Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

julinka25
20. jún 2009

sisi nieco uzasne krasne ta torticka!!!!Vôbec nie je vidiet, ze si ju robila na poslednu chvilu, vydarila sa ti! 🙂

cessy
20. jún 2009

dievcata krasne torticky

sisa ten patchwork si ako prifarbila??je to super 😉

lenka.pav
20. jún 2009

kocky, aj ja vas chvalim 😉 , to prifarbenie je ozaj supis.
ali, dakujem za popis, takze sme sa dockali 😀 😀 😀

sisa.b
20. jún 2009

tak ja som konecne dospala zameskane 😝

dakujem holky, ale ja sa z nej neviem tesit, ked viem, ako som si ju predstavovala a ako dopadla ☹

ten patchwork som prifarbila stetcom nasucho perletovou farbou, len to na fotke nie je vidiet. rada by som vedela, ako s tym mozu vykrajovat. mne to teda neslo ani cez mikroten, ani normalne, ani s namastenymi ani maizenovymi vykrajovackami... 😒 musim sa toho este vela naucit 😝 rada by som vedela, ako robia tie krasne bordury okolo torty

graziela
22. jún 2009

Ahojte,
tak my uz mame oslavu za sebou..Torticka sa mi celkom vydarila, az na ten farbeny marcipan, neviem preco, ale zasa sa mi po farbeni rozpadaval... ☹ Povodne som planovala tie kolieska na torte vykrajovat, nakoniec som ich musela vysulat...
No a torticky boli vlastne dve! Ostali mi okrajky a aj plnka, tak som sa rozhodla v posl. chvili, ze manzelovi urobim prekvapko...No, posudte sami, fotky som pridala... 😉

cessy
22. jún 2009

graziela no parada...a ta pre ocka...nemam slov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
"super"

sisa.b
22. jún 2009

graziela, super 😀 ocko musel mat velmi velku radost 😀 😀 😀

a z akeho marcipanu robis? 😕 a preco 3x potahovana?

ja som si dnes urobila radost a objednala som si vykrajovacky 😵 😵 😵

cessy
22. jún 2009

sisa a ake, daj link... 😉

cessy
23. jún 2009

fiiiha to aka velka sada 😕 ...nooo s tym sa bude pracovať 🙂

retaux
23. jún 2009

Ahojte!
Tak ja som tento víkend urobila moju prvú tortu. Marcipán som robila v domácej pekárni, ale sa mi zdal dosť lepkavý, tak nabudúce budem musieť dať menej vody. Nebola som s tortou extra spokojná, ale snáď to už nabudúce bude lepšie. Fotku som dala do albumu.

alionuska
23. jún 2009

Retaux...no teeeda,ake babatko krasne si vytvorila! Super na to,ze je prva!!! 😉

graziela
23. jún 2009

Sisa,
to nie je 3x potahovana, ale moja tretia potahovana 😲 😉 Marcipan robievam doma falosny:200g cery, 200 prask. cukor, 150g sus. mlieka...
Retaux,
krasna torticka a paci sa mi napad s babätkom 🙂

alionuska
23. jún 2009

Graziela,a to mas dobry recept??Mne sa zda,ze tam ide nejako moc tej cery...este som taky nerobila... 😅

graziela
23. jún 2009

Alionuska,
mam takyto zo "sunarovych rezov", to su tie kocky, ktr. su este obliate napoly cokopolevou 😉 Videla som aj ine recepty, kam ide menej cery, tie odskusane nemam... na potiahnutie torty mi tento moj vyhovuje, ale na ozdobovanie a prifarbovanie to nie je ono...
Bola by som rada, keby tu niektora zo sikuliek, co robia doma marcipan hodila svoj osvedceny recept... 😉
Ja sa najblizsie chystam vyskusat hmotu MMF, tie vyzeraju naozaj krasne...Kupila som si origos Marshmallow pen. cukriky, tie ruzovo-biele...
Alionuska, ty si to tusim niekedy pisala, ze ked chceme farbit tuto hmotu, tak treba tie cukriky najskor pred upravou umyt vo vode a potom dofarbit, ci sa mylim?

cessy
23. jún 2009

retaux dobry napad, vydarena torticka, paci sa mi... 😵

a ake susene mlieko pouzivate??laktino??

cessy
23. jún 2009

graziela umyvaju sa len HARIBO tie velke ruzove buchticky,ten ruzovy cukor sa umyva 😵

graziela
23. jún 2009

Cessy, dakujem, zatial som sa tym este nejako nezaoberala, ale urcite budem mat viac otazok, ked sa budem chystat piect dalsiu torticku 😉
Ja pouzivam Laktino 🙂

cessy
23. jún 2009

a ktore??modre, zelene, alebo cervene???

😉

sisa.b
23. jún 2009

retaux, torticku mas krasnu 🙂

graziela, tak som to nepochopila, prepac 😀 😀 😀

cessy, ta sada je vraj najlepsia, preto som ju objednala 😕

graziela
23. jún 2009

Cessy, tusim modre, polotucne to je 🙂
Sisa, v pohode 😲

retaux
24. jún 2009

Ďakujem, baby, ste ma potešili 😵 lebo MM frflal, že či chcem ísť na krst s takouto amatérskou tortou 😅

sisa.b
24. jún 2009

tak podla mna si nou musela zozat riadny uspech 😉

cessy
24. jún 2009

aj podla mna je uplne super.....a ziadna anaterska....krasna je 😉

laluchova
24. jún 2009

ahojte...neviete mi poradiť kde by som kúpila aj cez net svadobné postavičky????aj vtipné....dík

cessy
24. jún 2009

laluchova skus tu pozriet 😉

http://www.cukrarskepomocky.sk/eshop/cat-7/

cessy
24. jún 2009

tie v strede stranky su peknucke 😵

cessy
24. jún 2009

http://www.megi.sk/megi

poznate tuto stranku????ja som ju len teraz objavila...jeej tie podlozky na marcipan.....normalne som sa zalubila.a pozeram, ze je to v Nitre, kusok od nas 😅

cessy
24. jún 2009

halo tu nikto nieje??? 😕 pisem si sama zo sebou?? 😕 😕 😠 😅 😅 😅 😅 😅