Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
12. sep 2012

babenky moje.........kolko kg majú vaše srdcia????? mám formu v šírke má 30cm a na výšku(od oblúka po špic) má 29cm.........klasika korpus a pribináčiková plnka s jahodami to bude...............formu mám novú, ešte som v nej vôôôôôbec nerobila a tak netuším, či to bude mať 3 či 4 či aj 5kg.............budem vďačná za radyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵

bzucinka2
12. sep 2012

@daducha v zeleziarste alebo v kvetinarstve... 🙂

@lokalistin tak si mala perno 🙂 este zenemas 3 roboty 🙂 a aj ja by som poprosila receptik na ten zakusok, vyzera super 🙂

lokalistin
12. sep 2012

@vlada111 uz je tam

lokalistin
12. sep 2012

@bzucinka2 uz je tam
este raz dakujem za vykrajovatka uz ich mam dostala som ich od mamicky k narodkam poslala mi ich po sestre

bzucinka2
12. sep 2012

@dada2007 moja mala 5 kg ale nemam ju premeranu ake velke je to srdce 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3713385...

bzucinka2
12. sep 2012

@lokalistin kde? nic mi nedoslo ☹

lucula73
12. sep 2012

@aduskatt no záleží aj od toho,akú cenu bude mať ten kyblik v obchode......u nás napr. majú smartflex 1,4 kg za 10,50.....no ke´d si vezmem z eshopu 7kg vedro,za 38 eur, niekedy bez pošty niekedy s poštovným.........tak ma to furt vyjde okolo 6 eur /kg,ako 7,50 v obchode........potom je lepšie objednať v eshope a dovezú mi to domov a hlavne lacnejšie..........takže ak by bola dobrá cena,skočím kludne do mesta 🙂 🙂

sisix
12. sep 2012

holky, kolik masla, cukrtu na 22 prumer. DIIIIIIK

bzucinka2
12. sep 2012

@lokalistin dakujem 🙂

dada2007
12. sep 2012

@sisix fu.......možno 150gramov masla a 100g pr. cukru??? neviem presne, mohlo by ti to stačiť......

@bzucinka2 a nevieš mi ju zmerať, prosííííííím 😅

levandulka3
12. sep 2012

kočeny pomooooooc vraj torta na dvojitú oslavu 50 a 60 on architekt ona kreslička asi dvojposchodová 4 - 5 kg máte prosíííím niečo uložené alebo aspoň nápad mňa zatiaľ nie nenapadá ☹ ☹ 😢 😢 Ďakujem

ajaku
12. sep 2012

moja dnešná, už trošku uhladenejšia, ale rezervy tam sú, nejako sa mi nič nedarilo, všetko padalo.... ale tak je hotová

dada2007
12. sep 2012

@ajaku akú velkú máš formu a kolko vážilo???

ajaku
12. sep 2012

@dada2007 2kg a je malinká forma má v najširšom mieste boky 22 cm

lucula73
12. sep 2012

@dada2007 pribináčiková plnka a ešte jahody je ťažká plnka,ja by som rátala aj tých 4-5kg 😕

zuul
12. sep 2012

dievcata prosim poradite mi ako sa robi futbalova branka? alebo nejake inspiracie na futbalovu tortu?
dakujem vam.

zuul
12. sep 2012

myslite ze aj na tuto polovicnu loptu potrebujem tu formu loptovu? dakujem. alebo len do misky?

zuul
12. sep 2012
daducha
12. sep 2012

@aduskatt no ak by bola cena rovnaka ako na nete,tak ja urcite uprednostnim mesto.Ale, u nas v KE ma take ceny, ze aj ked zaplatim postovne mam to lacnejsie ako u nej.takze asi tak.a to nie je par centov, ale aj 6 Eur v prospech internetu 😉

blcha
12. sep 2012

ahojte chcem sa spytat odkial si objednavate farby na farbenie potahovie chcela by som si nieco poobjednavat tie gelove asi len je toho strasne vela a neviem odkial si mam objednat co mi odporucite mozno by som si aj neaku formu objednala aneake pomocky na marcipan len fakt neviem ze co si ma pre zaciatok objednat poradte co budem tak najviac potrebovat pomaly sa ucim ale nemam nic len par neakych formiciek 😉

dada2007
12. sep 2012

@lucula73 už si ju robila? ked vieš cca váhu??? dakujem moc za názor 😉

bzucinka2
12. sep 2012

@dada2007 sirka hore 😉 32 od vyrezu v strede po spic 25, a celkovo cca 32

bzucinka2
12. sep 2012

@zuul ja som robila branku na dzusikovu krabicku 🙂

mamina1978
12. sep 2012

@dada2007 Ja som robila toto srdce....... z nej bola 3 kg torta .... plnka rafaelo nektarinky, takze asi tak isto tazka plnka.Takze tvoja bude nieco viac ako 4 kg ......ale isto to neviem

dada2007
12. sep 2012

@bzucinka2 a kolko kg má tvoja?

nika1985
12. sep 2012

@dada2007 bola som premerat formu tak 24 a na vysku 22 a mava tak cca 3,5 kg
@aduskatt ja vacsinou kupujem osobne uz som chcela aj z netu ale ked som preratala cenu vyslo ma to skoro tak islo a takto som si to mohla aj pozriet a teraz ked mam obchod blizko odkedy mi tu niekto poradil ze je aj na Bojnej naklikam si objednam a uz si len idem preto a je to lacnejsie. Keby to vynde lacnejsie z netu trebars nejake vernostne zlavy pri castom nakupe na postovne brala by som odtial u nas sa aj tak strieda jedna donaska od druhej pri malej a bez auta mam iba malo moznosti ist si kupit.

lucula73
12. sep 2012

@dada2007 srdce som nerobila,ale robila som štvorec 28cm,pribinák a čerstvé jahody a mala 5,4 kg 😕 😕 ,tak pretos om odhadom napísala,že to može mať tých 4-5kg 😉

lamps
12. sep 2012

@cistko mne fotobolg tu na koníkovi stopli, tak ho už nemôžeš vidieť, ale ak chceš pošli mi žiadosť na fb, tam mám album 😅 a strašne ma teší, že sa ti moje tortičky páčia 😅 ďakujem

nika1985
12. sep 2012

@blcha ak ti mozem poradit neni som taka proficka ako tu baby ale zaklad mam uz asi pokupeny mam zakladnu sadu http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... zatial mi to stacilo este som si dokupila hnedu. Urcite si kup zehlicku a popozeraj cinanov teraz maju dost pomocok aj oni a za dobre ceny. A potom podla potreby co chces robit perlete,ja som napr.teraz nedavno robila krstinovu tak som si dokupi babatko a tak pomalicky. ale urcite ti tu baby poradia lepsie