Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
12. sep 2012

inak dievčence moje absolútne Vás nestíham čítať, Terezka chodí do prvej triedy 😀 je to sranda 😀 😀 😀 a tri dni v týždni majú deti krúžky, tak len chodím ako šialená po meste a roznášam deti 😀 😀 😀 včera som robila tortičku pre kamošku aj som ju zabudla odfotiť a na štvrtok robím tú bielo-zlatú svadobnú, mám na ňu nachystané takéto zlaté ruže, nakoniec to nevyzerá až tak gýčovo, ako som si myslela

dada2007
12. sep 2012

@lamps krásne ružičky to budú 😵 😵 😵

dada2007
12. sep 2012

baby, a tú jedlú oblátku môžem fakt prilepiť pipingelom???????? robili ste to niektorá tak???

pipka
12. sep 2012

no tak rychlovka pre tomaska...k zajtrajsim narodeninkam 😵
chorušik moj, hlavne nech sa vyzdravie 😉

a specialne pre @aduskatt kvietky dole su piestikove a na torte klasika vykrajovacky 5-lupenove 😉

mizulienka
12. sep 2012

ahojte dievcata, tak uz sme doma 😉 bolo super, len nemam sancu vas precitat, idem popozerat aspon obrazky 😉

chcem sa vas spytat, tie ktore mate aj zvlast chladnicku na torty, ako ste ju zohnali? cez inzerat? alebo se kupovali novu?
a aku velku ste hladali? dakujeeem 😉

jakelina
12. sep 2012

@mishulle na kytky si kup drátky a k tomu zelenou pásku. Na listy zelené drátky, můžou být 26 velikost, na kvítečky 28 bílé. Dobré je jedlé lepidlo, aby ti to na tom drátku líp drželo a pestíky podle toho jaké budeš dělat kytičky.

saminka
12. sep 2012

holky moc diky za vsechny Like uplne se tu cervenam, byla to jen zkouska potahovky a dortik ze dvou vajec 😉 a uz je pryc 😀

jakelina
12. sep 2012

@mizulienka zrovna dnes jsem viděla v Kauflandu inzerát na lednici, jak jsou ty jejich lístečky u vchodu, tak tam bych si možná dala inzerát s telefonem. Spousta lidí sí koupí novou kuchyň a pak už jim tam starší lednice nepasuje a darují za odvoz.

zklimekova
12. sep 2012

moja prvá orchidea...ešte to nie je ono...ale drží 🙂

artepf
12. sep 2012

@marci2305 já jsem si asi před půl rokem sama vytvořila takový vlastní "ceník" na svoje dorty, protože na váhu se to fakt nevyplatilo, když si někdo objednal třeba koš růží 😝 . Takže vždycky každý řekne, co by si představoval a já mu rovnou spočítám cenu, teda ne hned, ale pošlu mu to třeba do jednoho dne mailem nebo SMS a tu potom vždycky dodržím 😉 .
Takovýhle dvoupatrový - záleží teda na průměrech, pokud by byl spodní např. 25 cm a vrchní 17 cm (jak to většinou dělám), tak bych si za to s těma všema ozdobama řekla 1300-1400, takže u vás tak kolem 55 eur? Váha je většinou tak 6 kg, takže dřív, když jsem si dávala 200/kg, bylo by to za 1200. A neřeším teda, jaký krém atd. tam použiju, jen punčovou jsem ještě nedělala, tak tady nevím 😕 .

mizulienka
12. sep 2012

@jakelina aha tak to ma nenapadlo, dakujem za tip 😉
idem pozriet aj nejake inzeraty na nete, mozno na nieco natrafim 😉

inac som sa docitala, ze ste pisali o skolke, nasho Miska tiez od 1.10. zobrali do skolky, uz teraz mam z toho stiahnuty zaludok, on uz teraz opakuje, ze do skolky nikdy nepojde...bol so mnou doma 4 roky, bude to aj pre neho velka zmena 😕
takze maminky drzim palce a dufam,ze sa detickam nakoniec ta skolka zapaci 😉 😵

artepf
12. sep 2012

@dada2007 já jsem dělala srdce s průměrem 31 cm s jahodovým máslovým krémem a mělo 4,5 kg, tak pribináčkový bude mít možná i k těm 5 kg 😉

bzucinka2
12. sep 2012

@dada2007 moja mala 5 kg 🙂

artepf
12. sep 2012

@lamps náááádherná růže, už se těším na svatební dort 😵

bzucinka2
12. sep 2012
artepf
12. sep 2012

@pipka jé to je překrásný a moc roztomilý dortík, opravdu v jednoduchosti je krása 😵

mishulle
12. sep 2012

@jakelina moc děkuju, jedlé lepidlo mám, drátky a pásku a pestíky dokoupim
a ještě, pokud bych dělala kabelku s uchama nahoru, stačí nechat ucha pořádně vytvrdnout a přilepit nebo taky vyztužit drátkem?

bzucinka2
12. sep 2012

@pipka krasne, vsetko naj na Tominkovi 🙂
@mizulienka ja som kupovala riadne v obchode 🙂 len pozor na inzeraty, aby nebola 100x opravovana... nejaky kazovy tip...

malamargaretka
12. sep 2012

Vďaka vašim ochotným radám - mamičky- odborníčky- sa mi na druhý raz podarila takato svadobná tortička a ani s ami nerozlial marcipán ako pri prvej🙂🙂🙂DAKUJEEEEEEEM 🙂 🙂 🙂

artepf
12. sep 2012

@mizulienka já jsem si nedávno koupila druhou ledničku - máme ji v garáži, protože už mě nebavilo to věčné přehazování doma, i když máme velkou lednici v kuchyni. Ale měla jsem před sebou dva několikapatrové svatební dorty, takže jsem byla o dost klidnější, když jsem si podle potřeby zapla tu v garáži a byl tam jen samotný dort, nehrozilo navíc, že by něčím mohl "načuchnout" 😀 . Jinak máme tuto:
http://www.obchodni-dum.cz/chladnicka-zanussi-z...

mrka2
12. sep 2012

@dajna11 kraaasne muffinky 😵

mizulienka
12. sep 2012

@bzucinka dakujem 😉

@artepf ta vyzera super, kolko ma na vysku prosim ta? a ta cena vobec nie je zla

miciatko
12. sep 2012

@zuzuz1 dakujem za inspiracie

miciatko
12. sep 2012

@simasa dakujem za inspiracie

miciatko
12. sep 2012

tak moja rychla torticka uz je fuc, snazila som sa,ale bolo to sup,sup , tak sa mi stale zda tak nedokoncena ci akasi taka

artepf
12. sep 2012

@malamargaretka ten je krásný o originální 🙂

artepf
12. sep 2012

@miciatko je dokonalá, nic bych tam nepřidávala 😉

cistko
12. sep 2012

@lamps ano ano presne tvoje fotky som hladala, vyhrabala som si este historiu tam mi to ukazuje, klobuk dole nadherna praca, taka ina, jemna cista a kraaaaaaaaasna🙂 myslim ze budem casto od teba odkukovat a brat si priklad 😵 😵 😵 preco ti stopli album? najdem si ta aj na fb? mozem si ta pridat medzi priatelov?

artepf
12. sep 2012

@mizulienka tak jsem ji byla přeměřit, na výšku má 104 cm a vevnitř - měřila jsem od šuplíků - má 72 cm

mizulienka
12. sep 2012

@miciatko je perfektna