Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
24. sep 2012

@evelin116 to ti zial neporadim s mliecakom nemam skusenosti. ked nechces MMF tak potom asi jedine nejaku kupovanu hmotu lebo pomer 1:1 neroztecie hmotu

dada2007
24. sep 2012

a ja chcem znovu napísať, že ešte stále mi je to ľúto že som nemohla nakoniec ísť......to len aby ste vedeli 😅 😉 😵

dada2007
24. sep 2012

....baby, objednávka na tortu-tortu pre 90ročnú babičku......chuťovo takú ako minule, do 4kg a motív nechávame na teba,ak si chceš niečo nové vyskúšať tak to.....a ked nie, tak nevadí.....necháme to na teba, nech je pekná a šťavnatá 😅

volná ruka........oujeeeeee.......

pristela
24. sep 2012

@dada2007 fuj, že sa nehanbíš !!!!!!!
aale ja urobila vcera po ceste domov objednavku na dalsiu svadobnuuuuuu- huraaaaaaaaaaa 😀 len este neviem aku , tak pevne verim , ze nebude biela, zlata a ani fialova 😀 😀 😀 😀

florentina
24. sep 2012

@evelin116 jestli máš nějaký problém s mléčným marcipánem, zeptej se @vecernicci ...určitě poradí

zuul
24. sep 2012

ahojte vyletnicky,

citam, ze ste sa mali super a ticho zavidim.

pridavam moje a prosim nemate recept na gastanovu plnku? @pristela ty si ju robila? dakujem.

janulabj
24. sep 2012

ahojte,
baby idem k Vam prepomoc pre inšpiraciu 🙂
chcem pre učky do školky mini tortu na maleho narodky, su trieda lienok. len nechcem tortu ktora bude vyzerat ako lienka, nie 3D, len niečo kde navrch urobim lienku,
nemate nejake inšpiracie? neviem ajst ani postup na peknu lienočku ako postavičku......prosím 🙂

aduskatt
24. sep 2012

@zuul ja som gastanovu robila tak, ze zaklad pribinakovy, ale bez kyslej smotany a do toho pyre

mamina1978
24. sep 2012

@dada2007 aj mne je velmi luto , ze som nemohla ist 😢, no dalsiu prilezitost si utiect nedame ....ze ??????? 😉 😎 😀 😀 😀 😀

jitta
24. sep 2012

@evelin116 já používám tento recept na mléčný marcipán a strašně moc nám chutná 😉 😉

200g cukr moučka - prosát
200 g suš. mléko polotučné - prosát
3 lžíce kukuřičného sirupu nebo nebo domácí glukoza
4 lžičky oleje
2 lžičky mandlového aroma
voda max. 2 cl

Domácí glukoza -
400g krystalového cukru,
200g vody,
1/2 lžičky kyseliny citronové
Smícháme cukr, kyselinu citronovou a vodu a VELMI POMALU zahříváme, nesmí se to vařit. Na elektrickém sporáku vaříme tak na dvojku, necháme na plotně asi hodinu a občas promícháme - podle zkušenosti Když mícháme častěji, potom je krásně světlá, ale NEVAŘIT! Kyselina působením doby a tepla rozštěpí cukr na čistou glukosu. Tato glukosa je čirá, má hustotu tekutého medu, když vychladne, ještě trošku zhoustne. Uchováváme v uzavřené sklenici při pokojové teplotě. Pokud by se delším skladováním utvořily na dně krystaly, opatrně rozpustíme v mikrovlnce.

zuul
24. sep 2012

@aduskatt dakujem ti.

prosim nejaku inspiraciu na tortu s ceruzkami?

d.

lamps
24. sep 2012

@pristela 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ja sa tak teším, že som ťa potešila, ono mňa najviac potešia veci, veľakrát úplne maličkosti, keď ich vôbec nečakám 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

pipka
24. sep 2012

@maca77 jaaaj vidis...ze kym si pamatam, cooo? 😀 😀 😀

dolny rad zlava : mariann, simasa, vecernicci, karaa , eliska22 , dadka 212, pristela + Kubko 😀 a ja 😀
horny rad zlava : anibas, mia114 , jakelina, larah, miciatko, florentina, dm1 a lamps

spokojnost? 😀 😀 😀

vlada111
24. sep 2012

@dadka212 Dani zavolaj tam, oni nemajú všetko na stránke.

zuul
24. sep 2012

@janulabj dakujem ti.

mizulienka
24. sep 2012

baby, niektora z vas hladaa tusim postup na sachove figurky...nieco mi prislo pod ruku
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

jakelina
24. sep 2012

@lamps já už jsem taky uvažovala kam si kytičku vystavím, no musím něco vymyslet, ale je mi líto aby se mi na ni prášilo, tak asi bude muset spinkat v krabičce 😀 😀 😀

lamps
24. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 no a nezabudni sa s ňou rozprávať, aby stále pekne kvitla 😀 😀 😀. Ja som taaaak moc rada, že som vás potešila. Pôvodný zámer bol, že pre všetky niečo donesiem, ale nestíhala som ☹

jakelina
24. sep 2012

@lamps až budu bohatá a pojedu někam na Havaj, tak si ji zapíchnu za ucho 😀 😀 😀

lamps
24. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 Majka, ak budeš chcieť kľudne ju použi aj na tortu, mne to vadiť nebude 😅

pristela
24. sep 2012

@jakelina poloz na nu / dole dnom/ nejaku peknu sklenicku/pohár , taku tu priesvitnu co sa zavara ale ozdobnu ja tak idem tiez "zakonzervovat" martanka na policke, aby ho bolo vidiet stale a neprasilo sa mi nan 😵

pipka
24. sep 2012

no ja som spoznala asi vacsinu na stretku...hlavne ked mali menovky 😀 😀 😀 😀 😀 ale tak 70% z vas mi hned doplo, kto je...najma tie, co tu maju fotky 😉

a teda ja som doma oznamila, ze skrabanec na aute...a mm, ze...a moc? lebo ja som ti zas rozbil tvoju oblubenu salku 😝 😅
takze ani nemukol...a teda ani ja som tym padom nemohla 😅 😀 😀 aj ked tej salky je mi luto...to taka moja stara oblubena 😅 ☹

cacika
24. sep 2012

ahojte zienky. hladam sikovnu maminku v okoli Banskej Bystrice, čo by mi vedela urobit tortu pre syna na 3 roky. problem je, ze to potrebujem uz na tento piatok (28.9). viem ze je to narychlo, no mozno sa niekto najde... ak ano, piste mi IP. dakujem.

pristela
24. sep 2012

@pipka 😀 😀 😀 moj dnes obzeral auto, ze ci ma nove skrabance a rozmysla ze ci ich urobil on, ja , alebo predosla majitelka 😀 😀 😀 😀 teda vsetky su od predoslej o tie nove sa stara maly 😠 , ale stazovat sa nemoze bo to tututko som si kupila ja, je celee moje 😵 😵 😵 a mne teda skrabance absolut nevadia, hlavne ze lidicky dnu su v poriadku 😀

@zuul nááádhernee torticky a ta krstinova je kraaasna 😵 😵 😵 😵 😵 😵

emelia
24. sep 2012

Ahojte...tak akurat par dni sa chystam na moju druhu tortu v zivote, reku idem tu mrknut par inspiracii a chcete pocut kam som sa dopracovala? ...asi sa na to pecenie vybodnem. Ked vidim ake vytvori dokazete, je mi do placu ked si predstavim svoju prvu tortu co som dcere urobila. Takze ta druha asi vobec nebude taka ako snivam. No snad sa este premozem a budem si hovorit, ze to zvladnem. Ach...boze....

A jednu radu mi aspom prosim dajte, som totalny amater. Ruzicky si musim nakupit a kadejake somarinky, ako ich potom pripevnim na marcipan, ak ho vobec na tortu potiahnem. Cim to tam prilepit? Nech vas tu vsetky citam, isto sa to dozviem, ale moje sebavedomie a odhodlanie by uplne len vymizlo ked vidim tie veldiela vase. Dakujem.

fodorka
24. sep 2012

ahojte zienky prosim vas o radu???????????
mam robit tortu na stuzkovu plus chcu minitorticky po com orbite minitorticky ak to ratate na kusy a asi ake velke???dakujeeem!

jakelina
24. sep 2012

@lamps no to budu jiný machr, jenom upeču dort a budu machrovat s cizí kytičkou. To ne, já si ji chci nechat. 😉 Mám to na památku a dobrý nápad, dám na ni něco průhledného aby byla vidět a dám do skříňky. Mám i zeleno hnědý obývák, tak k tomu se mi oranžová hodí. 😉 😀
No ty jsi to naplánovala ideálně i barevně 😀 😀

jakelina
24. sep 2012

@emelia přilep jenom vodou, růžičku na párátko a zapíchnout do dortu.

pipka
24. sep 2012

@pristela presne moja rec...pokial nie su straty na zivotoch je secko v poraaadku 😀 😀 😀