Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
23. sep 2012

@lussy23 ruzicku robila @dm1 a srnceka robila @vecernicci su to neskutocne sikovne zienky 😎 😎 😎

ajka82
23. sep 2012

babulky, keby ste mali nahodou ulozene niekde torty hradu, ale taky klasika nie rozpravkovy, alebo nejaku zrucaninu, tak by mi to velmi pomohlo, bo vsade su len tie ruzove a rozpravockove detske a na taky "normalny" som nenatrafila... aj ked je to na november, ale musim vediet povedat, ci by som to zvladla spravit, este aj tak aby bol vlastne ako tretie poschodie a zvladne odvoz autom BA-ZA 😅

lussy23
23. sep 2012

@monik83 krásna tortička
@jitta krásna tortička
@mia114 krásnučké torty
@blcha krásne kvietky
@macicka84 parádna @yamahafazer krásna @miciatko krásne tortičky @adrika202 krásne tortičky @evvina krásna je @aduskatt krásna tortička @dajna11 nádherná farma aj muffinky @makinka2 je krásny @rapunzel1 krásne srdiečka @lifinka krásne tortičky @levandulka3 úžasné tortičky @simasa krásna je @jenie123 úžasná pizza @lawli krásna @timonko krásnučká @janula.h krásne tortičky @mariann2 sú nádherné @huxy krásna @hejdita krásnučká @alenv nádherná @marci2305 krásne dielka @dadka212 krásne tortičky

florentina
23. sep 2012

Ahoj holky, tak jsem dorazila domů cca v půl desáte večer. Doufám, že tou dobou jste už byly všechny v pořádku doma. Ještě jednou vám všem děkuji za krásně strávený víkend, jsem ráda, že jste mne vy dortařky vzaly mezi sebe 😉....bylo to fakt super. Nakonec jsem za tento víkend ujela 830km, tak to bylo nakonec trochu více, než jsem říkala. A po cestě domů jsem ještě přijala objednávku na dort...tak prima, začíná se to pomaličku rozjíždět. Téma dortu šerifská hvězda....tak pokud máte nějaké inspirace...předem děkuji, jdu juknout na uja googla... 😵

@ajka82 no tak malá exkurze do naftového průmyslu...benzin za celou cestu byl nejlevnější v Praze....pro mne tedy docela překvapení....rozdíl mezi Prahou a Olomoucí 2kč a Prahou a SK kolem 4Kč...na litr.

mia1111
23. sep 2012

@ajka82 - tu sú torty hradu, ale ten je robený zo silikonovej formy Dedra, tak neviem, či Ti to pomôže... Poťahovaná je tuším len táto jedna:
http://www.dedra.cz/fb2/soutez/foto/detail/36

mizulienka
23. sep 2012

baby viete mi poradit, rozmerovo aky velky by som mala urobit vankusik, aby som sa vosla do 3kg? da sa to vobec?

ajka82
23. sep 2012

jooo a este k tomu hradu, najlepsie by bol napad ako do neho strcit sviecku, aby mu v okienkach svietilo 😝

pipka
23. sep 2012

@ajka82 nech sa ti paci zlatusik 😉

mariann2
23. sep 2012

@mizulienka ja robievam vo forme 25x25 a keď ho obrežem do želaného tvaru, tak má po potiahnutí cca 3,5kg-4, podľa plnky a ovocia

sisix
23. sep 2012

Prosim nejaky postup na tank???(figurka)Dikec

lussy23
23. sep 2012

@maca77 krásna @florentina krásna je @ajaku nádherná @bambula1307 krásne @janula.h krásne perníčky @mishulle krásny sud @timonko krásna je @alenv krásne tortičky @pipka krásna tortička - príbeh hračiek @micmo šikovný synček @mates22 krásnučká @yamahafazer krásne tortičky @eeffka krásna tortička @huxy krásne tortičky @eliska22 krásna

ajka82
23. sep 2012

@pipka kujem, no to bude srandy kopec ak sa na to dam 😝 je to pre mm znameho, jeho otcovi na 60tku, vlastne aj pracuju sem tam spolu... len dufam ze mi nepovie sumu do 30 evri, lebo inak sa to nebude dat urobit...pri aspon 60,- si to uz viem predstavit bo to bude musiet byt velke 😅

mamina1978
23. sep 2012

@dada2007 Dakujem krasne za link 😵 😵 😵 😵 😉

pristela
23. sep 2012

@sisix ujo Google hned prvy odkaz vyplul na tank 😀 http://tortyodmamy.sme.sk/tank

pipka
23. sep 2012

@ajka82 mna caka hrad teraz na sobotu...ale mam volnu ruku a poschodku, tak to hadam zvladnem...a strasidielkaaaaa 😎

ajka82
23. sep 2012

@mia1111 dakujem za ochotu, kedze formu taku nemam potrebujem nieco aby som to vedela z klasiky zoskladat 😉

mamina1978
23. sep 2012

@lokalistin Dakujeeeeeeem 😵 😵 😵 😉 🙂

ajka82
23. sep 2012

@pipka 🙂 to sa mas...ja mam "presne zadanie" obdlznik(spodne poschodie) asi od stredu urobit kopec/skalu(druhe poschodie) na tom bude cesticka cez lesik k hradu a najlepsie ak sa bude dat svietit v okienkach v tom hrade 😅 -cize asi nejak dute, prikrit strechou, co sa bude moct dat dole a najlepsie okienka zo zelatiny-ale neviem ci sa mi podaria 😕 ..a vlastne ja mam tiez volnu ruku...hrad moze vyzerat ako ja chcem 😀

pipka
23. sep 2012

@ajka82 ved okienka nechaj len otvorene 😉 vykroj do dutej veze...sak v stredoveku sklo nemali 😉

sisix
23. sep 2012

@pristela covece tak mi nevyjel ha ha a zkousela jsi nekdy potahnout oplatku?

pristela
23. sep 2012

@sisix jo , tento Thomas ma v sebe napolitanku/oplatku : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3208145... slo to uplne v pohode , neboj , neslo to ťažko 😉

mamina1978
23. sep 2012

@vlada111 dakujeeeem 😵 😵 😵 😉 🙂 A ty? .......ako bolo na stretku, dufam, ze babätko moc neprotestovalo taku dlhu cestu autom 😉 🙂

sisix
23. sep 2012

@pristela ok diky, vyzkousim.

aduskatt
23. sep 2012

@ajka82 ja si planujem na vianoce zimnu tortu so svietiacimi okienkami:-ň a vobec nemam tusenie, ako to urobim🙂

mamina1978
23. sep 2012

@jaja555 Dakujeeeem 😵 😵 😵 😵 😉

ajka82
23. sep 2012

@aduskatt ked sa mi podari, predam ti patent 😝 😀

aduskatt
23. sep 2012

@ajka82 super🙂) ja chcem robit nieco taketo:- )

florentina
23. sep 2012

@lamps tak marťánek má čestné místo v kuchyni a bude tu na mě dohlížet, až budu dělat dortíky...moc děkuji....konečně mám svou životní lásku u sebe....bylo to od tebe moc milé, tak mimo plán a o to víc potěšující, jsi zlato.
Jinak všem holky moc děkuji za mňamky co jste upekly, všem holkám co předváděly za krásné ukázky a také všem ostatním...všechny jste byly moc milé, ochotné vše ukázat, poradit....neuvěřitelný balzám na dušičku...
@pristela děkuji za srdíčko, také moc milá pozornost
@vecernicci za nocleh a milou společnost v autě
@simasa za organizaci a skvělý dort....pochutnávám si tady u toho na zbytku dortu...je to úplná extáze
@jakelina za swapík a také marmeládku a oříšky...také skvělé překvápko
@dm1 za řetízky na dort
a za zlaté klasy moc děkuji také, tuším @mariann2...tak snad si to nepletu, to bych velmi nerada a ještě jednou moc a moc děkuji
a také děkuji všem co zapůjčily formičky na miminka...

moc se těším, že se zase někdy všichni sejdeme....

mamina1978
23. sep 2012

@micmo Tu su pekne postupy 😉 🙂 ............no gargamela nemam ani ja 😒
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

mamina1978
23. sep 2012

Babyyyy, to je super, ze sa vam stretko tak krasne vydarilo. 😵 😵 😵 Aj ja tisko v dobrom zavidim a dufam, ze nabuduce to vyjde aj mne......stretnut sa s vami, naucit sa nieco nove a hlavne trosku si oddychnut 😉 😀 😀 😀