Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. sep 2012

@mia1111 no naša to isté, aj ma na to segra upozorňovala, že nech sa neteším, že prvý týždeň sa teší do škôlky. Detičky na to prídu, že to nie je sranda a že to nie je len na chvíľu. Alicka dnes za mnou vybehla z triedy ku východu, no veru priznám sa, že to znášam dosť ťažko a to som teda dosť veľká bojovníčka, ale keď ide o Alicku som nejaká citlivá 😒

desmodka
11. sep 2012

baby mohli by ste mi poskytnut nejake pekne vesele jednoduche inspiracie na kvetinkove torty (ma byt v tvare srdca) ??? DAKUJEM

abriela
11. sep 2012

@mia1111 hladam ten tvoj upraveny recept a neviem najst. Nedas do receptov, nech ho lahko najde kto bude robit marlenku. A pridaj aj svoju foto, vyzerala uzasne

simasa
11. sep 2012
timonko
11. sep 2012
mia1111
11. sep 2012

@daducha - úúúúúúžasné, Ty máš tak milené tortičky, že nechápem 😵 😵 😵 . Včera, keď som hľadala tie hnedo-biele inšpirácie, tak som náhodou natrafila na takú, ako sú tieto Tvoje svadobné srdiečkové s veľmi podobnými postavičkami, už Ťa asi niekto kopíruje 😀

petkaa28
11. sep 2012

Baby ked robite kliestikmi ozdobny lem okolo torty na vrchu - potahovka musi byt o cosi hrubsia? Nechcem ju pretrhnut

mia1111
11. sep 2012

@vlada111 - tak sme na tom rovnako, som presne taká, ako Ty...ja som počúvala v chodbe pod nástenkou, či ho budem počuť plakať... neplakal dlho, fakt kratučko, ale zato intenzívne, pani riaditeľka už vie, ako naňho, tak ho ukľudnila, ale trhá mi to srdce, keď ho počujem za mnou plakať ☹ . No snáď si na škôlku zvyknú a tieto ranné plačlivé scény rýchlo pominú ☹

mia1111
11. sep 2012

@abriela pridám, jasné, ale nápad bol od @vlada111 - jej treba ďakovať 😉 😵 😵 😵 😵 , ja som to urobila podľa nej 😉

daducha
11. sep 2012

@abriela no zatial nic a som z toho nestastna 😢 .Pocas mojej MD sme sa totiz stahovali z BA do Kosic a najst si tu pracu po materskej je utopia.Hladam, hladam a zatial tortickujem,pevne verim ze sa to podari 😵 .

@jakelina no pani a ja stazujem s prvakom a skôlkarom 😀 .Je to uplne sialene, mi im na skolu setrime uz teraz .Jeden kruzok co si maly vybral 40 Eur na rok,chodi na plavanie 20 Eur tyzdenne a k tomu dalsie poplatky.Ale tak hadam to najhorsie mame za sebou a uz potom iba kazdy mesiac strava a maleho skôlka .Ale ktovie cim nas este prekvapia 😀 😀 😀

pipka
11. sep 2012

@mia1111 @vlada111 nebojteeee, kriza v skolke vzdy pride..to je fakt vynimka, ze nie 😉

aale bude aj doba, ze nebudu chciet ist domov...tak sa na to teste 😀 😎 😎
z vlastnej praxe 😉
ako ucitelka milujem, ked deti nechcu chodit domov ani o pol piatej 😠 😅 😅
ja mam radsej tie urevane co o tretej pelasia k maminkaaam pekne 😀 ja milujem urevane septembre 😅 😅 😀
sa tesim, takto o rok uz budem sopliky utierat a milionkrat denne hovorit "neboooj, maminka prideee" 😉 😀 😀 😀

jakelina
11. sep 2012

@daducha taky všem spoříme už od narození, jinak by to nešlo zvládnout. 😝 A kluci chodí celé prázdniny na brigádu.

dm1
11. sep 2012

@micmo skus tento prepocet lebo kazde cesto aj truba je ina. tam zadas priemer a vysku + pocet vajec a potom si to das prepocitat na inu velkost

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

daducha
11. sep 2012

@mia1111
@vlada111 vydrze baby,bude to dobre.Presne tym istym som si presla minuly rok.Prvy tyzden perfektny a potom to zacalo.Cirkus ukazkovy a to az tak, ze do januara som vzdala spanie,intenzivne ho pripravovala na to ze po Vianociach zacne aj spinkat a potom to bolo bez jedinej slzy.Ale keby som to mala este raz zopakovat,tak sa nedam zlomit 😀 😀 .Plakal aj teraz prve 4 dni, ale po prazdninach sm to cakala,uz je dobre.A minuly rok som teda plakala aj ja,ale tak aby maly nevidel a ked som ho pocula plakat aj cez otvorene okno na ulici,tak som musela utiect aby som sa nevratila.ale vsetko zvladol ,aj Vase drobceky zvladnu,drzim palceky nech je to cim skôr 😵 .

micmo
11. sep 2012

@dm1 Dekuji, to je super aplikace,jenze ja ten korpus jeste nedelala a nevim jak vysoky bude...Ale to je asi u vsech test podobne nebo ne?

dm1
11. sep 2012

@micmo hmmm tak potom to je tazko ked nemas odskusane aky ho mas vysoky pri 21-tke tak sa . A nemusi to byt u vsetkych rovnake ja robim piskot na jedno vajce 40g cukru a muky a to uz mas hned 240g cukru aj muky pri 6 vajickach a teda ho bude aj viac ako tvojho. Ja by som mala 21-tku uplne uplnu jak nie nad. A zalezi vela aj od velkosti vajicok

dm1
11. sep 2012

ty brdo tak uz nahodili ten cierny SV do shopu ze 7 eur 0,70 kg to je ina palka 😝 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/smartflex...

mia1111
11. sep 2012

@daducha - jooooj, ďakujem moja, no hádam si zvykne 😒 . On sa veľmi teší do škôlky, všetko tam má rád, nemá problém tam aj spinkať, všetko je OK, len akosi to ráno mu dojde, že keď vojde do triedy, tak ma celý deň neuvidí, takže jasné, že plače. Ja sa mu nečudujem, veď 2roky10mesiacov sme boli spolu denno-denne... No nepovolím, nemám na výber, ak zoženiem prácu, tak potrebujem, aby už bol v škôlke zabehnutý...

mia1111
11. sep 2012

@dm1 tak to je iná pálka, radšej budem klasický smarflex farbiť extragélovkou 😀

mia1111
11. sep 2012

@pipka - odpadávam z Teba, holka, Tvoje hlášky mi dodali more optimizmu 😀 😀 😀 , zajtra ho tam šupnem s úsmevom na tvári a budem sa tešiť na deň "voľna" 😀 😀 😀 , bo vo štvrtok je štrajk, škôlka je zatvorená, no Miško to ešte nevie - isto sa poteší 😅 😀

dm1
11. sep 2012

@pipka juj tak bodaj by takych uciteliek bolo viac. my mame teraz inu co min. rok a ta prosim pekne deti ktore rano pridu a placu po vstupe do triedy za maminkou potiahne za ruku a posle ich sa vyrevat do miestnosti kde spinkaju.... vratit sa mozu az ked prestanu.... kamoska na to vcera prisla ked jej schmatla placiaceho maleho a pocuvala za dverami... iny pedagogicky pristup pri detoch ktore poznaju 3 roky iba maminku a zrazu maju byt v skolke s cudzimi ludmi 😔

dm1
11. sep 2012

@mia1111 veru veru aj ja hovorim 😀

mia1111
11. sep 2012

@dm1 - to mi ani nehovor, že máte takú učiteľku??? Jeminenku, táto naša ho vezme, pomojká, ukáže mu nejakú hračku, aby ho zaujala a po chvíli už je dobre 😕 😕 😕 , keďže počúvam za dverami, tak viem, že už po minútke neplače ...

jakelina
11. sep 2012

@dm1 to je tak na stížnost, to je děsný přístup. 😝

micmo
11. sep 2012

@dm1 Dekuji za vycerpavajici odpoved, udelam ho asi z 10 vajec a kdyztak dopecu 🙂 Dekuji ti moc za pomoc 🙂

dm1
11. sep 2012

@mia1111 @jakelina nas mal zlate ucitelky min. rok ho mojkali vsetko teraz ma 2 a jedna z nich je takato.... som sa naseho pytala ze jeho tam este neposlala... ☹ . Dnes sa ta kamoska s tou ucitelkou rozpravala ze co je to za pristup ze si to nezela. ta sa jej snazila nakecat ze ona ho potom hned brala ako zavrela dvere a ona jej povedala ze klame lebo pocuvala za dverami... snad si vstupi do svedomia inak sa budeme stazovat inde

pristela
11. sep 2012

@ajka82 zlatinko ked ja si nepamataaam ☹ ☹ ☹ ☹ zabi ma , ale no neviem ☹

Holky no moj je prvak , skolu ma zatial rad , ale ta pani ucitelka ☹ kričí na nich , bucha po stole a teraz zas vymyslela stol hanby !!!! akoze na hlavu , ale snad ma moj silnejsie ego a nebude mat z toho traumu , no ked sa mi tu vcera triasol pri ulohe ze: snad mi to uzna a neposadi ma za stol hanby 😕 mi normal sanka padla 😕

aduskatt
11. sep 2012

@mamina1978 idem robit o dva tyzdne dalsiu taku, tak odfotim🙂

dm1
11. sep 2012

@pristela ty kokos to co ze stol hanby v prvej triede???? no mam dost 🤐

aduskatt
11. sep 2012

@pristela ty blaaaaaho,. divne ponizujuce metody..to potom tie slabsie povahy budu skolu isto milovat.............ale ved ak je tvoj sikovny po maminke, tak sa nemusi bat, no nie?