Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
15. sep 2012

@broucek2 ten je krasny a nadherne kevtinky 😵
@dadka212 krasne su 🙂
@mrka2 to je podarene 😵
@simasa jej ta je peknucka

mizulienka
15. sep 2012

@lamps @anibas kocky ako stale krasne, krasne
@broucek upne nadherne kvety

mizulienka
15. sep 2012

@simasa nadherna mackova, super
@mrka2 krasny bus 😉
@dadka212 perfektna, dokonale

jper
15. sep 2012

@reruna white icing obsahuje: Cukr,glukozový sirup,voda,hydrogenovaný rostlinný olej,E413,rostlinný olej,regulátor vlhkosti:E422,kyselina citronová,vanilin. Předpokládám že ty E nejsou mléčné. Já to řešila i telefonátem na výrobce

broucek2
15. sep 2012

@pristela no jasně, taky jsem se inspirovala různě na netu

jakelina
15. sep 2012

@broucek2 to jsi si mákla, je nádherná 😉

broucek2
15. sep 2012

@jakelina po pravdě jsem čekala, že to bude horší a tak trochu jsem si za to mohla sama, protože kamarádka chtěla nějakou jednoduchou, ale mně to nedalo a ukázala jsem jí květy a pok jsem jí chtěla udělat radost

mizulienka
15. sep 2012

tu je moja jedna neplanovana, pomaly sa rozbieham, buduci vikend 2 a ten dalsi mam 6, netusim, ako to zvladnem, vsetko su to ale kamosky, ktore potrebuju tortu 😀

broucek2
15. sep 2012

@danciacik já jsem včerejší taky dělal každé patro s jinou chutí. Čokoládový máslový krém, karamelový máslový krém a pudingový máslový krém. Ještě jsem uvažovala o pribiňáčkovém krému, ale chtěla klasiku.
Co je to střední dort? Dělala jsem bráchovi loni 15*15, 25*25, 35*35 a ´vážil hodně přes 10 kg. Přesnou váhu nevím, byl to dárek. V té včerejší byl uproštřed přes 3 patra http://www.dortisimo.cz/eshop/product.php?id_pr... a mezi patry jsem dávala 4 ks http://www.dortisimo.cz/eshop/product.php?id_pr...

broucek2
15. sep 2012

@yamahafazer díky, mám z ní dobrý pocit

broucek2
15. sep 2012

@lokalistin @anibas děkuji

eliska22
15. sep 2012

@mizulienka neviem ako je to možné, ale včera som tú tvoju krásnu tortu preskočila až teraz kukám 🙂 krásna, neboj zvládneš, lebo budeš musieť 😉

eliska22
15. sep 2012

@mizulienka aha tak nič asi preskočilo mne 😀 😀 😀 resp. mne tu tie stránky nejako preskočili 😝

eliska22
15. sep 2012

@anibas krásne a tá ružová sa mi nenormalne páči 😵 😵 😵

petkaa28
15. sep 2012

Xixi, vidim, ze sme zase viacere tahali nocne 🙂

eliska22
15. sep 2012

@broucek2 nádherné sú tie kvietky 😵

eliska22
15. sep 2012

@dadka212 perfektné tortičky a ten cirkus parádny 🙂

maya30
15. sep 2012

ahojte, moje na tento tyzden 🙂 z toho striptera som mala zvlastny pocit, ja take nemusim 😝

yamahafazer
15. sep 2012

moja dnesna,tieto vyrezavane torty ja nemusim

rough
15. sep 2012

@maya30 kittinke nahodou nechybaju fuziky? ja som rozmyslala, ze kamaratovi na 30 spravim podobnu stripterku, ale tiez mi to moc "nevonia", hoc zena vyskakujuca z torty je stare dobre klise🙂

maya30
15. sep 2012

@rough to som cela ja 😀 minule som zabudla dat maslu, teraz fuzy 🤐 snad to preziju...to je hned vidno ze mam doma samych chlapov 😅

rough
15. sep 2012

@maya30 :D ja by som si to tiez nevsimla, keby to baby nedavno nerozoberali🙂 vidno ze mas chlapov, kitty auticko je vymakane🙂

simasa
15. sep 2012

@maya30 Mne tam tie fuziky nechybaju, aj tak je nadherna. 🙂

lamps
15. sep 2012

@yamahafazer tie malé bledo-ružové kvietky som robila obyčajnou guľatou vykrajovačkou, potom som guľatou kosticku pritlačila každý lupienok tak, aby mal v strede jamku, otočila som kvietok opačne a prstami som tam urobila tie výbežky, och neviem to inak opísať. Ak nechápeš, pýtaj sa 😅

Boli si pre tortu a boli z nej unesení 😅 😅 😅 😅 ja sa tak teším, vraj som ju urobila presne tak, ako si ju predstavovali 😅 😅 😅 A babuľky Vám strááááášne moc ďakujem za pochvaly 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lamps
15. sep 2012

@mizulienka nádherná 😅

maca77
15. sep 2012

@dadka212 úžasné veselé tortičky 😵 u nás chalani chorí a mňa to už tiež chytá 🙄

@mrka2 krásna 😉 😵

@broucek2 wau ako živé tie kvietky 😵 😵 😵 by som aj väčšiu váhu tipovala 😕 🙂

maca77
15. sep 2012

@lamps krásna jemná ... sa ti tie orchidejky zapáčili, čo? 😀

@anibas nádhernéééé tortičky 😵 a ja som si na tú perleťovú povedala že ako krásne ju máš rozžiarenú 😉
a tie volány krásne ... ja som teraz tiež dávala na svadobnú, ale užšie 😒 takto je to oveľa krajšie ... no čo už, snáď niekedy nabudúce ...

maca77
15. sep 2012

ja že len na chvíľku mrknem a tu Ďalšia strana s tortičkami 😀

@mizulienka že rozbiehaš 😀 parádna 🙂

@maya30 super super .. tá s Kitty ma dostala... s autíčkom je taká iná 😵

@pristela a ty ako? verím že si to zvládla!

larah
15. sep 2012

čaute holky sladké,nádherné tortičky ste popiekli skutočne všetky stále krajšie a krajšie naozaj 🙂 😉 🙂 tak už aj ja mám skusenost s prehnanou váhou, už som tu minule o tom písala, že torta bola ťažká, no ale teraz.....pani chcela 3 kg, povedala som jej, že zrejme bude mať viac, ona že dobre, no ked som ju dala hotovu na váhu, skoro som......že 5 kg.....moj problém...no a prišiel po nu chlap a jasné,že tomu to je to šumafuk,takže žiadna dohoda sa nekonala a dala som ju za povodnu cenu 30 ečok,... ja som kvoli tomu ani nespala,či mi ju pani nehodí do hlavy,teraz budem nesvoja až do pondelka kým sa s nou stretnem, že aká bude reakcia........foto bude neskor

broucek2
15. sep 2012

@maca77 taky jsem si myslela, že bude těžší, ale je z klasického piškotu a ten je hrozně lehký. Kdybych dělala mramorové těsto, vážil by víc