Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
6. júl 2010

@bianca mohla by som sa pridat k vam na FB,poslala som ziadost- Martina Kopecka Langova

inak uz sa chladia dve torty,poobede ich potiahnem a vecer odovzdavam. celkom ma tesi,ze vonku prsi,neni tak teplo a bude sa lepsie robit a aspon sa mi neroztopia v rukach 😀

vinka
6. júl 2010

@bubina1 nepousmeje sa asi nikto.Aj mi sme niektoré amatérky aj ja nemyslí.Ale vystužujú poschodové torty.Ak má len jedno poschodie tak nieje potrebné.Ale ak má viac tak vysrtužujú slamkamy alebo paličkami bambusovými 😉 No a na tie teploty je super bud jogurtový krém alebo s kyslou smotanou.ten mi tu dala jedna baba nepamätám nick ale je fantastický.Môžem len vrelo odporučiť.Je kyslí a tak osvieži. 🙂

vinka
6. júl 2010

@martinex a aké robiš? 😉

martinex
6. júl 2010

@vinka na promocie otvorene knihy, ledva mi vliezli do ladnicky 😀

bianca
6. júl 2010

@martinex uff a kolko ich mas?

vsetky ziadosti potvrdene

zdenallicka
6. júl 2010

Bubino, udělám si základní těsto na korpus a obarvím si ho kakaem a druhou část růžovou barvičkou..🙂 No a střídám to... je to vidět tady

martinex
6. júl 2010

@bianca nastastie len dve, lebo v tomto teple sa mi tazko robi 😀 nejak pomaly 😀

bianca
6. júl 2010

@zdenallicka ty kokso so je bomba....toto skusim urcite pre deticky

@martinex to ti verim.Nasi maju v kuchyni stalu celorocnu teplotu 20°C takze parada.Ja by som si na dve aj tak netrufla

benjik
6. júl 2010

@zdenallicka tak to je bomba,takhle barevný. 😲

martinex
6. júl 2010

@bianca dve su v pohode,viacej by som na jeden den ale piect nesla. U nas je priserne dusno,vzduch sa ani nepohne a ked pritom lietam po kuchyni,tak som mokra ako mys 😠

bianca
6. júl 2010

@martinex napodobne.Mala tu beha bosky.Na poschodi na zdochnutie a na prizemi kosa.....

vinka
6. júl 2010

@martinex no to ti verím.ja idem o týžden robiť dve naraz.Jednu objednávku a jednu nám.Naša Chiara bude mať rôčik 😀 😀

martinex
6. júl 2010

@vinka to zvladnes 😉 Chiara je uz velka kocka, nas Dadik bude mat prvy rok o mesiac,uz sa tesim. Tiez budem piect dve torty, jednu pre dospelakov a Dadikovi nejaku ovocnu s piskotami. Len neviem ako to stihnem,lebo den pred oslavou sa vratime z dovolenky 😕

zdenallicka
6. júl 2010

Díky, díky...😀

vinka
6. júl 2010

@dm1 mne ten krém nestuhol nevieš prečo? 😕

dm1
6. júl 2010

@vinka asi neskoro ale ano cele vajcia. a nestuhol? ako dlho si ho slahala nad parou? on potom je ako taky puding skoro a ked sa da maslo je krasne tuhy

sisa.b
6. júl 2010

holky, tak ja mam do piatku stihnut tiez dve naraz 😝 uz som velmi nadsena 😅

vinka
6. júl 2010

@dm1 No nebol ako puding.Bol taký,že som ho pomaly mohla naliať do mixeru.Ale taký hustejší tekutý.neviem ako to napísať 😀 😀 No už som ho šlahla s maslom.Som zvedavá čo bude.Ale chuťovo je fantastycký 😀 😀

vinka
6. júl 2010

@sisa.b a čo ideš piecť? 😉

sisa.b
6. júl 2010

@vinka idem piect tortu k 50ke, vraj to ma byt nieco obrovske 😅 tak zas obzeram svadobne. a potom este k 15ke pre hokejistu. to sme sa este nedohodli presne, ci to bude ihrisko, alebo dres. z toho ihriska, konkretne tych figurok mam zaludocne krce 😅 😝

bianca
6. júl 2010

deeecka tak skupina sa nam rozrasta.Mozno sa dozijeme toho ze sa tu bude stale niekto zhanat po napr. mramorovom korpuse alebo recepte na MMF 😀 ak mate zarucene a casto publikovane receptiky tak sup okopirovat do diskusie na FB

dm1
6. júl 2010

sisa tak super ze 2! aj ja chceeeem

vinka ono to je take skor ako pena husta neviem to tiez popisat. ale ak si dlho slahala a zhustol tak to bude OK. ja som ho prvykrat miesala len varechou a chvilu a tiez bol dobry tak sa nemusis bat

henikav
6. júl 2010

@sisa.b , ja som robila futbalove ihrisko a figurky som kupila hotove, videla som ze mali aj basketbalistov, mozno by sa nasli aj hokejisti, aby si nemusela modelovat. a mam ulozenu jednu prenadhernu 3 poschodovu tortu, strasne jemnu a celkom jednoduchu, skusim ju najst

sisa.b
6. júl 2010

@dm1 ved ty ich mas uz objednanych aspon 10 😀 ten hokej bude moja prva zakazka, ta 50ka sice tiez, ale ako charitativna cinnost. ci bartrovy obchod sme sa dohodli? 😀

sisa.b
6. júl 2010

@henikav a tie figurky boli jedle? lebo v t-fornaxe maju, ale vyzeraju nejedle 😕 idem sa tam pozriet, aj tak potrebujem este nejake farby

sisa.b
6. júl 2010

@dm1 tej pani vraj velmi chutili moje svadobne kolace, tak volala svokre, ze ci jej upecie tortu. myslela si, ze tie kolace svokra piekla. tak ju potom nasmerovala na mna 🙂

henikav
6. júl 2010

nejedle boli z plastu

dm1
6. júl 2010

sisa tak super prva objednavka od cudzeho! Aj ja by som potrebovala nieco na tu tortu z formaxu ale neviem ci stihnem kupit ked prideme az v piatok poobede domov...

henikav
6. júl 2010

sisa, neviem ju najst na TOM ale mam ju ulozenu vo worde ak chces posli emailovu adresu a poslem ti to. Ma tri poschodia, je biela a su na nej jemne ruzove kvietky a myslim ze lalie sa volaju tie velke