Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
10. sep 2012

@aduskatt ju tu chci ja a jaky k tomu davas korpus?

aduskatt
10. sep 2012

@sisix myslis tu kavovoorechovu? k tej som davala orechovy piskot🙂
1,5 dl Nesca, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka alebo trochu van cukru,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, 5 dkg zomletych orechov, rum podla chuti ( ale nemusi byť)
Z kavy, muky, mlieka a vanilky uvarime hustu kasu a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom. Dokladne vymiesame,pridame zomlete orechy, potom rum

dada2007
10. sep 2012

.....baby z Topolčian...........hore na obchodnom, čo je ten číňak........tak tam majú pre ,,nás" tri regále 😵 😵 😵 ......vykrajovačky, valčeky....atd....skúste kuk 😉

micmo
10. sep 2012

@jakelina dekuji,skusim to a uvidim jak to pujde

@zuul diky za tip,uvidim jeste co pouziju jestli karton nebo ty talirky. Jinakjeste se zeptam ty jsi teda vyztuzila nejakym klackem vsechny tri dorty do hromady nebo jenom tema brckama??
Fakt dekuji za rady, uz aby tobylo za mnou 😖
ja taky doufam, ze to cestu dobre zvladne, budemin. dva dny chlazeny tak snad jo..

sisix
10. sep 2012

@aduskatt jespte mi prozdrad, to das do piskotu jen orechy a upeces? Diky moc v zijnu upeu kamosce, miluje orechy

aduskatt
10. sep 2012

@sisix cast muky nahradim orechmi a peciem ako klasicky piskot

janula.h
10. sep 2012

baby keď objednávate z Tfornaxu kedy dôjde tovar???

aduskatt
10. sep 2012

@janula.h mne na druhy den, teda ak samozrejme neobjednavam vecer, to potom az na treti

njonja
10. sep 2012

@aduskatt , @zdenallicka, @dadka212, @sisix, @nika1985 dakujem dievcata za rady🙂

njonja
10. sep 2012

@pristela uzasny darcek! Ja milujem taketo originalne a rucne robene veci🙂 Chcem byt tvoja svagrina!!!!! 😀 😀 😀

mia1111
10. sep 2012

@lucula73 , @muffinka8 - piekla som každý plát osobitne, nakreslila som si na papier na pečenie rozmer cca 21x25cm (obkreslila som ráfik, čo mám doma), cesto som natrela vždy kúsok aj za ten nakreslený rámik, vyšlo mi na 5 plátov cesta a odrezky som pomrvila a použila na posypanie vrchu a bokov. A aby som mala rovnaké všetky pláty, tak ma napadol takýto zlepšovák - na už upečený plát som priložila znova ten ráfik, podľa ktorého som si kreslila šablónu, trošku som ráfik pritlačila do cesta, tak sa mi otlačil ten formát a už som ho len nožom orezala - dostala som 5 rovnakých plátov.
@vlada111 - áno, robila som podľa Teba a plnka bola úžasná, dnes mi mm písal sms, že po obede vytiahol v práci box s nakrájanou marlenkou, čo som mu zabalila, že bude mať na 2 dni ku káve on aj kolega, tak vraj o minútu už nebola ani omrvinka 😀 😀 😀 , dokonca šéf (nikdy sme sa nevideli), si ma chce objednať, keď bude vydávať dcéru, že im napečiem, lebo mu chutila viac ako originál 😵 😵 😵 😵 . Ešte raz ĎAKUJEM 😵

dadka212
10. sep 2012

@mia1111 aký recept si presne robila? dáš ho do receptov prosím? chcem skúsiť aj inú marlenku dík 🙂

abriela
10. sep 2012

@dadka212 nepoznas marlenku bez valkania? 😉 Staci zadat do googlu. Rychle, fajne, jednoduche

dadka212
10. sep 2012

@abriela nerobila som to ešte, recept poznám, ja som robila len originál marlenku, ale @mia1111 písala, že to robila podla @vlada111 tak preto, že si to asi nejako upravili 😀

abriela
10. sep 2012

@dadka212 tak aj ja som zvedava na recept 😉

zuul
10. sep 2012

@aduskatt dakujem. moze byt aj kavovoorechova, prosim das mi recept? a ako robis s tou abecedou? dakujem ti.

zuul
10. sep 2012

@ajka82 dakujem ti. a dobre sa s nou robi?

hankyt
10. sep 2012

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26293
ahojte som tu nova,tuto Marlenku pečiem ja ,dam si 5 papierov,rozdelim si cesto a pečiem je to rychlovka

sisix
10. sep 2012

@aduskatt super dik

aduskatt
10. sep 2012

@zuul 1,5 dl Nesca, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka alebo trochu van cukru,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, 5 dkg zomletych orechov, rum podla chuti ( ale nemusi byť)
Z kavy, muky, mlieka a vanilky uvarime hustu kasu a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom. Dokladne vymiesame,pridame zomlete orechy, potom rum
a uzasne to prevoni celu kuchynu🙂 ja som chodila cely vecer fetovat🙂

aduskatt
10. sep 2012

@zuul s tou abecedou robim cez mikrotenovy sacok🙂

renlu
10. sep 2012

Není tady nějaká maminka z Prahy která by zvládla vyrobit do této soboty dort?Měla jsem objednaný u jedné paní,ale dnes mi to zrušila ☹.

pristela
10. sep 2012

holky nemate postup alebo len obrazok na peknu postavicku macicky z potahovky?

eliska22
10. sep 2012

@pristela ja som raz robila túto mačku máriu 🙂

vecernicci
10. sep 2012

děvčata, mám dilema, chtějí po mě na pátek udělat dort raketu, ale nastojato a aspoň 50 čísel vysokou, asi budu muset dělat konstrukci, co? jako v Americe 😀 😀 chtějí tuhle http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=...

baby raďte, raďte jak na to 😉 někdy si už připadám jako konstruktér a zootechnik v jednom (zootechnik jsem vyučená, ale konstruktér 😝)

aduskatt
10. sep 2012

@vecernicci ja by som to robila asi ako poschodku a vystuzovala tak ako pises............

dadka212
10. sep 2012

@vecernicci 50cm? 😨 ty kokso tak to chcem vidieť ako bude vyzerať 😉 určite by som to nejako vystužila stredovou tyčou a medziposchodia presne ako píšeš ako v báječných tortách 😉

sisix
10. sep 2012

@vecernicci jako u usa 😀 😀 😀

sisix
10. sep 2012

holky prosim pomo .... dort pro cyklistu k 50tinam. Mate nejakou inspiraci???? Diky

muffinka8
10. sep 2012

@mia1111 aha ... ja som myslela, že upečiem na celom plechu a potom orežem okraj a buď to dám na polovicu alebo na štvrtiny.
A ten recept je iný ako dávala pristela do receptov? Dáš aj tvoj?