Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evinkaaa
6. júl 2010

@martinex - nadherne "knihy" si upiekla 😵
@andreaber - aj tvoj macko usko je krasny. 😉

Baby, poradte mi, prosim - chcem na narodeninovu oslavu na vikend upiect nejaku cokoladovo-orechovo-nugatovu tortu. Teda planujem upiect dve. Jednu ovocnu a jednu cokoladovo..... Ovocnu uz som vybrala a cokoladovu este nie. Mate nejaky dobry typ? Mozno nieco nezvycajne? Nejaky fajny krem? Dakujem vam za rady. 😵

martinex
6. júl 2010

@benjik dakujem, hej budu mat co jest do nedele 😀 😀 😀

martinex
6. júl 2010

@evinkaaa dakujeeem, som na aj patricne pysna 😉

a k tomu kremu, ja robim nadstavovany kasou s ladovymi gastanmi,ten sa mi najviac osvedcil a vsetkym chuti

evinkaaa
6. júl 2010

@martinex - dik za radu, ale ten krem asi nepojde, pretoze ja zijem v nemecku a tu ladove gastany niesu 😀

martinex
6. júl 2010

@evinkaaa tak to mozes nahradit nejakou inou tycinkovou cokoladou- napr taky mars by nemusel byt zly, ci bounty

evinkaaa
6. júl 2010

@martinex - dakujem ti velmi pekne za radu. Tak to teda vyskusam 😉

alex21
6. júl 2010

Ahojte
@sisa.b tu trotu co si pridala je velmi pekna hned som si ju ulozila. Inak ak chces jemnucku a s lahkymi kvietkami skus tuto niektu ju tu prednedavnom pridaval ako inspiraciu a tiez som si ju ulozila lebo je velmi peknka
@bianca dala som ziadost na FB ale az potom som si vsimla, ze som mala napisat svoj nick. Hadam nevadi ale mam tam taku istu fotku ako tu.
Este musim pochvalit torticky co ste pridali. Nejdem menovite lebo som citala 3 dni naraz a uz si nepamatam ale boli pekne. 😉

alex21
6. júl 2010

😀 este som zabudla tu fotku 😀

alex21
6. júl 2010

@sisa.b pytala si sa na kitty. Vytlacila som si sablonu, a vyrezala som ju z bielej potahovky. Potom som si vyrezala z cervenej maslu a saty a prilepila na tu bielu potahovku a cele som to oramovala ciernou vysulanou potahovkou. Potom som celu kitty polozila na tortu . Snad som to napisala zrozumitelne 😉
Pridam este moj dnesny vytvor.

evinkaaa
6. júl 2010

@alex21 - jeeeej, to je velmi pekna torticka. 🙂 Robila si ju podla nejakej sablony ci len tak sama podla napadu?

sisa.b
6. júl 2010

@alex21 dakujem 🙂 malrborky krasne 😵 ten znak s levmi si malovala? 😕

@martinex knihy su nadherne 😵 ten krem robis normalne ako pudingovy, len s pridanim tyciniek?

martinex
6. júl 2010

@alex21 suprova torta, ta by u nas isla na odbyt, vsetci fajcia len marlborky 😀
@sisa.b nie, v 250ml mlieka uvarim 2 PL polohr. muky na kasu, pridam 70g Cery a 2 ladove gastany, necham vychladnut a potom zmiesam s 250g masla a pr.cukrom podla chuti

sisa.b
6. júl 2010

@martinex no ved tak nejak robim obycajny vanilkovy krem 😀 akurat som tam nikdy ceru nedavala. a dakujem za recept 🙂

martinex
6. júl 2010

@sisa.b neni za co. ja pouzivam uz len tento a je uplne super,vobec nie tazky maslovy,ale taky..no proste mnam 😀

alex21
6. júl 2010

@martinex tak mas inspiraciu co najblizsie upecies 😀
@evinkaaa zakaznicka videla tatkuto tortu a prisla s tym aby som jej ju upiekla. Ja som si normalne musela s internetu stiahnut fotku krabicky aby som vedela ako presne vyzera a podla toho som robila.
@sisa.b tie levy su len vytlacene a prilozene. S tym sa mi uz nechcelo babrat a ani som velmi nestihala. 😨

deni_v22
6. júl 2010

@zdenallicka mne sa prestal oduvat tortovy korpus, ked som prestala vymastovat okraje formy. Len na spodok dam papier a okraj necham cisty, ziadny tuk ani muka, cesto vyrastie a prilepi sa o okraj a po upeceni ho orezem a tak ako dm1 dam na chvilu "dole hlavou" ..no po upeceni mam len max 1cm vyvysenie, ktore otocenim lahne..

benjik
6. júl 2010

@alex21 jako pravé jen kolek chybí 😀

alex21
6. júl 2010

@benjik tak ten kolok ma vobec nenapadol 😀 😀 asi preto, ze nebol ani na fotke z internetu 😀 😀 😀
dakujem vam za pochvalu

lucula73
6. júl 2010

@alex21 a kde si prosím ťa našla tú šablonu na kitty?ďakujem. 🙂

benjik
6. júl 2010

@lucula73 stačí si vytisknout obrázek a máš hned šablonu.

lucula73
6. júl 2010

@benjik fakt?ďakujem za radu,len nájsť obrázok.... 🙂

alex21
6. júl 2010

@lucula73 dala som si do obrázkového google kitty, ale najviac sa mi pacila aj tak na jednej torte, tak som si ju vytlacila rovno z torty a taku velku aku som potrebovala. 😀 😉

lucula73
6. júl 2010

@alex21 dík,zajtra skúsim pohľadať, 🙂

benjik
7. júl 2010

@lucula73 třeba ten?

lucula73
7. júl 2010

@benjik - krásna kitynka,ďakujem moc... 🙂 chcem vyskúšať....ale ako obrázok na vrch torty,nie tortu v tvare tej kittyny..

beruska2x
7. júl 2010

ahojte holky.. mate nekdo tuhle nebo podobnou? http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

henikav
7. júl 2010

@beruska2x , myslim si ze je to ta ktoru mam ja doma, ale nie som si uplne ista. Ale ja mam len velke pismenka a k tomu mam aj cisla. Pismenka su kazde zvlast, ale cisla su vsetky spolu, to je trosku neprakticke http://www.sugarart.sk/patchwork-cisla. Pismenka som teraz tu v ponuke nenasla

beruska2x
7. júl 2010

@henikav no prave tyhle jsou vsechny spolu a chtela jsem se zeptat na navod k pouziti 😀 😉 mam je doma a zkusila jsme to 1x a nic moc... asi na to jdu spatne 😠

henikav
7. júl 2010

mne sa to dalo rozobrat, boli len jemne na tekej liste spojene s tenuckym plastom, ale tie cisla sa rozobrat nedali. Ked to mas spojene, tak to asi nebude ta ista, ved prave si nie som ista, ked tam je len obrazok torty a nie tej listy samotnej. Cisla robim tak, ze si vyvalkam kusocek hmoty, podlozim pod cislo, ktore potrebujem a vytlacim a zvysok cesta zas do gulicky

henikav
7. júl 2010

takto vyzerala ta moja, len ja mam iba velke pismenka http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...