• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
@pipka ty si šikula, ty si robila v škôlke?
11. sep 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka - Ty si sa pre toto povolanie asi narodila :slight_smile: , lebo už aj len z tých pár útržkov, čo tu čítam, viem, že máš úžasný cit pre pochopenie detskej dušičky, no proste vieš, čo na tie detičky zaberie :wink:
11. sep 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 no stale robim...len som na MD stale..ale po md buduci sept. takto o rok nastupujem naspat :wink:
uz som tam aj s MD 20 rokov :grinning:
11. sep 2012 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 - ja idem poňho o tretej, tak som zvedavá. Ach jo, musíme vydržaaaaaaaaaaaaaaaaať :wink: , verím, že si zvyknú a nebudú už plakať....
11. sep 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka - no píšem jak Tatár, hádam si ma pochopila :grinning:
11. sep 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 pochopila pochopila :wink:
11. sep 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka neblázni, tak máš môj hlboký obdiv. Obdivujem každú učiteľku v škôlke, že sa to dá zvládnuť toľko detí a ešte svoje doma. No škoda, že nie je viacej takých ako ty :frowning2:
jaaaj no idem ja macka modelovat, pa zatial :wink:
@mia1111 naša plače len ráno. Bola som po ňu o dvanástej, zajtra tam prvý raz spí. No to som zvedavá, lebo na spanie má dudel a nejak sa im to nepozdáva :unamused:
11. sep 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 tak dudel u nas nikdy nevadil..jedine s cim stale bojujeme su neosvojene hygienicke navyky...deti do poslednej chvile doma s plienkou a potom sup do skolky...a 5-6x za den pocikane :rolling_eyes:
a teda plienky sa fakt pri pocte 20-23 deti v triede nedaju zvladat :rolling_eyes: :unamused: len toto akoby niektore mamy nie a nie pochopit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. sep 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka - no ja som môjho odučila od plienok cez deň i v noci v 2 rokoch. Od januára boli možno 2 nehody, tak hádam sa nezačne pocikávať, keď trištvrte roka vie, čo má robiť a kde to má robiť :grinning: . No nechcem to zakríknuť, ale tie plienky, to musí byť určo záťaž pre učiteľky...
@vlada111 - spinkanie zvládne, keď už tam bude, uvidí, že všetky detičky idú spať, tak bude aj ona ;). My sme dudel nemali vôbec, tak netuším, ale viem, že v našej triede má tiež jedno dievčatko dudel na spanie a neriešia to, po zobudení ho pani učiteľka zanesie do skrinky a pohoda :wink: . Tak verím, že aj u vás to takto bude :wink:
11. sep 2012 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ups :sweat_smile: , máááálinko sme odbočili od témy "marcipánové torty", ale ostatné babulky nám to iste odpustia :sweat_smile: :slight_smile:
11. sep 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vlada111 sa nesmej ale ano chcela aj potah iný :grinning: :grinning: :grinning: pravy marcipan ale 1:1, no po kile mi ho nik nepreda takze ma 1:3 klasika a ked som jej citala zlozenie aj tak su v nom ecka :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vseliake divne veci, pytala sa na prirodne farbiva vraj take su original ale tak som jej povedala ze tazko bo vsak musia tie farby niecim zakonzervovat.
aale vsak nevadi , sranda musi byt ,korpusy zatial vypadaju v rure v pohodicke :wink:
11. sep 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak pridávam moju čo som robila krsnej do Žiliny išli sme tam po dlchšej dobe na návštevu kedže sme z KE .Tak som sa rozhodla v tvare bonboniery chcela som sa pochváliť mojou novou zálubou. :dizzy_face: :dizzy_face:
11. sep 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
ahojjky, holky máte některá recept na nugátový krém? :slight_smile:
11. sep 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do VUBky, uz som sa zacala obzerat po nejakej praci.............
11. sep 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to su zase sposoby, to teraz take fici? aby som sa naucila, ked pojdem spat do prace, co ma caka :slight_smile: take ucitelky ako stol hanby uz prvy tyzden v 1.triede, tak to uz je dost brutalny sposom ponizovania dietata... :frowning2: a tu skolku ani nespominam, chod sa vyrevat do spalne, u nas to zabera, ale to je doma, medzi svojimi a place pre blbost a nie v skolke pri cudzich, ked place za maminkou :frowning2:
11. sep 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 prosim Ta kolko plnky minies cca. na 4kopceky husenicky lebo chcem skusit ten rafaelo krem co je v druhej teme tak aby som ho nemala nejako moc.
11. sep 2012 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 ale akurat sme sa s mm rozpravali, ze asi predsalen skusime otvorit ten obchod s cukrarcinou tu v Trnave............necakam, ze sa na tom nabalim, ale myslim, ze na slusny zivot by to slo.......
11. sep 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babule, ked si zafarbite hmotu na modelovanie..davate ju pred modelovanim trosku schladit a stuhnut?
bo nejaky mam ten flower makky :confused: :rolling_eyes:
sak budem mat zdeformovaneho macka, len kym ho urobim :sweat_smile: nie este kym stuhne :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
som to supla na 10 minut do chladnicky, uvidime aka bude potom :confused:
11. sep 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 odpustia, ved aj my mame detusky:slight_smile:)
11. sep 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky poraďte jak na ohořelý pergamen? to ostříháte nebo otrháte okraje a zabarvíte kakaem?
11. sep 2012 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nejaký super recept na marcipánovú hmotu na tortu???má niekto??ešte som to nikdy nerobila a ani s tou hmotou nerobila, tak prosím vysvetliť ako malému dieťaťu.. :slight_smile:))Ďakujem :sweat_smile:
11. sep 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte děvčata, chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenost s pečením v plechovkách od ovoce či konzerv? Nemám malou formu a ani hodící se hrnec a chtěla bych upéct dvoupatrový dortík - spodní patro 23 a vrchní malé, tak 10. Plechovka od broskví má tak 8,5cm, to by taky šlo ne? Nebo je to blbost? :confounded:

Jo a našla jsem zajímavý odkaz, aspoň mně se hodí :wink: http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=1053
11. sep 2012 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evka2102 já používám tuhle a moc nám chutná, ale je jich více, třeba koukni tady http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=11 :slight_smile:
11. sep 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evka2102 promiň zapomněla jsem přidat první odkaz http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094 :wink:
11. sep 2012 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@teodorie mozes v pohode aj v plechovke:slight_smile:
11. sep 2012 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@iwulka23 250 g tvaroh, 2 jogurty a jeden Creme Olé Vanilka
11. sep 2012 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:frowning2: :frowning2: :frowning2: celé moje marlenkové cesto je v koši :rolling_eyes: :rolling_eyes: neviem v akých vrstvách to natierate vy, ale ja som dala takú asi 4-5 mm aby nebolo vidno papier na menší plech a potom som to chcela narezať. Vyšlo mi to len na 2 plechy. Ale pečenie, katastrofa :angry: po 7 minútach, farba žiadna zmena, len sa to nafúklo a hneď nato úplne zhnedlo a spľaslo a je to ako taká penová žuvačka :stuck_out_tongue_closed_eyes: celé prilepené na papieri, aj po vychladnutí mäkké ako pena a také lepivé aj keď sa tvári ako upečené.
Hlavne, že salko aj puding už mám uvarený :confounded: Môžem nechať ten puding do zajtra v chladničke a zajtra z toho spraviť plnku do nejakej torty? A to salko mám kde skladovať, len tak, či tiež v chladničke?
11. sep 2012 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 Pudink úplně klidně..:slight_smile: A salko taky..:slight_smile:
11. sep 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok