀

beruska2x
2. júl 2010

tea holky ze se nestydite 😝 😀

beruska2x
2. júl 2010

@vinka dej foto 😉

sloniiicek
2. júl 2010

@vinka - co jej ine zostalo, esteze to tak nevnima. 😀 zatial je jej to jedno. 😀 ale s plastelinkou sme sa uz hrali a robila som jej kvietky. a vcera so mnou zase skusala modelovat kvietky. brala moje naradie. 🙂 a tvarila sa dolezito, hoci valkala vlastne len tu penovu podlozku. chi chi.

vinka
2. júl 2010

Baby toto je môj dnešny výtvor.Chýba mi niečo na tej torte. ☹ ☹ Príde mi taká fádna.Poradte niečo čo dorobiť

vinka
2. júl 2010

@sloniiicek ved aj moja Vivien sa tvári dôležito.Dnes valkala žltú hmotu to jej dám kúsok.a mala som v chladniče z minula žltú a to už bolo málo a bola taká nepekná.Tak som jej to dala.A si valkala a Chiara išla k nej a ona nemozes ty si este majicka.To jem mi veuke zeny mozeme 😀 😀 😀 😀

benjik
2. júl 2010

@vinka co třeba kytku na lem dortu,jednu větší,třeba slunečnici,jinak je pěkný.