Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
24. sep 2012

keĎ sa na tým tak zamyslím, spoznala som väčšinu, ale keby som vás stretla na ulici, tak sa neprihovorím, to by som si nebola istá, teraz už áno samozrejme 😀

halienka
24. sep 2012

@lokalistin @aduskatt ďakujem za odpovede, no asi to bola kombinácia oboch to pukanie poťahovky, ja som ju dosť dofarbovala, lebo sa mi zdala bledá a tým pádom som ju aj dlhšie miesila a bola asi viac na vduchu ako je zdravé. Našťastie to nebolo moc a dalo sa to zakamuflovať 😝 😀 Nakoniec sa tortička všetkým páčila, chvalabohu 😎 Väčší prúser bude za mesiac, svokra si na mňa vymyslela tortu polievanú čokoládou, bo ona nemá rada tieto hmoty ani marcipán, a to teda bude skúška nervov, lebo ja s čokoládou vôbec neviem robiť 😀
Tu je ešte foto mojej tortičky, ďakujem všetkým za rady 😵 😵 😵

dadka212
24. sep 2012

inak baby, ja prídem domov a Matúško mi hovorí: Mamina tatino je žena. Ja že prečo?...no lebo umýval riad 😖 tak si viete asi predstaviť ako často tatino upratuje 😝

dm1
24. sep 2012

@halienka jej ta je krasna moc sa ti podarila pekna farebna kombinacia a krasne potiahnute 😵

dm1
24. sep 2012

@dadka212 😀 to u nas nehrozi moj umyva riady casto

jakelina
24. sep 2012

@halienka je nádherná, moc roztomilá 😉

aduskatt
24. sep 2012

@dadka212 aj Teba som spoznala🙂) cim to asi bude, ze? 😀 😀

aduskatt
24. sep 2012

baby, ked uz sme pri tych chlapoch...v sobotu som vzala maleho, aby mal poloviciak cas sa ucit na skusku..akurat tu sobotu mrkol na mail a ze z dovodu pohrebu spoluziacky sa im odklada skuska......tak sa vykaslala na ucenie a vyupratoval cely byt komplet🙂 som vecer prisla domov a tazky veget

mamina1978
24. sep 2012

@vlada111 Uz som sa potom docitala, ze si pisala o stretku...... 😕 Ja tulu som si to mala najprv docitat a nie sa hned pytat 😅 . 😉 😀

dadka212
24. sep 2012

@dm1 no on OBČAS umyl riad alebo niečo, len to ho deti nevideli lebo buď bol doma sám sa nudil alebo večer...no ale asi začne pomáhať, ani som si neuvedomila, že to takto môže malý brať 😖
@aduskatt no otázka skôr znie kto ma nespoznal 😀 som si naschvál umyla vlasy 😅 😀

florentina
24. sep 2012

@jakelina dobré ranko, no já jsem taky hotová ještě teď. Bylo to fakt náročné, mám úplně ztuhlý krk. Ono celou cestu domů svítilo slunko přímo do očí a hrozně to ztěžovalo soustředění. Takže zase takový machr nebudu 😎

@aduskatt zlatko, ty jsi nedávno dělala ten černý dort...jaký sprej si na to měla, já nikde černý v eshopech nevidím a jak dlouho ti to schlo? Já teď na ten sobotní dort možná budu dělat taky čený, tak zjišťuji.

Jinak holky stříbrné spreje jsou asi vždy s perletí, co? Já bych potřebovala matnou stříbrnou barvu, tak asi jen práškovou, co? Na tu šerifskou hvězdu, aby to vypadalo jako kov....nějaké tipy na konkrétní barvičky máte? moc děkuji....

dm1
24. sep 2012

@dadka212 no veru teba sme spoznali vsetky 😅

aduskatt
24. sep 2012

@florentina PME Lustre Spray Black a schlo to neskutocne dlho, hadam dva dni.a radim ist striekat niekde von, mimo bytu🙂

dm1
24. sep 2012
aduskatt
24. sep 2012

@florentina @dm1 to je presne ten, co som pouzila🙂

marci2305
24. sep 2012

@lucula73 Nie. Bola to tortička pre našu rodinku a viem, že sa spotrebovala ešte v ten deň.. 😉 Vajíčka som mala domáce a čerstvé!!!

florentina
24. sep 2012

@aduskatt tak to je prima, přijet do uklizeného. Já zažila taky šok po příjezdu domů. Nejen že manžel zvládl dcerku skvěle, s tím jsem počítala, ale dokonce tu neudělali bordel /to bylo poprvé/. Naopak ještě vysál a uklidil nádobí....jsem taky byla velmi překvapená...samozřejmě mile.

Jinak holky je to úplně jiný rozměr v komunikaci, když si člověk umí přiřadit tváře, hlasy. Já se teda nenaučila všechna jména, ale soustředila jsem se na to, abych si uměla přiřadit všechny niky k tvářím a povedlo se a jsem za to moc ráda, teď vím koho si mám vybavit...tváře, hlasy, ale hlavně humor, pozitivní přístup a spoustu detailů, které vytváří jedinečnost osobnosti a je to hrozně prima...

jakelina
24. sep 2012

@florentina taky jsem se snažila udělat si v tom pořádek, snad mi to vydží a nezapomenu 😀 😀 😀
Dala jsem ti do receptů ty perníčky. 😉

vlada111
24. sep 2012

@dadka212 Dani pozri tu http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/6-1...
Som ich tam kupovala, aj Smartflex majú za dobrú cenu. A sú veľmi zlatí, veľmi dobre sa mi s nimi komunikuje.

vlada111
24. sep 2012

@jakelina teba aj ja hneď 😉

vlada111
24. sep 2012

@dadka212 teba tiež hneď 😉 @dm1 som veru nevedela ja trúba, myslela som si, že je Danka vyššia. Ale mala som pozerať na tvár ja múdra 😀

vlada111
24. sep 2012

@dadka212 to je geniálne 😀 No ale veru asi aj smutné 🙄 , nech sa tatino cvičí, mamina musí chodiť častejšie z domu 😉

florentina
24. sep 2012

@aduskatt @dm1 holky děkuji...ale dva dny to schlo, tak to není moc použitelné....večer potáhnu a ráno si pro to přijedou, tak jim to přece nemůžu dát mokré, aby si to neotřeli...neumím si představit dělat dort dva dny předem...myslím už naplněný hotový, aby schnul....asi zkusím jen obarvit hmotu....ale tam té barvy zase padne mnohem víc....no nevím

aduskatt
24. sep 2012

@florentina budem robit znova o dva tyzdne, dam tmavsiu hmotu a spreju menej, tak uvidim.ale som rozhodnuta ked ho miniem viac ho nekupovat..radsej zafarbim hmotu a len operletujem....

jakelina
24. sep 2012

@florentina já jsem dělala černý hokejový puk a šlo to zabarvit v pohodě, jenom fakt musíš dost dlouho propracovávat. Já jsem to dělala ze Smartflexu a bolely mě pak zápěstí, je to tak na karpální tunel. 😝 😝 Bylo to pořád tuhé jak hrom. 😝

pristela
24. sep 2012

Holky aj ja dostala necakane a ani neviem cim som si to zasluzila 😅 od @lamps Andrejky marťanka 😀 tiez je to mojho srdca sampion, je strasne kraaasny 😵 😵 sedi u mna v pracovni na cestnom mieste 😵 vsetko vidí a vsetci vidia jeho 😵
Andrejka este moc dakujem fakt super prekvapko 😵

pristela
24. sep 2012

jemine babyyy, ja som zabudlaa, vsak ja moooc dakujem aj za vedierkaaa !!!!! 😵 😵 😵

dadka212
24. sep 2012

@pristela keby som vedela ti ich tu aj zo 10 zozbieram 😝 😅
@vlada111 no ja som čakala, že keď deti vyrastú tak začnem chodiť niekam nech si ich aj tatino užije 😀 už nastal ten čas 😀 a dík z link len ani tam ich nemajú ☹

evelin116
24. sep 2012

@dm1 davala so 1:1 a roztiekla sa ..no nevei´m mozna som dala vela suseneho mlieka

dm1
24. sep 2012

@dadka212 dadi ved tie maju aj u nas som ti mohla doniest 😝. aj ja ich mam http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/listy-b/