Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
12. sep 2012

dnešná , to bola tá s bio , dole je klasika pribinák plnka +maliny, korpus mramorový s orechami a vrch ... 😕 ako to opísať 😀 😀 😀 korpus mramor s orechami , višňový džem , maliny a čokoláda s ryžovým mliekom zarobená v sojovej smotane 😀 , pod potahom na tej vrchnej nieje nič 😝 drži len na moje pekné slovo a tiez tym padom ziadne vyrovnavanie sa nekonalo, kedze podmaz nesiel dat ziaden, potah aj ozdoby marcipan , len postavicky su z mmf

aduskatt
12. sep 2012

@pristela krasna🙂 v opise mi chybaju skrupiny, xixi

janula.h
12. sep 2012

@lussy23 vďaka a toto si robím sama a vyrezávam 🙂

Baby diky za lajkyyyyyyyyyy :-*

pristela
12. sep 2012

@aduskatt jeemine, ja som jej aj zabudla povedat- skrupinky 😀 😀 som sa náhlila, tak som jej ju doviezla ja, dnes som mala stres den ani som skoro nespala nervami , ale uz mam za vybavovackami a uniformami, takze mam kluuuud 😀

muffinka8
12. sep 2012

@pristela no po tých 7 minútach sa to začalo meniť, ja som to tam nechala viac potom, hmmmm ... ale to som sa už bála že sa úplne spáli.

Ináč ani tá plnka sa mi nepodarila 😢 😢 🙄 puding som si musela tyčovým mixérom rozmixovať ako lebo bol strašne hustý a keď som ho dala k maslu a salku tak aj tak samá hrudka 🙄 🙄 🙄 takže to budeme musieť zjesť mi 😖 navyše tá plnka je stráááášne riedka, skoro celá mi vytiekla kým som to dala do chladničky.
Jáááj, mne tá marlenka nebola súdená 😨
Navyše mi ani tá plnka veľmi nechutí 😝 😅

pristela
12. sep 2012

@muffinka8 riedka? a ako si robila? ja upalim cukor necham zhnednut viac /nie zhoriet/ vlejem do toho trocha mlieka, miesam pokial sa karamel nerozpusti , to cele pak vylejem do mlieka v ktorom uvarim karamelove pudingy , na jeden puding tak 200-300ml mlieka , ked sa uvari na uuuplne hustu kasu , odstavim capim na to potravinarsku foliu/kvoli supke/ a dam chladit , ked je vychladeny, supnem tam maslo a vychladene skaramelizovane salko/ nie to origos karamelove ale uvarene doma/ v tomto nema co tiect, to salko je uplne huste, nieje tekuté.
a ked mam nejake hrudky abo co , trepnem tu plnku do mixeru / nie rucny slahac , ale klasika mixer s nožmi / a je uuuuplne hladulinkááá 😀

dadka212
12. sep 2012

@muffinka8 ja som robila iba originál recept na marlenku a dopadlo to super...plnka bola uvarené skaramelizované salko vymiešané s maslom a pomleté orechy mňááám 😉 ale nevýhoda, že ju treba nechať asi 2 dni zmäknúť

lucula73
12. sep 2012

@dadka212 a to ti vyšlo potrieť celú marlenku to jedno salko s maslom??? 😕

dadka212
12. sep 2012

@lucula73 ano síce len tak tak, ale robila som takú malú priemer asi 22

muffinka8
12. sep 2012

@pristela
@dadka212 salko som mala normálne doma uvarené, krásne husté. Puding, 500ml mlieka a 2 pudingy, hustý neskutočne, ale varila som ho už včera, keďže som chcela robiť iné. Myslím, že tam bola chyba, že ten puding treba dávať hneď ako vychladne. No ale vravím, že ja som si ten puding najprv predmixovala na hladký a aj tak sa mi pekne nespojil s tým maslom. No škoda. Ale teraz pri malom si nemôžem dovoliť takto uvariť a čakať kým vychladne, lebo to by som zas prepásla a zas by mi veľmi ochladol a postál.

dadka212
12. sep 2012

@muffinka8 v tom problém určite nebol, ja ho bežne robím deň dopredu a celú noc je v chladničke ten puding rovnako robím karamelovú plnku do torty

pristela
12. sep 2012

@muffinka8 ako @dadka212 pise v tom problem isto nebol, aj ja varim den dopredu, tak uz neviem co v tom celom bolo, asi ti nebola sudena ☹ 😅

Holky stretkové !!!! a co ste to vsetko chceli odo mna? mam aj nieco ukazovať ? pamatam krabicu potahovat-chcete ju?? a aku hranatu alebo okruhlu? , nech viem aky tvar mam upiect , budem robitt tu marlenku bez valkania tak sa pak dohodnite na ostatnych chutiach torticiek aby sme nežváchali to isté 😀
inak ja bych najradsej predvádzala ako si vyložiť hore nohy a srkať džúsik 😀 😀 😀 😀

jakelina
12. sep 2012

@pristela dortík je úžasný, ty zvířátka jsou boží.

Já chci hlavně vidět tu baletku 😀 😀

miciatko
12. sep 2012

@vecernicci okrem oranzovej a modrej berem hoc aku aj vsetky ostatne , tak mi mozes kludne ostatne kupit, budem ti mooooc vdacna

lucula73
12. sep 2012

kočky prosím vás,da sa dať do futbalovej lopty pribinák a ovocie?či nie?
a koľko asi váži taká futbalka?
ďakujem 🙂

mizulienka
12. sep 2012

@lucula73 podla mna da, ona je dost tuha ta pribinakova, ci? 😉

lucula73
12. sep 2012

@mizulienka Luci neviem,lebo tam bude vlastne 5x krém....som nerobila ešte..........aby sa mi to nezosypalo 😕

mizulienka
12. sep 2012

@lucula73 budes robit z dvoch pologul? si urob najprv jednu, potom druhu, daj obe zachladit a tak daj na seba a ten spodok vystuz.

lucula73
12. sep 2012

@mizulienka ano,ano,akože robila som loptu jednu,ale len s maslovými plnkami.....

petkaa28
12. sep 2012

@aduskatt ak budes mat dobre ceny, tak pridem aj ja zo senca 🙂

vecernicci
12. sep 2012

tak holky, smartflex black velvet je 0,7 kg za 155 korun 😉 teď jsem koukala na dortisimo

aduskatt
12. sep 2012

@petkaa28 ceny chcem mat na urovni eshopov🙂) mozno centik nizsie🙂

ajka82
12. sep 2012

@aduskatt co to, co to? rozbiehas biznis? 😉

lucula73
12. sep 2012

@lawli ty si tuším zháňala tie silikonky........tak u nás som včera videla aj ružovú aj tú zelenú u činanov,za 8 euro...neviem či je to dobrá cena,ale ak hej,možem ti kúpiť 😉 .ale mali psoledné dva kusy,že čakajú ešte tovar.

aduskatt
12. sep 2012

@ajka82 zatial je to v stadiu uvah🙂

jakelina
12. sep 2012

@aduskatt a co konkurz, nevyšlo to????

aduskatt
12. sep 2012

@jakelina postupila som do druheho kola, bude zajtra, ale ten obchod ma laka viac, tak uvidime ako to nakoniec skonci

lucula73
12. sep 2012

@aduskatt no ja byť tebou,tak banku by si mala asi istejšiu prácu,či?lebo tí činania u nás v meste už majú aj valčeky,silikonky,otlačacie podložky....ale kamoška zdupkala už z druhej banky,že nenormálny teror 😝

aduskatt
12. sep 2012

@lucula73 ja som uz z jednej banky zdrhla...ja sa nechcem sustredovat na vykrajovacky, tych len malinko, skor potahovky, farby atd, to mat nebudu, lebo na to treba hygienu🙂.tie vykrajovacky si tak ci tak kupis jednu a hotovo....

mizulienka
12. sep 2012

dievcence nemate nejake inspiracie na temu olympijske hry, nemozem nejak nic najst...dakujem krasne.