Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
18. sep 2012

@jakelina zeptej se @simasa, ona to tuším zamlouvala, tak třeba bude vědět...

jakelina
18. sep 2012

@florentina jsem na jiném počítači a nemám tu uložený odkaz na tu chatu, nemáš ho někde po ruce???

dadka212
18. sep 2012

@maca77 dakujem je krásna 🙂

pristela
18. sep 2012

@jakelina internet nepisu ze je tak asi nie 😒 a ted citam , ze parkovacich miest 5 😀 😀 😀 😀 tak to som zvedava kde ja zaparkujem s combíčkom 😀 😀 budem tam musiet dorazit ako prvá 😝 😝 😝 😝

jakelina
18. sep 2012

@aduskatt a ta kytička byla bílá nebo růžová???Vypadá to hezky.

aduskatt
18. sep 2012

@jakelina svetlunka ruzova, ja som tienovala iba okraje, nie celu🙂

jakelina
18. sep 2012

@pristela tak nakonec se pobijeme o to, kdo tam bude dřív, aby mohl zaparkovat. 😀

jakelina
18. sep 2012

@aduskatt šikulka, mně ty dělané špatně barví, jenom tak jemně stínuju růžičky nebo poupata na zeleno. Asi to dělám nějak blbě.

aduskatt
18. sep 2012

@jakelina budem s nnou asi o dva dni tienovat aj biele, tak uvidime ako to bude vyzerat

dm1
18. sep 2012

@aduskatt na tej foto to neni moc dobre vidiet ako zafarbilo tie kraje najlepsie to bude na tej bielej vidiet veru 🙂 . Ja som na zaciatku robila tymi domacimi ale musela som daleko dlhsie to tienovat aby to vobec bolo vidiet ked som potrebovala tak silnejsie ako s kupenou tak som to vzdala 😝

aduskatt
18. sep 2012

@dm1 ja mam nejake prachove pokupene, len na ruzovu som zabudla, xixi

lamps
18. sep 2012

@marci2305 nie, nie je z Oresi, je z Decodomu 😅

florentina
18. sep 2012

@jakelina tak tady, ale jak jsem říkala, není na něm nic moc k vidění...je jednoduchý, ale bláznivý...teda na svatbu určitě. Navíc fotka nic moc, foceno v lednici, sama jsem ho neunesla a kvůli focení nechtěla manžela prudit. No a jiank ve skutečnosti vypadal lépe, vyniklo jak je velký a prostě na té fotce nic moc. Jinak ta fotka i zkresluje, ta patra byla stejně vysoká, ale co se mi nepovedlo, byl rodíl mezi patry na průměr. To horní se mi při výrobě rozpadlo, tak jsem ho musela znovu obmazávat, aby to drželo a dost mi "ztloustlo" na šířku. Jinak novomanželka včera volala a moc mne potěšila, dort si dost chválila, jak chuťově, tak i vzhledově. Říkala, že někteří svatebčané se podivovali nad tou modrou, že je docela jedovatá, ale já jsem prý trefila přesně odstín co si představovala....tak co víc si přát, potěšilo mě to a odlehl ze mne ten stres.

dm1
18. sep 2012

@florentina veru ozaj netradicna svadobna 🙂 . Ake mala priemery a kolko bolo korpusov ze mala cez 20 kg 😕

lucula73
18. sep 2012

@florentina ak možem......no teda na svadbu mne sa absolutne nehodí.........ale tak ľudia všeličo vymyslia..........možno keby tie bodky boli menšie,také jemnejšie,......... 😉

florentina
18. sep 2012

@dm1 patra byla cca 33, 25, a to poslední nakonec 20...já jsem vše vyřezávala z plechu, tak to nejsou přesné rozměry dle forem...jinak vždy čtyři vrstvy korpusu, ale bylo to tak že korpus, krém, ovoce, krém, punčovina ,krém, korpus atd....takže na výšku mělo každé patro cca 15cm

@lucula73 no já z toho zadání byla taky paf, ale když jsem poznala nevěstu, tak mi to k ní přesně sedělo. Ona měla vše dost netradiční....šatičky měla v podobné barevné kombinaci a ještě divočejší....

dm1
18. sep 2012

@florentina jaaj tak to ta puncovina 🙂. lebo ani stvorce takych rozmerov by som nemala cez 20 kg 😉

pipka
18. sep 2012

@lamps cicuska, tak z Ikea mas nakupene..aj podnos aj misky 🙂 na stretku odovzdam ...😉

samozrejme, ze som neodolala a aj ja som nakupila 😅 😀 teda nieco som aj chcela..aaale aj viac mam nez som mala v plane 😝 😀

florentina
18. sep 2012

@dm1 určitě punčovina a také pribiňáčkový krém...to je taková dost "těžká" kombinace...

lamps
18. sep 2012

@pipka ach poklad môj, ďakujem ti veeeľmi pekne, sa teším 😅 😅 😅 😅 😅

Jáj, babuľky ja som dnes dostala akú objednávku 😝 chcú ido mňa pivový krígeľ, teda tortu s krígľom. Viem, že tá pena na pive sa robí s bielkovou polovou len neviem aký pomer cukru a bielkov, aby mi to nestieklo z piva dolu. Poraďte prosíííím ☹ ☹ ☹

pristela
18. sep 2012

zienky, prosim vas tie co ste robili tie kittynky "3D" to mam upiect na plechu a vyrezat alebo je upecena hlava v kruhovej a telo zvlast v niecom , 😅

florentina
18. sep 2012

@lucula73 jo a ještě k těm puntíkům, já měla obrázky od nevěsty, kde byla přesně daná barva modré a velikost puntíků vzhledem k velikosti dortu...

@dm1 a k té váze...mě právě přijde, že když udělám dort stejných rozměrů, ale jednou s šlehačkovým krémem a druhý s punčovinou a pribiňáčkovým krémem....tak jeden bude jednou tak těžký než druhý a přitom počet porcí z něj bude stejný a práce na něm také podobně a cena surovin, dle toho co v něm přesně bude atd....proto mě přijde stanovovat objednávku co do velikosti i ceny na kg hrozně zkreslující...

simasa
18. sep 2012

Baby, neviem, ci je tam internet, myslim, ze nie - ale spytala som sa. Aj na postelne pradlo, aj na vybavenie kuchyne. Musim teraz len pockat na odpoved. A prichod na 12.00 hod.

florentina
18. sep 2012

@simasa jsi zlatá....děkujeme

simasa
18. sep 2012

A kolko aut nas teda bude? Pristela, ja, baby z CZ, baby z BA, Danka a este min. jedno asi - no na to parkovanie sa veru budem musiet este spytat. A neviete niekto o @lusil2005 ? Ta sa akosi neozyva, ci isto ide.

dm1
18. sep 2012

@florentina ved prave ze potom to skresluje. Ale ak robim len klasika bez puncoviny tak je to za jedno. A je len na tom co tortu chce ci chce napr. mensi priemer a vyssiu alebo vacsi priemer a nizsiu a teda viac porcii

pipka
18. sep 2012

@pristela hlava vyrezana z kruhovej formy a telo z obdlznikovej 😉

pipka
18. sep 2012

@simasa ja som si s lusil pisala na FB, tak ze ona to ma este neiste, lebo sa jej pokazilo auto a ak jej to opravia do piatku, tak pride a ak nie, tak ze asi nebude moct ist...ale ze chcela by dojst moooc 😉

pipka
18. sep 2012

@simasa jaaaaj a este,....napis mi prosim presne kam to mam prist...sak ten link, co si mi poslala do IP mi ukazuje nejaku zuvodnu stranku z realitky 😅 a ja neviem ani aka je to dedina a ako sa vola ta chata... 😕
aby som tam nebludila niekde po okoli Povazkej 😀 😀 😀 a 4 dalsie baby v afte 😝 😀

a hod mi do IP aj mobil...nech mam aj ja aspon na niekoho kontakt 😉

levandulka3
18. sep 2012

@peroli jej už si dávno nedala 😉 ja by som potrebovala svadobnú ale takú netradičnú modernú 😵 😵 dakujem